Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Як правильно вибрати теплу підлогу в 2021 році?

Вибір теплої підлоги

На перший погляд системи теплих підлог мають виключно позитивні властивості. Вони можуть виступати як додаткове і базове опалення, прогрів приміщення з ними рівномірний, повітря не сухе, а циркуляція пилу знижена, що оцінять алергіки. Та й просто приємно ходити босоніж по такій підлозі! Але, як часто буває, все це вірно в одному випадку: якщо вибір теплої підлоги був коректний, а її монтаж – грамотний. На що ж потрібно звернути увагу?

Які бувають теплі підлоги?

Однозначно сказати, яку теплу підлогу вибрати, неможливо – у кожного типу є свої переваги і недоліки. Залежать вони від виду нагрівального елементу, за яким усі системи діляться на дві великі категорії:

 • Рідинна тепла підлога. Найчастіше її називають водяною, тому що в ній використовується вода, проте це не єдиний варіант – бувають системи, заповнені й антифризом. Як би там не було, суть роботи цього типу теплої підлоги однакова: всередині стяжки монтують трубки, по яких подається гаряча рідина. Система економічна, надійна і служить до 50 років. Але потрібно пам'ятати: в квартирах таку підлогу облаштувати майже неможливо – підключення до ГВП і центрального опалення мінімум проблематично, а максимум заборонено. В силу цього сфера використання таких моделей обмежена приватними будинками і квартирами з автономним опаленням.

  Рідинна тепла підлога

  Монтаж водяної теплої підлоги досить трудомісткий, тому для цього часто використовують спеціальні підкладки з шаблонами і кріпленнями для трубок

 • Електрична тепла підлога. В обговоренні, як вибрати теплу підлогу, в більшості ситуацій маються на увазі якраз моделі з електричними нагрівальними елементами. Такі системи різноманітні: вони можуть бути зроблені на основі кабелів, матів або ж інфрачервоних плівок – і кожен тип має свої особливості. Хоча спільні риси у них є. По-перше, електричну теплу підлогу можна укладати майже де завгодно. По-друге, в системі виключений ризик протікання. По-третє, температуру нагрівання контролювати набагато легше, а сам процес нагріву підлоги йде в рази швидше (хоча і остигає вона теж швидше «водяної»).

  Електрична тепла підлога

  До всього іншого електрична підлога тиха – на відміну від водяної, де можуть створювати шум вода і насос, який нерідко потрібен для роботи системи

Що краще: кабель, електричний мат чи інфрачервона тепла підлога?

При виборі теплої підлоги електричного типу постає запитання, який тип такого опалення краще підходить для тих чи інших умов. Тому про кожну систему варто розповісти окремо:

 • Кабель. Являє собою ізольований кабель, який нагрівається при подачі на нього електричного струма і ховається в стяжку. Така система буває одно- і двожильною. Остання трохи дорожче, але електромагнітне випромінювання у неї на порядок нижче (втім, воно в обох випадках у рамках безпечного для людини рівня), а головне – монтаж простіше. Адже кабель із однією жилою слід підводити до розетки обома кінцями, а двожильний може «фінішувати» там, де вам зручно. Хоча кабельна система все одно вимагає досить копіткого розрахунку при прокладці.

  Тепла підлога у вигляді кабелю

  Кабель підкуповує доступністю, однак монтаж такої теплої підлоги потребує чимало розрахунків і вимірів (на фото Nexans TXLP/1)

 • Електричний мат. По суті, це той же самий кабель, але вбудований у гнучку сітку зі скловолокна, за рахунок чого він вже готовий до монтажу. Тому не потрібно продумувати схему прокладки кабелю, його повороти і проводити складні розрахунки тепловіддачі готової системи. Плюс його можна постелити в тонку стяжку, так як вибрати теплу підлогу цього типу можна і з меншою товщиною кабелю. Іноді навіть говорять, що цю систему можна розмістити в шарі клею під плиткою на підлозі (наприклад, на балконі), але це не найкраще рішення. Аж надто великий ризик, що кераміка з часом відвалиться.

  Тепла підлога у вигляді мату

  Нагрівальні мати в рулонах універсальні і прості у використанні – це дуже вигідне рішення для більшості ситуацій (на фото Fenix Ldts)

 • Інфрачервона плівка. Цей тип електричної підлоги вважається найбільш сучасним. В його основі – спеціальні елементи всередині двошарової полімерної плівки, що нагріваються. Система дуже тонка і монтується прямо під покриття: ковролін, ламінат, вінілову плитку або паркетну дошку. Та й ремонтувати її легко: зняли плінтус, покриття та змінили потрібну ділянку – а для доступу до кабелю стяжку ламають. І плівка економічніша за кабельну систему на 10-20%. Мінус один: цю підлогу не можна використовувати у вологих приміщеннях – ізоляція електрики мінімальна, адже вона не схована в бетоні.

  Плівкова тепла підлога

  Плівкову теплу підлогу не рекомендується стелити під плитку, так як вона тоді фіксується не дуже надійно – навіть за наявності перфорації у плівці

Що треба знати для монтажу теплої підлоги?

Яку б теплу підлогу вибрати ви не зважилися, правила монтажу для всіх систем електричного типу однакові. Ми виділили головні поради по цій темі:

 • Визначтеся з типом опалення – якщо це буде основний, а не додатковий обігрів приміщення, то тепла підлога повинна охопити не менше 70% від всієї площини такої кімнати.
 • І кабель, і мат, і плівка повинні розташовуватися на відстані 10-15 см від стін. Також не потрібно укладати їх під меблями і технікою – це призводить до нераціональної витрати енергії і навіть псування таких предметів.
 • Точно так, як під покриття кладуть підкладку, під теплою підлогою необхідна теплоізоляція. При цьому її товщину вибирають в залежності від типу підлоги, наявності під неї опалювального приміщення і т.п.
 • Якщо ви зупинили вибір на теплій підлозі плівкового типу, пам'ятайте: для неї потрібне ідеально рівне, чисте покриття, а при розміщенні неприпустим перетин плівки – від цього вона може вийти з ладу.

Монтаж теплої підлоги

При укладці плівкової теплої підлоги потрібно бути особливо акуратними, щоб не пошкодити компоненти даної системи

Скільки споживає електроенергії тепла підлога?

У характеристиках будь-якої електричної підлоги вказана її потужність. У плівкових систем і матів вона наводиться в Вт/м2, а у кабелів – в Вт/м. Тому на перший погляд здається, що досить перемножити ці цифри на площину покладених рулонів або метрів – і все. Однак на практиці все дещо складніше. Адже реальне споживання електроенергії теплою підлогою залежить від безлічі факторів: закладеного рівня нагріву (вважається, що для комфортного режиму потрібно 150-200 Вт/м2), типу покриття на підлозі (плитка прогрівається швидко і легко, а дерево – ні), тривалості роботи і заданої на терморегуляторі температури. В останньому випадку особливо корисно використовувати не прості механічні, а електронні системи. З ними можна задавати автоматичні програми зниження та підвищення нагріву, причому за часом або завдяки командам датчиків, що відстежують температуру в приміщенні або на вулиці. З урахуванням цього розрахунок витрати енергії можливий тільки приблизний, з низкою застережень – і краще звернутися для цього до фахівця.

Терморегулятор для теплої підлоги

Особливо функціональні терморегулятори пропонують управління теплою підлогою не тільки через сенсорну панель, але навіть за допомогою додатка в смартфоні

Якісні терморегулятори для теплої підлоги:

Сучасні теплі підлоги від відомих виробників

Надійна тепла підлога

-->

Розповідь про те, як вибрати найкращу теплу підлогу, неможлива без згадки ще й брендів. Адже ці системи робить чимало компаній, але лише деякі з них пропонують надійне і економічне устаткування. До таких фірм в першу чергу ми відносимо:

Системи теплої підлоги цих авторитетних європейських виробників у широкому асортименті представлені в каталозі інтернет-магазину Keramis. Консультанти завжди зорієнтують вас у всіх моделях і модифікаціях, а наші ціни приємно здивують – впевнені в цьому.

Купить теплый пол в интернет-маназине Keramis
Інші новини
Всі новини...
Плитка кабанчик у інтер'єрі кухні

Плитка ’’кабанчик’’: як виглядає і чому так називається

На сьогодні керамічна плитка займає перші місця серед популярних облицювальних матеріалів. Один з них - плитка-кабанчик, яка стрімко набирає популярності в останні роки. І хоча вона має підвищений попит у покупців, не всі знають, в чому особливість цього виду плитки і в яких інтер'єрах вона виглядатиме доречніше. Розбираємо що це за кераміка та як використовується.

19 січня 2022
Сходи з керамічної плитки

Плитка для сходів: види, розміри, як вибрати

В повсякденному житті ми постійно користуємося сходами, але дуже рідко звертаємо на них увагу, і забуваємо, що правильне облицювання сходів, здатне не тільки зробити простір комфортнішим і безпечнішим, але й прикрасити інтер'єр. У цій статті ми дізнаємося, які на сьогодні найбільш популярні методи облицювання сходів, і як від вибору правильного матеріалу залежатиме зручність та термін їх експлуатації.

12 січня 2022

Дніпровська філія до 17.01.2022 не працює!

Увага! Важлива новина!

10 січня 2022

Яка ванна краще: акрилова чи сталева?

Обираючи ванну, легко заплутатися серед сотень різних моделей. У цьому матеріалі ми розбираємо найпопулярніші типи ванн: акрилові та сталеві, щоб зрозуміти які у них різновиди, характеристики, переваги та недоліки? І чи можна виявити серед них явного лідера?

05 січня 2022

Вітаємо з Новим роком 2022!

Вітаємо з Новим роком 2022!

30 грудня 2021

Графік роботи магазину на новорічні та різдвяні свята

Вітаємо з наступаючими святами!

30 грудня 2021

Міжнародний конкурс для архітекторів та дизайнерів від польської фабрики Ceramika Paradyz!

Міжнародний конкурс для архітекторів та дизайнерів від польської фабрики Ceramika Paradyz

30 грудня 2021
Фото інтер'єру сканді кухні

Скандинавський стиль в інтер’єрі кухні - стильна простота.

Скандинавський стиль – один з ідеальних варіантів для оформлення кухні! Морозна прохолода, природні відтінки та затишок теплої домівки з'єднуються в сканді-дизайні. У цій статті ви знайдете близько сотні реальних фото сучасних кухонь та більше десятка актуальних ідей для натхнення та втілення у кухні своєї мрії!

29 грудня 2021

Як візуально збільшити ванну за допомогою плитки?

На жаль, більшість сучасних багатоповерхівок побудовані з ванними кімнатами маленьких площ. Але є вихід! Візуально розширити простір маленької ванної кімнати можна за допомогою декількох простих прийомів. Що це за лайфхаки, та як їх застосувати на практиці, розповімо у цій статті…

24 грудня 2021
Інтер'єр ванної кімнати з душовою кабіною

Дизайн ванних кімнат з душовими кабінами: 15 свіжих ідей з фото.

Ви вже думали, як може виглядати ідеальна ванна кімната з душовою кабіною? Ми зібрали для вас 15 цікавих ідей, як оформити ванну кімнату з душовою в 2022 році, скориставшись якими, вдасться створити функціональний, актуальний та стильний простір.

21 грудня 2021
Скляні стулки для ванни

Як обрати скляну шторку у ванну?

Бризки навколо нової гарної ванни – це не тільки не естетично, а й небезпечно. Вирішити цю неприємність можна за допомогою шторки. Тільки не застарілої тканинної, а актуальної – скляної! Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся все, що необхідно, про цей практичний аксесуар.

17 грудня 2021
Процес ремонту квартири

Етапи ремонту квартири у новобудові та вторичці

На початку ремонту настає момент, коли потрібно зрозуміти і вирішити, в якому порядку правильно провести всі роботи. Читайте та дізнавайтеся з яких основних етапів повинен складатися якісний ремонт і в якій послідовності краще його проводити?

14 грудня 2021
Вхід в особистий кабінет