Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Що таке плитка для басейну?

Як вибрати плитку для басейну

При створенні як відкритих, так і закритих басейнів вибору немає – тільки плитка. Правда, поспішати купувати перший-ліпший матеріал, що сподобався, не варто. Адже така специфічна сфера використання кераміки висуває особливі вимоги до її міцності, стійкості, невибагливості та інших характеристик. В силу цього звичайні кахлі для ванної чи навіть балкону навряд чи підійдуть. Тому слід відразу розібратися, як вибрати плитку для басейну – і ми допоможемо вам у цьому!

Класи плитки для басейну

Щоб обробка чаші, бортиків, ступенів і покриття навколо басейну служила вам довгі роки, необхідно уважно ознайомитися із маркуванням на упаковці та в технічній документації. Найбільш важливі серед них такі параметри:

  • Водопоглинання. Це найголовніша властивість для кераміки в басейні – зовсім як жаростійкість у плитки для каміну. Позначається буквою «Е» і вказується у відсотках – чим нижче, тим менше пір у матеріалу, які будуть вбирати воду. Ідеальний рівень становить 0%, але допустимо до 3%. Якщо ж водопоглинання вище, плитка з часом стає більш крихкою, починає руйнуватися і пропускати вологу глибше, аж до основи.

    Плитка із низьким рівнем водопоглинання

    Плитка в самому басейні і навколо нього не повинна вбирати вологу, інакше велика ймовірність її поступового руйнування (на фото Rako Color 2)

  • Антиковзання. Будь-яка плитка для підлоги повинна бути не слизькою, але для басейну це особливо важливо. Тому зверніть увагу на літери A, B і C в характеристиках кераміки. «A» підходить тільки для роздягалень з нахилом підлоги до 12°. Кахлі з міткою B можна застосовувати навколо басейну з ухилом 18° і в душових, де нема піддону. Найкращі властивості у С: нога не ковзає до 24°, що дозволяє класти її на ступені і бортики басейну.

    Плитка для басейну проти ковзання

    По-справжньому неслизька плитка для басейну, яку розміщують на ступені, має рельєфне покриття і округлі краї – так безпечніше (на фото Paradyz Gamma)

  • Хімічна стійкість. У розповіді, як вибрати плитку для басейну, обов'язково варто згадати особливості її очищення. Зазвичай догляд за цим матеріалом досить простий, проте в нашому випадку фактично неможливий без агресивних миючих засобів, аж до хлорки, які можуть завдати непоправної шкоди кераміці. Тому шукайте обробку класу АА (несприйнятливість до хімії) або А (стійкість до неї) за нормами EN 122.

    Стійка плитка для басейнів

    Басейни під відкритим небом особливо часто і ретельно очищають від забруднень, тому плитка повинна справлятися із «навалою» хімії (на фото Cristacer Aneto)

  • Довговічність. Вона складається з кількох моментів. Перший – це зносостійкість. Вона «шифрується» індексом PEI з цифрами від I до V, де I мінімум. Для басейнів варто орієнтуватися на класи III та вище. Якщо у вас резервуар під відкритим небом, тоді ще потрібно звертати увагу на стійкість до морозів (на це вказує значок сніжинки і маркер A I/B I, як варіант допустимо ще A II/B II) і ультрафіолету від вигоряння.

    Довговічна плитка для басейну

    Для громадських басейнів потрібна особливо довговічна і зносостійка плитка, хоча і в побуті запас її міцності не завадить (на фото Rako Pool)

А ще подумайте про розмір плитки. Вважається, що тиск води на великоформатні панелі занадто великий, тому ризик їх пошкодження надмірно високий. Тому розумна межа: елементи зі сторонами не більше 15-25 см.

Басейн із плиткою

Види плитки для басейну

З усього різноманіття модифікацій даного оздоблювального матеріалу необхідно виділити кілька найбільш вдалих для монтажу в таких особливих умовах.

Клінкерна плитка для басейнів

Так як для басейну вибрати плитку намагаються максимально міцну і надійну, то клінкер – ледь не кращий варіант. Адже це по-справжньому міцна кераміка, з якою може посперечатися хіба що керамограніт. Для виробництва цього типу плитки використовують тугоплавку глину без домішок, яку обпалюють у печі при температурі 1200 ° C. В результаті клінкерна плитка не поглинає вологу, не боїться вогню чи морозу, витримує найсуворіші умови експлуатації, плюс під неї можна класти систему теплої підлоги (рідинну, наприклад). Недолік по суті один: досить обмежений асортимент кольорових рішень.

Клінкерна плитка у басейна

Клінкерну плитку відрізняє характерна гамма кольорів – природних тонів, що певною мірою звужує її застосування в незвичайних дизайн-проектах

Керамічна плитка

Якщо ви хочете більш оригінального зовнішнього вигляду обробки стін, підлог і бортів у басейні, тоді варто вивчити каталоги з більш традиційної керамікою. Так, її навряд чи варто використовувати в особливо навантажених місцях, і ресурс її явно нижчий, ніж у клінкеру. Однак вона помітно дешевше, а головне – яскравіше і ефектніше! Ця плитка може мати будь-який колір, формат і дизайн – аж до імітації мармуру та дерева (як альтернатива використання натуральної деревини). Важливо лише відзначити один нюанс: переконайтеся, що плитка призначена для використання в басейнах. Її відрізняє інший склад, завдяки чому у неї вище щільність.

Керамічна плитка для басейнів

Кераміка доступна, невибаглива і дуже різноманітна за стилем – вона відмінно підійде для більшості приватних басейнів

Мозаїка

Дуже і дуже багато хто в першу чергу намагається вибирати плитку для басейну саме цього типу. Оздоблення з безлічі дрібних елементів має чимало переваг. Мозаїчна плитка пропонує широкий простір для творчості і створення оригінальних декору і орнаментів (головне: не забувати про правильне поєднання кольорів), без проблем монтується на вигнуті поверхні, причому можна клеїти її як окремо (самий копіткий і дорогий варіант), так і «оптом» на сітчастій або ж паперовій основі (а ще є й імітація мозаїки). До того ж така плитка буває керамічної, кам'яної, скляної тощо.

Мозаїчна плитка у басейні

Плитка у вигляді мозаїки давно стала класикою для оздоблення басейнів, за допомогою якого можна досягати неповторного, яскравого дизайну

Порцелянова плитка

Нехай вас не вводить в оману відсилання в назві цього типу до порцеляни – з нею даний матеріал має не так вже й багато спільного. По суті це та ж кераміка, але з низкою добавок до складу і особливої технологією випікання. Саме за рахунок них така плитка практично не поглинає воду, відрізняється підвищеною міцністю і, звичайно ж, виділяється особливим зовнішнім виглядом, який забарвленням і текстурою і нагадує справжні порцелянові деталі. Це рішення в басейнах цілком можна застосувати, але треба пам'ятати: ціна у подібної плитки досить висока, а її асортимент на ринку більш скромний, ніж у інших видів кахлю.

Порцелянова плитка для басейну

Порцелянова плитка має особливий, дуже ефектний зовнішній вигляд – вона ніби злегка сяє, майже як справжній фарфор

Рекомендовані виробники плитки для басейну і топ колекції

Плитка в оздобленні басейну

На завершення обговорення, як вибрати плитку для басейнів, за традицією потрібно сказати кілька слів про компанії, що пропонують подібні матеріали. Їх вибір невеликий, і виходячи з досвіду ми пропонуємо вам звернути увагу на продукцію наступних марок:

Оцінити актуальні колекції плитки цих та багатьох інших брендів ви можете в каталозі інтернет-магазину Keramis. Хоча впевнені: вас приємно здивує не тільки широкий асортимент, але й ще вигідні умови продажу, а також по-справжньому високий рівень сервісу. Вибирайте плитку для басейну в Keramis – вибирайте краще!

Плитка для басейну зі знижкою в інтернет-магазині Keramis
Інші новини
Всі новини...

Новий розділ у магазині Keramis: Електростанції та генератори!

Нові можливості у Keramis: Електростанції, генератори та обладнання для безперебійного живлення

12 липня 2024

Як правильно вибрати ламінат?

Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!

09 липня 2024

Як вибрати душову кабіну правильно?

Душова кабіна може бути прекрасною альтернативою ванні, але за однієї умови: якщо вибір такої сантехніки був коректним. Що для цього потрібно?..

08 липня 2024

Як правильно вибрати міжкімнатні двері

Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!

08 липня 2024
Як вибрати унітаз

Як правильно вибрати унітаз?

Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...

04 липня 2024

Які шпалери вибрати краще?

Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…

03 липня 2024

Як вибрати ванну зі штучного каменю?

Щоб вибір ванни, зробленої зі штучного каменю, був для вас простим та швидким, читайте зібрані у нашій статті корисні поради на цю тему!

02 липня 2024

З Днем Конституції України!

Магазин Keramis щиро вітає вас з Днем Конституції України!

28 червня 2024

Geberit Bambani – серія сантехніки для дітей із веселим дизайном.

Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.

20 червня 2024

З Днем захисту дітей!

Віримо, що наші діти – це наше майбутнє, і вони зроблять світ кращим!

31 травня 2024
Відеоконсультація та демонстрація товарів!

Нова послуга – відеоконсультація та демонстрація товарів!

Любі клієнти, з турботою про вас інтернет-магазин KERAMIS.UA пропонуємо послугу, що відкриває нові можливості вибору та купівлі товарів – індивідуальна відеоконсультація!

21 травня 2024

З Великодніми Святами!

Команда KERAMIS.UA

04 травня 2024
Вхід в особистий кабінет