Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Як вибрати плитку для маленької ванної?

Зміст
 1. Який розмір плитки вибрати в маленьку ванну?
 2. Якій формі плитки віддати перевагу?
 3. Правила підбору кольору та дизайну для збільшення простору
 4. Який різновид плитки вибрати: глянцеву або матову?
 5. Рекомендації з вибору плитки для маленької ванної

Оформлення невеликого санвузла вимагає вдумливого підходу. Адже якщо дизайн цього приміщення непродуманий, це відбивається на його сприйнятті: воно здається тісним, незатишним. І навпаки: з добре вибраними стилістичними рішеннями санвузол візуально просторіше, легше. І залежить це передусім від декору стін та підлоги, які зазвичай покривають керамікою. Тому треба заздалегідь визначитися, як скомбінувати плитку в маленькій ванній кімнаті.

Як вибрати плитку для маленької ванної

Який розмір плитки вибрати в маленьку ванну?

Коли ви вибираєте плитку для ванної, незалежно від площі одне із перших питань – її габарити. Але для скромного санвузла цей параметр особливо важливий. Кераміку ділять на кілька категорій:

 • Великоформатна плитка. У цієї кераміки довжина сторін від 30 см, і вона доцільна не тільки у величезних кімнатах чи, наприклад, басейнах. Велика плитка створює ефект «безшовного» оздоблення та надає йому розмаху та шику. Тільки пам'ятайте: коштує вона чимало, стіни під неї потрібно вирівняти ідеально і відходів при підрізуванні може бути забагато.
 • Великоформатна плитка в маленькій ванній
  З великою керамікою варто використовувати систему вирівнювання плитки – інакше всі проблеми монтажу будуть особливо помітними
 • Середньоформатна плитка. Ці моделі знаходяться у діапазоні 10-30 см, і, на думку багатьох, це оптимальна відповідь на питання, як вибрати плитку для маленької ванної (і для балкона, до речі, теж). Вона цілком доступна, різноманітна за формою та дизайном майже для будь-якого стилю, а її монтаж вельми простий та швидкий.
 • Середньоформатна плитка в маленькій ванній кімнаті
  Середньоформатна плитка може бути будь-якої форми, хоча дуже часто її виконують у вигляді традиційних квадратів
 • Малоформатна плитка. Такі деталі не перевищують по сторонам 10 см. Вони вважаються допустимими для компактних ванних, але із низкою застережень. По-перше, не варто брати занадто строкаті та яскраві кольори – щоб не створювати візуальної метушні. По-друге, затирка потрібна в тон, а не на контрасті – щоб не «роздробити» оздоблення.
 • Маленька ванна кімната з малоформатною плиткою
  Одним із найбільш популярних варіантів малоформатної плитки визнають «кабанчиків», що імітують невеликі світлі цеглинки
 • Мозаїчна плитка. Кераміка в 1-3 см – класика оформлення санвузлів (про вибір плитки-мозаїки ми вже писали). Але в розповіді про те, яку плитку вибрати в маленьку ванну, відзначимо: нею не варто застеляти всі стіни – краще тільки поверхні для зонування або маскування комунікацій (читайте тут про те, як заховати труби у ванній).
 • Мозаїчна плитка в маленькій ванній
  На фото наочний приклад того, як «працює» плитка-мозаїка на всіх стінах та підлозі в маленькій ванній кімнаті…

Якій формі плитки віддати перевагу?

Тема формату керамічного оздоблення невіддільна від її розмірів, тим більше вона теж помітно впливає на візуальне сприйняття компактних санвузлів. Варіанти наступні:

 • Прямокутна. Подібна плитка ідеально пасує для «розсовування» простору маленького санвузла: в ширину при горизонтальному розміщенні, у висоту – при вертикальному. А ще нею можна органічно прикрити боковину пристінної акрилової ванни.
 • Прямокутна плитка в компактній ванній кімнаті
  Прямокутна плитка у вигляді витягнутих «дощечок» із «дерев'яним» візерунком здатна візуально розширити навіть дуже вузьку стіну
 • Квадратна. В обговоренні, як вибрати плитку для маленької ванної, ця варіація не найбільш очевидна, адже квадрат вважається дуже стабільною та «нединамічною» формою. Хоча і йому можна знайти застосування – наприклад, для покриття стін у душовій кабінці.
 • Квадратна плитка в невеликій ванній
  Квадратна плитка в стилі печворк сьогодні дуже модна, але в невеликому приміщенні її потрібно грамотно «дозувати», як на фото
 • Нестандартні. Це може бути трикутна плитка та плитка ромбиком, «луска», плитка-гексагон тощо. З ними потрібно бути акуратними. Виглядає це покриття оригінально, але при надлишку починає відбирати всю увагу – і звужувати тим самим і без того малу кімнату.
 • Мініатюрна ванна із шестикутною плиткою
  Нестандартна плитка добре поєднується з «чистою» обштукатуреною та пофарбованою стіною – так кераміка не «відбирає» простір

Правила підбору кольору та дизайну для збільшення простору

Наступний пункт оцінки оздоблювального матеріалу – його забарвлення. Багато в чому цей пункт збігається з порадами, описаними в статті про вибір шпалер для маленької кімнати:

 • Білий. Чи не наймодніше рішення в дизайні ванних кімнат. Біла плитка додає об'єму та відмінно відповідаю мінімалізму, хай-теку і лофту. Цю плитку можна доповнити відповідними водонагрівачем, сушкою рушників або, наприклад, ванною зі штучного каменю.
 • Маленька ванна з білою плиткою
  За бажанням білу плитку можна розбавити в маленькій ванній кімнаті невеликими акцентами іншого кольору та «кольоровою» підлогою
 • Пастельні. Якщо не знаєте, яку плитку вибрати для маленької ванної кімнати, замовте ніжні відтінки жовтого, зеленого, блакитного, рожевого, бежевого тощо. Вони «освіжають» приміщення і гармонують зі звичними кольорами змішувачів для ванної, душових лійок або аксесуарів.
 • Плитка пастельних тонів у невеликій ванній
  Плитка спокійних пастельних тонів універсальна: вона підходить для будь-якого стилю та навряд чи колись втратить актуальність у ванних
 • Темні. Коричневий, темні синій та червоний, чорний – не найкращий спосіб декорування санвузлів. З ними вони виглядають надмірно похмурими. Тому якщо хочете темного, то або беріть чорну сантехніку, або обмежтеся акцентною плиткою – та правильно підберіть освітлення для ванної.
 • Темна плитка в компактній ванній кімнаті
  Темну плитку в компактних ванних кімнатах треба обов'язково «розбавляти» світлими деталями та додавати більше підсвічування
 • Різнокольорові. Безліч відтінків виглядає дуже строкато, в невеликому просторі це відволікає та дратує. До того ж таку плитку складно поєднувати з меблями та міжкімнатними дверима (про те, як скомбінувати плитку в маленькій ванній кімнаті, читайте ще в статті про колір у дизайні).
 • Різнокольорова плитка в маленькій ванній
  Якщо ви вибираєте різнокольорову плитку в маленьку кімнату, то навряд чи варто встановлювати в ній ще й кольорову сантехніку

Забарвлення кераміки необхідно сприймати цілісно і в комплексі з її малюнком. Тому варто поговорити окремо про найбільш вдалі виконання плитки:

 • Однотонна. Лаконічний, акуратний вигляд подібної кераміки найкращим чином відповідає завданню візуального розширення санвузла. А вже якщо такий декор доповнити великим дзеркалом... Втім, однотонні стіни та підлога не всім подобаються, і на них добре помітні усі забруднення та будь-які пошкодження.
 • Однотонна плитка в маленькій ванній кімнаті
  З однотонною стінкою і затиркою в колір легко досягти ефекту у ванній великої та цілісної, так званої безшовної стіни
 • Дрібні візерунки. Мініатюрні хвилі, зірочки, квіточки, геометричні фігури, точки та інші схожі орнаменти теж можуть бути рішенням для тих, хто з'ясовує, як вибрати плитку для маленької ванної. Лише врахуйте: такі візерунки повинні бути непомітними, не частими та не дуже яскравими.
 • Плитка в дрібний візерунок у невеликій ванній кімнаті
  Плитка з візерунком типу «меланж» і виглядає добре, і практична, чистити її можна нечасто – не дарма її часто стелять на підлогу в гаражі
 • Смуги. Такий тип малюнка на кераміці працює за описаним вище принципом розсовування простору, але потрібно відзначити ще один момент. Плитка в смужку відмінно підійде витягнутому приміщенню неправильної форми, причому це оздоблення можна розмістити навіть лише на частині стіни.
 • Смугаста плитка в маленькій ванній
  Якщо смужки на плитці будуть яскравими та помітними, то не забудьте додати до них білих деталей, що підкреслить почуття міри та смаку
 • Панно. Скажемо відразу: великі картини на всю стіну, будь то пейзажі, натюрморти або портрети, навряд чи «прикрасять» компактну ванну. Тому панно з плитки якщо і створювати в такому приміщенні, то краще щось абстрактне і з невисокою контрастністю малюнка – щоб він не пригнічував.
 • Панно в компактній ванній
  Плиткове панно за розмірами має відповідати ванній кімнаті – воно стане родзинкою, але не буде здаватися громіздким
 • Імітація. Асортимент плитки подібного типу величезний: під мармур, під цеглу, під дерево, бетон та шкіру тощо. Всі вони можуть виступити як стильна та нетривіальна альтернатива вже згаданим дрібним візерункам. Тільки вибирайте її за тими ж принципами: світле і ненав'язливе.
 • Плитка під мармур у невеликій ванній кімнаті
  Плитка, що імітує білий каррарський мармур, привносить розкіш у будь-який простір та помітно додає йому «повітря»

Який різновид плитки вибрати: глянцеву або матову?

В темі, яку плитку вибрати для маленької ванної кімнати з точки зору дизайну, є ще невелика підтема – фактура її поверхні. Класичних варіантів два:

 • Глянцева. Гладку блискучу кераміку називають кращою для обмеженого простору приміщень. Адже за рахунок безлічі відблисків і віддзеркалень на ній стіни та підлога ніби світяться, що додає об'єму і глибини. Але врахуйте: очищення плитці потрібне регулярне (про догляд за нею дізнайтеся за цим посиланням).
 • Маленька ванна з глянцевою плиткою
  Хоча на глянці добре помітні забруднення та відбитки пальців, що відображається на регулярності чищення плитки, сам догляд досить простий
 • Матова. На подібній текстурі забруднення на порядок менш помітні, ніж на глянці – це плюс для практичності (хоча мити її складніше). При цьому сама по собі матова плитка виглядає досить ефектно, дорого, в дусі часу. Але помітно «розширити» санвузол вона навряд чи допоможе.
 • Невелика ванна кімната з матовою плиткою
  Матове покриття стін у ванній додає їй благородства і стриманого шику – особливо це помітно із плиткою «під дерево»

Рекомендації з вибору плитки для маленької ванної

Важлива ремарка: допомогти вам із рішенням, як скомбінувати плитку в маленькій ванній кімнаті, можуть каталоги великих і відомих виробників кераміки. У них завжди є безліч варіацій дизайну в близьких тонах для будь-якого стилю. А ще вони можуть гарантувати зносостійкість та довговічність своєї продукції. Серед таких брендів ми, наприклад, зможемо відзначити Paradyz, Stargres, My Way Paradyz та Cersanit – і привести декілька їх колекцій для наочності.

Оптимальна плитка для маленької ванної Paradyz

10 товарів

Стильні колекції плитки в маленькі ванни Stargres

8 товарів

Ефектна плитка для невеликої ванної My Way Paradyz

14 товарів

Якісна плитка для маленької ванної кімнати Cersanit

8 товарів

Якщо ви хочете придбати якісну кераміку для свого санвузла тих чи інших марок за вигідною ціною, то звертайтеся до інтернет-магазину Keramis. Ми запропонуємо вам одні з кращих умов за співвідношенням вартості, зручності оплати та доставки, а також сервісу. Адже наші консультанти обов'язково підкажуть, як правильно вибрати плитку для будь-якої маленької ванної!

Інші новини
Всі новини...

Популярна серія змішувачів KLUDI BOZZ у новому золотому виконанні!

Улюблена колекція наших клієнтів KLUDI BOZZ відтепер доступна до замовлень в популярному кольорі BRUSHED GOLD!

20 березня 2024

Зі святом весни, любі жінки! З чарівним святом 8 Березня!

З чарівним святом 8 Березня!

07 березня 2024

Кухонні змішувачі OMNIRES SWITCH - вишуканий дизайн та джерело кристально чистої води а вашому домі.

Зустрічайте OMNIRES SWITCH. Це нова колекція змішувачів, що характеризується мінімалістичним дизайном.

14 лютого 2024

Ловіть подарунки до Різдвяних свят!

Різдвяний розіграш 2023 року спільно з Omnires

01 грудня 2023

Керамограніт Bien Ceramica. Огляд колекцій

Турецька фабрика керамічної плитки Bien Ceramica привертає увагу неперевершеними колекціями настінної плитки та керамограніту

22 листопада 2023

KERAMIS - офіційний партнер державної програми єВідновлення!

Магазин KERAMIS долучився до програми єВідновлення та додатково пропонує спеціальні умови, персональний сервіс та спеціальні ціни

15 вересня 2023

Keramis - партнер проекту X-Card

Всі власники «Картки харків’янина» мають змогу робити покупки в наших офлайн-магазинах та інтернет-магазині за спеціальною ціною

12 вересня 2023
Lavita

Lavita

Польський бренд із понад 30-річною традицією, який належить Domino Polska

25 серпня 2023

З Днем Незалежності України!

Слава Україні!

24 серпня 2023
Розіграш змішувача Grohe

Ловіть подарунок від Grohe!

Keramis спільно із відомим німецьким сантехнічним брендом Grohe розпочинає спекотний розіграш новинки 2023 року на нашій офіційній сторінці в інстаграмі

17 липня 2023

З Днем Конституції України!

Сьогодні, 28.06.2023, ми відзначаємо День Конституції, важливе свято, яке символізує основу нашої державності та правового ладу

28 червня 2023
Вхід в особистий кабінет