Зонування простору, поліпшення тепло- та звукоізоляції, декор приміщення – список завдань, що «стоять» перед міжкімнатними дверима, досить великий. Тому покупка такого елементу інтер'єру повинна бути по-справжньому зваженою. Це означає, що потрібно звернути увагу на масу нюансів – і ми готові допомогти вам в цьому. Наша нова стаття розповість все про те, як вибрати міжкімнатні двері, щоб вони були красивими, практичними і довговічними!
Основні критерії для вибору міжкімнатних дверей
Щоб двері між кімнатами квартири або будинку була якісними і відповідали всім вашим очікуванням, уважно оцінюйте наступні параметри.
Міжкімнатні двері за способом відкривання
В першу чергу двері повинні бути зручними. Тому починайте з механізму їх відкриття. Всього існує 4 типи:
- Орні двері. Оптимальна в більшості ситуацій класика. Такі двері мають просту, надійну і доступну конструкцію і забезпечують найкращий захист від шуму і втрат тепла. При виборі треба визначитися з напрямком відкриття: вправо/вліво і всередину/назовні. Ще ці «ворота» часом роблять двостулковими – для широких отворів.
При виборі міжкімнатних орних дверей оцінить простір навколо них, щоб його було достатньо для зручного користування
- Розсувні двері. Полотно у таких моделей кріпиться на рейці, по якій воно і зсувається в бік. Рейка може стояти зверху чи знизу, також зустрічається варіант з двома такими напрямними, що плюс для збереження геометрії. Такі двері економлять простір, але й дорожче, а ізоляція гірше, адже полотно прилягає нещільно.
Двері-купе, як їх ще деколи називають, можуть мати як відкритий рейок, як на фото, так і прихований у пеналі для кращого захисту від пилу і бруду
- Двері складні. Ці моделі називають «гармошкою» – через характерне складання стулок. І якщо ви шукали, як вибрати міжкімнатні двері для тісного приміщення, це ідеальне рішення. Однак майте на увазі: шарніри не тільки підвищують ціну, але й є слабким місцем. Адже вони вимагають до себе особливого догляду і можуть швидко вийти з ладу.
Оптимально, щоб у складних міжкімнатних дверей було не більше двох стулок і пари шарнірів – так менше ризики поломок
- Хитні двері. Інша назва цього типу – маятникові. Вся справа в тому, що їх механізм схожий на маятник і часто дозволяє відкрити дверку як всередину, так і назовні. Виглядає така конструкція ефектно і незвично – але ціна питання найвища. Причому настройка і обслуговування такого модуля віднімають чимало сил і часу.
Якщо правильно вибрати освітлення у передпокій, вдасться влучно акцентувати увагу на маятникових міжкімнатних дверях – їх дизайн того вартий
Внутрішній устрій міжкімнатних дверей
Як і у випадку, наприклад, із ламінатом та паркетною дошкою, не зайвим буде знати, як влаштований «внутрішній світ» дверного полотна. Основних варіантів 4:
- Щитове. В основі лежить встановлений по периметру каркас із масиву деревини, який закритий із двох сторін листами МДФ, а порожнеча заповнюється стільниковим наповнювачем з картону або ж утеплювачем. Конструкція легка і міцна, недорога і варіативна за дизайном і обробкою.
Зазвичай щитовий тип дверей має лаконічний і простий зовнішній вигляд, хоча за бажанням можна знайти і більш витончений дизайн
- Фільончате. Тут каркас є повноцінною рамою – в ній є стійки і перемички. Між ними монтуються фільонки: складальні або цільні дощечки (часом їх замінюють деталями зі скла чи металу). За рахунок цього дизайн можна зробити витонченіше, а конструкцію міцніше.
Фільонки, вставки у центральній частині, можуть бути виконані з різних матеріалів і мати різну форму – навіть в межах однієї моделі
- Царгове. Каркас заповнений широкими і товстими перемичками – царгами. Вони одночасно виконують зміцнювальну і декоративну ролі. Між ними можуть ставити панелі зі скла або металу. Це відмінний варіант для тих, хто хотів знати, як вибрати міжкімнатні двері надійні та елегантні.
Царги можуть бути однаковими і симетричними, як на фото, так і різними за розміром або зміщеними відносно один одного
- Погонажне. Ці двері мають каркас з двох потужних брусів з МДФ або дерева, з'єднаних декоративною вставкою – найчастіше скляною, але бувають дерев'яні, металеві або пластикові. Система монолітна і важка, зате й дуже стильна.
Зазвичай центральна секція погонажних дверей виконується зі скла (на фото праворуч), але може бути і з інших матеріалів (зліва)
Як вибрати розмір міжкімнатних дверей?
Відповідь на питання в підзаголовку дуже проста: орієнтуйтеся на розмір дверного отвору. У багатоквартирних будинках вони, як правило, стандартизовані: висотою у 190-200 см і шириною у 60-90 см (для ванних і кухонь вужче, для житлових кімнат ширше). Якщо ж ви будуєте приватний будинок, все одно варто проектувати отвори під зазначені параметри. Вони зручні і не зажадають серйозного розширення «мертвої зони» з боків. А головне: ви заощадите свої час і гроші, так як вибрати міжкімнатні двері таких розмірів не складе труднощів – а виготовлення за нетиповими габаритами буде довшим і дорожчим.
Розміри більшості дверей – типові: вони пропонують вдалий компроміс зручності користування і установки
Як правильно зняти розмір дверного отвору?
І знову коротка відповідь: викликати професійного замірника. Це недорога, а часто зовсім безкоштовна послуга при замовленні дверей. Адже професіонали точно і швидко проведуть всі необхідні виміри. Але якщо ви хочете робити це самі, то в цьому в принципі немає нічого складного. Для цього виміряйте:
- висоту від підлоги – причому «чистової» (наприклад, після укладання підлогової плитки);
- ширину у верхній, середній і нижній частинах – і визначте мінімальне значення;
- товщину стіни в місці отвору, але тут вже вам знадобляться максимальні цифри;
- можливу ширину наличників (але не менше 25 мм) і висоту порога (якщо є).
Якщо у вас планується установка нестандартних за розміром дверей, то всі виміри отвору необхідно проводити особливо ретельно
Який матеріал і покриття вибрати?
В обговоренні, як треба вибирати міжкімнатні двері, не можна обійти увагою питання матеріалу. Різноманітність тут максимальна: від скла до металу. Хоча найбільш популярні такі виконання:
- Деревина. Масив підкуповує міцністю і екологічністю, ізоляційними характеристиками і вишуканим зовнішнім виглядом. Але потрібно бути готовим, що такий виріб найважчий, а ціна – найвища. Плюс деревина боїться вологи, для ванних це не найкраще рішення (докладніше про застосування дерева у ванній читайте за цим посиланням).
Як правило, дерев'яні двері виконані у традиційній стилістиці, хоча бувають і винятки – наприклад, для стилю лофт
- Шпон. З дерева тут тільки верхній шар товщиною від 0,1 до 10 мм. Під ним же ховається каркас, зазвичай з ДСП або МДФ. Останній дорожче, але краще: в ньому немає шкідливих речовин, а вага нижче. В цілому ж шпоновані полотна дешевше дерев'яних, зате при якісному виконанні нічим їм не поступаються за зовнішнім виглядом.
Якісний шпон можна легко сплутати з натуральною деревиною – настільки правдоподібно виглядає таке дерев'яне оздоблення
- ПВХ-плівка. В основі такого полотна знову-таки ДСП або МДФ, але подібний каркас вкритий полівінілхлоридом. Цей матеріал не боїться ні води, ні побутової хімії, його очищення дуже просте. Також на плівку можна нанести будь-якій малюнок, причому він дуже стійкий і не вигоряє. Але головне: такі двері найдоступніші.
ПВХ-покриття дверей може мати будь-яку декор: від однотонного, під фарбування, до такого, що імітує цінні сорти деревини
Як вибрати дизайн міжкімнатних дверей?
Асортимент стилів і декорів нескінченний, але частіше за все вибір складається з трьох відомих напрямків:
- Класика. Такі двері відрізняють складні декоративні елементи і традиційна палітра кольорів. З матеріалів упор робиться на дерево або шпон. Подібне оформлення добре впишеться як в ампір чи бароко, так і в кантрі або прованс.
Під двері класичного стилю з великою кількістю декоративних елементів і фурнітури треба вибрати і шпалери до передпокою чи коридору відповідного дизайну
Як підібрати колір міжкімнатних дверей?
При установці дверного блоку слід зважати на його кольорове виконання. Щоб оформлення кімнат і квартири в цілому було збалансованим, краще пов'язати колір дверей з будь-якими іншими елементами. Це можуть бути стіни, плінтуси, ламінат, лінолеум або паркет, меблі та... інші двері. При цьому зв'язка може бути двох типів: в близький до інших елементів тон або ж на контрасті до них. А якщо ви не хочете ризикувати і прагнете до універсальності, тоді треба вибрати міжкімнатні двері нейтральних кольорів: білого, чорного, сірого, коричневого – вони завжди актуальні. А взагалі орієнтуйтеся на поради з поєднання кольорів у дизайні інтер'єру із цієї статті.
Близькість кольорових рішень у дизайні міжкімнатних дверей і шпалер з підлогою гарантують цілісність образу приміщення, його стилю
Контрастне по відношенню до стін і підлог оформлення міжкімнатних дверей краще доповнити деталлю в тон – хоча б плінтусом
Нейтральне забарвлення міжкімнатних дверей, наприклад, під традиційні сорти деревини, підкреслить смак і почуття міри господарів
Двері будь-якого кольору і стилю ви знайдете в каталозі інтернет-магазину Keramis. А щоб швидше відшукати щось оптимальне для вашої квартири або будинку, сміливо звертайтеся за допомогою до наших консультантів. Вони підкажуть, як правильно вибрати міжкімнатні двері – причому строго в рамках заданого бюджету. Плюс вам напевно сподобаються наші ціни, умови продажу та доставки – гарантуємо!