Диявол, як відомо, ховається в деталях – і затирка для швів між плитками найяскравіший приклад цього. Навіть якщо ваша плитка красива та якісно покладена, то зіпсувати все враження від керамічної обробки може неправильний підбір відтінку складу, що заповнює її стики. Щоб уникнути такої помилки, необхідно визначитися, якого кольору вибрати затирку для плитки – і ми вам в цьому допоможемо!
Що таке затирка для швів?
Затирка, або ще фуга, – це особлива суміш, якою заповнюють проміжки між плиткою. Вона випускається в різних відтінках: від класичних білого або сірого до екстравагантних рожевого, жовтого або, припустимо, бузкового. Але перед тим, як вирішувати, як підібрати колір затирки для плитки, треба пояснити, що вона буває декількох типів:
Цементна. Найбільш доступний та популярний вид затирки – з основою із портландцементу (іноді із додаванням піску). Вона довговічна і проста для укладання, але може страждати від вологи та хімії, а згодом ще й втратити насиченість кольору. Плюс через абразивність її не використовують із «ніжною» плиткою (глазурованою, мармуровою, скляною тощо), щоб не подряпати глянсове покриття.
Смоляні. Суміш із базою зі смоли може бути епоксидною чи фурановою. Обидва варіанти відрізняє вологостійкість (ідеально для плитки в басейні), інертність до чистячих засобів (знадобиться для плитки на кухонному фартуху), широка кольорова палітра та – висока ціна. Ще наносити такі затирки складніше (особливо фуранову, для якої потрібен спеціальний інструмент).
Еластичні. Назва категорії умовна, і вона включає різні склади: силіконовий та латексний. Обидва не бояться води, легко наносяться. Але перший дає усадку, а вибір відтінків вузький. З латексною ж сумішшю можна вирішувати, як вибрати колір затирки для плитки, до того ж вона міцна, не псується від спеки чи холоду, що добре для плитки на балконі, каміні або в гаражі.
Смоляні та еластичні затирки можуть мати глянсову та блискучу текстуру (у цементних здебільшого матова) і краще підходять для широких або неправильних швів
Для чого потрібно наносити затирку?
Який би тип фуги ви не вирішили вибрати, цілі завжди однакові:
Цільність покриття. У стики між керамічними елементами може потрапляти вода і бруд, що поступово призводить до зміщення та відпадання оздоблення. Затирка перешкоджає цьому, забезпечуючи герметичність.
Захист від грибка. Вузькі незаповнені шви – це ідеальне місце для появи цвілі (що особливо неприємно для плитки у ванних та на кухнях). Але відзначимо: без потрібного догляду за плиткою грибок все ж може з'явитися.
Декор. Це очевидне завдання в обговоренні, якого кольору вибрати затирку для плитки. З таким засобом можна приховати невеликі недоліки укладання плитки (особливо без СВП) і зробити дизайн облицювання завершеним.
Якісна фуга витримає не тільки вологу і чистячі засоби, але й нагрів від тієї ж системи теплої підлоги під плиткою, наприклад
Як підібрати затирку для плитки за кольором?
Передусім пояснимо: ми не станемо детально розкривати нюанси, припустимо, який колір затирки підходить до бежевої плитки або якого кольору затирку вибрати для коричневої плитки – аж надто велика кількість варіацій по кожному існуючому відтінку! Тому краще просто використовуйте правила поєднання кольорів в інтер'єрі. А тут ми виділимо три основні моделі:
Нейтральна. Універсальне рішення – біла або безбарвна затирки. З ними практично будь-яке облицювання виглядає в міру витончено та елегантно, в тому числі і строката мозаїчна плитка. Єдине «але»: такі суміші не варто укладати при монтажі плитки на підлозі, стільниці, у брудному середовищі – там вони можуть швидко змінити окрас: забруднитися та стати сірими.
Приглушена нейтральна затирка не привертає до себе зайвої уваги та тим більше не дратує, вона не набридне і не вийде з модиБезбарвну фугу, яку називають хамелеоном за копіювання тону сусідніх плиток, на підлозі класти все ж можна – але з додатковим захистом покриттяНастільки строкату плитку, як на фото, варто доповнити саме світлою нейтральною затиркою, що підкреслить різноманітність кольорів
В тон. Затирка повинна купуватися під колір кераміки (допустимо поміняти суміш на 1-2 тони). Це підходить однотонній плитці, під мармур, дерево – так ви отримаєте ефект монолітності, безшовності покриття. Також в тон стане в нагоді з плиткою в маленькій ванній (візуально збільшує облицювання) та панно (щоб не «рвати» малюнок, беріть затирку його основного відтінку).
Великоформатна плитка та затирка в тон до неї – і ефектний дизайн без помітних швів в оздобленні стін чи підлоги вам гарантованийЗ правильно підібраною під колір «дерев'яної» плитки фугою керамічне облицювання буде виглядати природно та благородноДля плитки в клітинку вибирати затирку потрібно за кольором будь-якого з двох основних відтінків – різниця між ними не буде принциповою
На контрасті. Сміливе рішення, яке буде родзинкою всього дизайну. З такою затиркою можна підкреслити незвичайну форму плитки (наприклад, шестикутну), її формат (той же під цеглу), метод укладки («ялинкою», по діагоналі) тощо. А для гармонії доповніть затирку чим-небудь ще в такому ж забарвленні (у ванній це можуть бути аксесуари, меблі, кольорова сантехніка).
Золотиста затирка та чорна плитка – поєднання, яке додає в будь-яку кімнату показної розкоші та в той же час строгого шикуДля незвичайної за формою плитки, типу «луски», контрастна затирка – чи не базове рішення, що підкреслює її оригінальний виглядЯкщо ви клеїте плитку нестандартним способом, то колір затирки вибрати до неї потрібно на контрасті – щоб виділити саме укладання кераміки
Як застосовувати затирку?
В розмові про те, як вибрати колір затирки для плитки, слід привести хоча б ряд простих порад щодо купівлі та нанесення сумішей. Тим більше це корисно не тільки тим, хто вирішив укладати плитку своїми руками, а й всім іншим. Ми наведемо чотири рекомендації:
Не варто «вірити» кольорам на упаковці або в каталогах – оцініть насамперед зразки з реальною, вже висохлою затиркою (після висихання вона зазвичай світлішає). Якщо не хочете ризикувати, купіть трохи суміші, нанесіть її на пробну ділянку в реальній обстановці та почекайте пару днів.
Якщо жоден із відтінків вас не влаштував, можна спробувати створити свій варіант. Для цього випускаються спеціальні барвники, які додають у базову затиркою (пропорції зазвичай вказуються в інструкції). Готувати «коктейль» краще за один день, щоб вся суміш була однаковою.
Правильно нанести затирку не важко. Передусім треба очистити всі шви від забруднень. Далі невелику кількість суміші кладуть на м'який шпатель (жорсткий може пошкодити і керамограніт із клінкером) і проходять по фрагменту оздоблення так, щоб щільно та рівномірно заповнити стики.
Всі надлишки, які покриють саму плитку, слід видалити до застигання затірки. Щоб вона довше зберігала свої цілісність та зовнішній вигляд, не забувайте періодично обробляти шви водозахисними засобами та оновлювати або підфарбовувати покладену суміш спеціальним маркером.
Саме із вибором кольору затірки та її нанесенням у міжплиточні шви власне і закінчується процес монтажу плитки як такої...
Яка затирка краще?
А на завершення теми, як підібрати колір затірки під плитку, потрібно згадати її виробника. Ми пропонуємо звернути увагу на продукцію таких компаній, як Litokol, Mapei та Sopro . Затирки цих марок по-справжньому довговічні. А ще у них величезний асортимент відтінків, завдяки чому ви можете доповнити своє облицювання майже любою сумішшю: чорною або синьою, бордовою чи зеленою тощо.
Замовляйте будь-яку із зазначених сумішей для швів в інтернет-магазині Keramis – і отримуйте оптимальні умови продажу! Наші ціни одні з найбільш збалансованих, оплата проста, доставка швидка, а консультанти – грамотні та уважні. Вони обов'язково допоможуть вам визначити, як вибрати колір затірки для плитки для підлоги, стіни або будь-якої іншої!
Мармур і дерево – матеріали, поєднання яких завжди виглядає ефектно та актуально. Усім, хто знаходиться в пошуку ідей для оформлення ванної кімнати, обов'язково варто придивитися до цієї комбінації. У цьомі матеріалі ми розбираємося, як правильно поєднувати мармурову та дерев'яну текстури, щоб отримати гармонійний та практичний інтер'єр.
У випадках, коли облицювання керамічною плиткою неможливе, варто придивитися до інших видів практичного покриття для підлоги. Лінолеум, що імітує малюнок та текстуру плитки, стане чудовим варіантом для підлоги. Ця стаття для всіх, хто хоче ознайомитися з перевагами та недоліками сучасного лінолеуму.
Неможливо знайти формулу створення ідеального дизайну кухні. Але в нашій новій добірці з фото ми зібрали вам найкращі тренди в оформленні інтер'єру кухні в 2022 році. Вони обов’язково надихнуть усіх, хто знаходиться в пошуках нових ідей.
Невелика площа санвузлів вимагає компактного розміщення всіх необхідних елементів. Заощадити простір у ванній кімнаті дозволяє заміна стандартної ванни на сучасну душову кабіну. Ознайомтеся з нашою інструкцією з підбору найбільш оптимального розміру душової кабіни.
На вас чекає ремонт у ванній та вибір усієї необхідної сантехніки? Враховуйте, що вибір змішувача для ванни - не така вже й легка справа. Ознайомившись з цією статтею, ви дізнаєтеся все, що потрібно про змішувачі для ванн з душем, і точно не помилитеся з вибором!
Перед початком ремонту у ванній, важливо все спланувати та детально продумати інтер'єр майбутнього приміщення. Задля вашого натхнення ми підготували добірку трендів в оформленні інтер'єрів ванної кімнати 2022 року з фотографіями...
На сьогодні керамічна плитка займає перші місця серед популярних облицювальних матеріалів. Один з них - плитка-кабанчик, яка стрімко набирає популярності в останні роки. І хоча вона має підвищений попит у покупців, не всі знають, в чому особливість цього виду плитки і в яких інтер'єрах вона виглядатиме доречніше. Розбираємо що це за кераміка та як використовується.
В повсякденному житті ми постійно користуємося сходами, але дуже рідко звертаємо на них увагу, і забуваємо, що правильне облицювання сходів, здатне не тільки зробити простір комфортнішим і безпечнішим, але й прикрасити інтер'єр.
У цій статті ми дізнаємося, які на сьогодні найбільш популярні методи облицювання сходів, і як від вибору правильного матеріалу залежатиме зручність та термін їх експлуатації.
Обираючи ванну, легко заплутатися серед сотень різних моделей. У цьому матеріалі ми розбираємо найпопулярніші типи ванн: акрилові та сталеві, щоб зрозуміти які у них різновиди, характеристики, переваги та недоліки? І чи можна виявити серед них явного лідера?