Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Як правильно вибрати паркетну дошку в 2021 році?

Вибір паркетної дошки

Натуральна деревина є натуральна деревина – саме в цьому криється чи не головна причина популярності паркетної дошки. І нехай це покриття підлоги дорожче за ламінат, ціну компенсують міцність, довговічність і благородний, неповторний зовнішній вигляд. Але як часто буває: слід бути уважним і заздалегідь дізнатися, як вибрати паркетну дошку високої якості.

Основні критерії вибору паркетної дошки в квартиру чи будинок

Перш ніж міркувати, яка паркетна дошка найкраща, потрібно розібратися, з чого складається дане покриття. Його ключова особливість – багатошарова конструкція, яка включає:

 • Нижній базовий шар. Виконується з ялинової деревини: фанера або ж окремі плашки. За рахунок цього вивороту товщиною від 2 мм паркетна дошка не прогинається і зберігає жорсткість під навантаженням.
 • Середній стабілізувальний шар. Ламелі хвойних порід, розміщені волокнами поперек дошки, забезпечать незмінність властивостей при перепадах температури і вологості. Також тут встановлюють замки з'єднання.
 • Верхній декоративний шар. Шпон з цінних порід деревини, який для більшої зносостійкості покривають лаком або спеціальним маслом. Волокна, як і у нижнього шару, направляють уздовж паркетної дошки.

Конструкція паркетної дошки

Багатошарова конструкція забезпечує паркетній дошці високу довговічність і стабільність

Три шари, волокна хрест-навхрест і клеєна конструкція – все це і гарантує збереження всього покриття незалежно від експлуатації. Пам'ятаючи про пристрій, простіше розуміти, на що звернути увагу при виборі паркетної дошки.

Якого розміру паркетну дошку краще вибрати?

Починайте з оцінки габаритів дошки. Головне – товщина, яка може досягати наступних величин:

 • 7 мм. Вибрати паркетну дошку подібного типу можна лише як тимчасове рішення – вона прослужить буквально кілька років. Адже її верхній шар не піддається циклюванню і швидко втрачає презентабельність.
 • 10-12 мм. Декоративна поверхня такого покриття товстіша, до 2-3 мм, що краще захищає її від дрібних пошкоджень і дозволить пару раз відполірувати злегка подряпану і потерту дошку.
 • 13-16 мм. Декоративний шар із лаком досягає 4 мм, тому він краще протистоїть механічному впливу. Такий запас дозволить циклювати підлогу неодноразово – оптимальний варіант для житлового приміщення.
 • 20-22 мм. Товщина верхнього шару паркетної дошки перевищує 4-5 мм, що в повній мірі захищає майже від будь-яких «травм». Завдяки цьому покриття впорається з навантаженням навіть в офісі чи ресторані.
 • Більше 23 мм. Максимально міцна підлога, в якій приріст йде не тільки за рахунок декоративного, а й усіх шарів. Це дає можливість укладати дошку і на бетон, і на базу у вигляді лагів.

Ще потрібно звернути увагу при виборі на довжину паркетної дошки. Зазвичай вона становить 2-2,5 м, хоча часом зустрічаються і коротші моделі – до 1,8 м. Однак навряд чи їх покупка виправдана. Така дошка не в змозі якісно погашати коливання від кроків. Через що, з одного боку, шум вище, з'являються скрипи, а з іншого, надійність з'єднання замків нижче. Тому незабаром на підлозі з'являються щілини, куди забиваються пил і бруд.

Довжина паркетної дошки

Занадто коротких паркетних дощок краще уникати – допустимий мінімум 1,8 м (на фото Kährs Habitat)

Що стосується ширини, ви можете самі визначити, яка паркетна дошка краще для вашої кімнати: чим більше, тим солідніший вид у підлоги. Хоча багато що залежить від типу дошки: в одну смугу або ж декілька. В останньому випадку поверхня не монолітна, цільна, а набрана з 2-3 і більше рядів плашок, які відносно один одного розташовуються в різному порядку: палубний, ялинка тощо. Дошка в одну смугу виглядає розкішно, текстура деревини на ній проявляється красиво. Але в маленькому приміщенні вона недоречна, і краще вибрати паркетну дошку від 2 рядів.

3-смугова паркетна дошка

Чим більше смуг, тим витонченіше виглядає паркетна дошка (на фото Karelia Spice 3S ebony stonewashed)

Селекція планок паркетної дошки

На зовнішній вигляд покриття підлоги впливає селекція, простіше кажучи сортування. Ретельність відбору шпону для декоративного шару включає малюнок деревини, колір, дефекти і розпил: радіальний (здійснений через центр стовбура, волокна спрямовані вздовж річних кілець) або тангенціальний (розріз по дотичній, і малюнок кілець виражений). Залежно від їх поєднання визначають категорії селекції паркетної дошки:

 • Селект. Буває двох типів: радіал і стандарт. У першому використовують лише радіальний розпил, у другому і тангенціальний, що робить малюнок трохи цікавішим. У будь-якому випадку подібний шпон – найякісніший. У нього відсутні сучки, будь-які дефекти, немає різкого перепаду тону і заболоні (молодого, менш щільного і більш світлого шару деревини).

  Селекція паркетної дошки категорії селект

  Паркетна дошка категорії селект практично однотонна – це виглядає стильно, хоча може здатися нуднуватим (на фото Barlinek Pure line Lemon Sorbet)

 • Натур. Вищий сорт паркетної дошки, але з допустимими «похибками» у вигляді заболоні, прожилок і дрібних, діаметром до 2 мм, сучків. Також можливі помітні зміни відтінку деревини. На що треба звернути увагу при виборі паркетної дошки цього типу, так на те, що у неї виключені механічні пошкодження.

  Селекція паркетної дошки категорії натур

  Паркетна дошка категорії натур дуже якісна і при цьому вельми цікава на вигляд (на фото Befag Дуб натур (лак))

 • Рустік. Доступний, але недосконалий варіант покриття. У дошки можливі перепади кольору, яскраво виражені лінії, великі сучки, навіть невеликі ушкодження у вигляді подряпин і тріщин, при чому їх частка визначається виробником. Втім, для частини стилів (того ж кантрі) такий декор підлоги цілком доречний.

  Селекція паркетної дошки категорії рустік

  Хоча паркетна дошка селекції рустік вважається не найкращою, нею можна без проблем прикрасити інтер'єр (на фото Esta rustic stone grey)

Є ще й категорія робуст, або економ. Але, строго кажучи, селекції тут немає в принципі: для паркетної дошки беруть майже будь-який за дизайном і якістю розпил. Але й ціна дуже низька.

З якої породи деревини краще вибрати паркетну дошку

Якщо розкривати питання, яка паркетна дошка краща, не можна забути про тип деревини верхнього шару. Адже багато в чому від неї і залежить довговічність підлоги. І хоча виробники використовують десятки порід, в основному популярні лише декілька з них:

 • Дуб. Ця деревина тверда і не схильна до стирання, вона зберігає як колір, так і розмір при змінах вологості і температури. Дуб виглядає вишукано і престижно, але він досить дорогий.

  Дубова паркетна дошка

  На фото Wicanders Kentucky grand canyon

 • Бук. Не менш тверда, ніж дуб, але дуже нестабільна порода. Зате й ціна у неї нижче. При цьому бук цінується за світлий відтінок і красивий малюнок із тонкими прямими волокнами.

  Букова паркетна дошка

  На фото Kährs Lodge autumn

 • Горіх. Ця деревина за механічними властивостями мінімум порівнюється з дубом, а часом й перевершує його. Виділяється вигадливим візерунком і палітрою відтінків від світло-коричневого до тютюнового.

  Горіхова паркетна дошка

  На фото Befag Горіх американський (лак)

 • Вишня. Середня за твердістю, але цілком стабільна порода. Її ключова перевага – незвичайний рожевий відтінок. Хоча можливо вибрати паркетну дошку й інших кольорів.

  Вишнева паркетна дошка

  На фото Kährs American Naturals savannah

 • Ясен. Тверда, але схильна до впливу середовища деревина. Багато хто любить її за блідий колір і «м'який» малюнок, без виражених серцеподібних променів – це виглядає досить акуратно.

  Ясенева паркетна дошка

  На фото Barlinek Life Line Saimaa Molti

 • Венге. Темна деревина родом із Західної Африки виділяється і тоном, і характерним малюнком, і властивостями: вона твердіша за дуб, хоч не настільки стабільна. Недолік – висока ціна.

  Паркетна дошка з венге

  На фото Karelia Urban Soul

 • Мербау. Ще одна дорога екзотична порода, вже з Індонезії. Вона настільки тверда, що навіть обробка дуже складна! До того ж мербау не боїться води, а її колір дуже ефектний.

  Паркетна дошка з мербау

  На фото Karelia Earth merbau

Тип з'єднання та складність монтажу

При виборі паркетної дошки звернути увагу варто на спосіб її монтажу. Для цього використовують:

 • шпунтове з'єднання: дошки кріпляться одна до одної за допомогою шпильок і пазів, збиваються і додатково проклеюються – це складний, довгий і багато в чому застарілий метод;
 • замкове з'єднання: практична технологія, де все зав'язано на особливі поздовжні і торцеві замки – кращими вважаються UniClick, T-Lock, 5S та інші (у багатьох виробників свої ноу-хау).

Замкове з'єднання паркетної дошки

Варіантів замкового з'єднання для паркетної дошки придумано багато – і у кожного свої переваги і недоліки

Незалежно від типу з'єднання дошку можна монтувати двома способами:

 • плаваючий: покриття монтується на рівну і чисту підлогу, що заощадить час і сили і дозволить замінити окремі частини при необхідності;
 • клейовий: на підлогу кладуть фанеру, її покривають грунтовкою, а зверху приклеюють дошку – це довго і складно в ремонті, зате підлога монолітна, не «ходить» під ногами.

Підлога з паркетної дошки

При виборі способу монтажу паркетної дошки варто враховувати складність як цього процесу, так і ремонту покриття в майбутньому

Рейтинги виробників паркетної дошки

Так як вибрати паркетну дошку для неспеціаліста складно, часом краще просто орієнтуватися на відомі бренди. Виходячи з досвіду, ми виділяємо в першу чергу ArcoBaleno, Barlinek та Befag. Їхня продукція якісна, різноманітна і приваблива за ціною.

Якісна паркетна дошка ArcoBaleno:

Популярні колекції паркетної дошки від Barlinek:

Красива паркетна дошка від Befag:

А щоб визначити, яка паркетна дошка найкраща, зверніться за допомогою до інтернет-магазину Keramis. Наші консультанти розкажуть усе про сучасні колекції і запропонують оптимальні умови продажу такого покриття для підлоги – і до квартири, і для будинку, і в офіс!

Купити паркет зі знижкою в інтернет-магазині Keramis

Інші новини
Всі новини...
Плитка кабанчик у інтер'єрі кухні

Плитка ’’кабанчик’’: як виглядає і чому так називається

На сьогодні керамічна плитка займає перші місця серед популярних облицювальних матеріалів. Один з них - плитка-кабанчик, яка стрімко набирає популярності в останні роки. І хоча вона має підвищений попит у покупців, не всі знають, в чому особливість цього виду плитки і в яких інтер'єрах вона виглядатиме доречніше. Розбираємо що це за кераміка та як використовується.

19 січня 2022
Сходи з керамічної плитки

Плитка для сходів: види, розміри, як вибрати

В повсякденному житті ми постійно користуємося сходами, але дуже рідко звертаємо на них увагу, і забуваємо, що правильне облицювання сходів, здатне не тільки зробити простір комфортнішим і безпечнішим, але й прикрасити інтер'єр. У цій статті ми дізнаємося, які на сьогодні найбільш популярні методи облицювання сходів, і як від вибору правильного матеріалу залежатиме зручність та термін їх експлуатації.

12 січня 2022

Дніпровська філія до 17.01.2022 не працює!

Увага! Важлива новина!

10 січня 2022

Яка ванна краще: акрилова чи сталева?

Обираючи ванну, легко заплутатися серед сотень різних моделей. У цьому матеріалі ми розбираємо найпопулярніші типи ванн: акрилові та сталеві, щоб зрозуміти які у них різновиди, характеристики, переваги та недоліки? І чи можна виявити серед них явного лідера?

05 січня 2022

Вітаємо з Новим роком 2022!

Вітаємо з Новим роком 2022!

30 грудня 2021

Графік роботи магазину на новорічні та різдвяні свята

Вітаємо з наступаючими святами!

30 грудня 2021

Міжнародний конкурс для архітекторів та дизайнерів від польської фабрики Ceramika Paradyz!

Міжнародний конкурс для архітекторів та дизайнерів від польської фабрики Ceramika Paradyz

30 грудня 2021
Фото інтер'єру сканді кухні

Скандинавський стиль в інтер’єрі кухні - стильна простота.

Скандинавський стиль – один з ідеальних варіантів для оформлення кухні! Морозна прохолода, природні відтінки та затишок теплої домівки з'єднуються в сканді-дизайні. У цій статті ви знайдете близько сотні реальних фото сучасних кухонь та більше десятка актуальних ідей для натхнення та втілення у кухні своєї мрії!

29 грудня 2021

Як візуально збільшити ванну за допомогою плитки?

На жаль, більшість сучасних багатоповерхівок побудовані з ванними кімнатами маленьких площ. Але є вихід! Візуально розширити простір маленької ванної кімнати можна за допомогою декількох простих прийомів. Що це за лайфхаки, та як їх застосувати на практиці, розповімо у цій статті…

24 грудня 2021
Інтер'єр ванної кімнати з душовою кабіною

Дизайн ванних кімнат з душовими кабінами: 15 свіжих ідей з фото.

Ви вже думали, як може виглядати ідеальна ванна кімната з душовою кабіною? Ми зібрали для вас 15 цікавих ідей, як оформити ванну кімнату з душовою в 2022 році, скориставшись якими, вдасться створити функціональний, актуальний та стильний простір.

21 грудня 2021
Скляні стулки для ванни

Як обрати скляну шторку у ванну?

Бризки навколо нової гарної ванни – це не тільки не естетично, а й небезпечно. Вирішити цю неприємність можна за допомогою шторки. Тільки не застарілої тканинної, а актуальної – скляної! Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся все, що необхідно, про цей практичний аксесуар.

17 грудня 2021
Процес ремонту квартири

Етапи ремонту квартири у новобудові та вторичці

На початку ремонту настає момент, коли потрібно зрозуміти і вирішити, в якому порядку правильно провести всі роботи. Читайте та дізнавайтеся з яких основних етапів повинен складатися якісний ремонт і в якій послідовності краще його проводити?

14 грудня 2021
Вхід в особистий кабінет