Вибір душової кабіни без піддона в 2021 році

Одне з наймодніших рішень при створенні душової кабіни – конструкція, в якій вісутній традиційний душовий піддон. Сьогодні таке виконання можна зустріти як у квартирі-студії, так і в розкішному заміському особняку. Але є ряд ризиків, які можуть не просто зіпсувати враження від душа, а й привести до серйозних витрат. Щоб уникнути цього, варто з'ясувати, як вибрати душову кабіну без піддона та як правильно провести її монтаж.
Зміст
- Особливості конструкції та які бувають душові без піддона
- Визначаємося з розміром
- Стінки душової та двері
- Душовий трап
- Душові кабіни без піддона від відомих виробників
- Монтаж душової кабіни без піддона своїми руками
- 1. Готуємо підлогу та комунікації для душової
- 2. Встановлюємо душовий трап
- 3. Робимо гідроізоляцію основи душової кабіни
- 4. Заливаємо бетонну стяжку
- 5. Фінальне оформлення
Особливості конструкції та які бувають душові без піддона
Конструктивно душ такого типу досить простий. Основа: підлога. Прямо в неї вбудовують комунікації для зливу, а перегородки зазвичай кріплять до стінок ванної кімнати. Ця система приваблює декількома перевагами:
- Вишуканий дизайн. Кабінка виглядає стильною, лаконічною, її дуже легко вписати в інтер'єр із підвісним унітазом, гігієнічним душем або біде та зробити приміщення візуально просторіше.
- Економія місця. Провести монтаж душової з трапом (так називають злив для подібних систем) можливо навіть у маленькій ванній. Її реально поставити в будь-який куточок – з піддоном цей трюк часом не проходить.
- Безпека. Якщо в будинку живуть люди похилого віку, люди з обмеженими можливостями або маленькі діти, то така душова для них комфортніше. Адже не треба переносити ногу навіть через невеликий поріжок.
- Простота догляду. Мийка кабінки після прийому душа не відніме багато сил – досить помити підлогу. Порівняйте це із піддоном складної форми, до того ж чистити його треба лише особливою хімією.
- Вигідна ціна. Аксіома: чим менше деталей, тим нижче і вартість. За інших рівних позбавлена піддона душова кабіна обійдеться дешевше тієї, де передбачено такий технологічний елемент.

Хоча якщо ви розбираєтеся, як вибрати душову кабіну без піддона, вам також потрібно дізнатися про її недоліки:
- Складність монтажу. Установка душа з трапом можлива лише на ранній стадії ремонту ванної кімнати. Вся процедура вимагає певних навичок і веде до підняття підлоги по всьому приміщенню, а часом і в квартирі.
- Необхідність гідроізоляції. Підлога та стіни в душовій кабіні слід ретельно обробити спеціальними мастиками та розчинами, щоб ризик протікання був зведений до мінімуму. Це і складно, і досить дорого.
- Відсутність гнучкості. Коли монтаж душової із трапом завершений, з нею фактично не можна що-небудь зробити: змінити розміри чи компоненти, провести простий ремонт комунікацій, перемістити на іншу квартиру...
- Холодна підлога. Далеко не всім до вподоби, що стояти в душі доводиться не на «теплому» акрилі, а на кахельній плитці. Правда, вона швидко нагрівається від гарячої води, тому дискомфорт лише тимчасовий.

Визначаємося з розміром
У виборі душової кабінки без піддона першочергове завдання: визначитися із габаритами. Як правило, фахівці говорять про три варіанти:
- 90х90 см. Оптимальна класика жанру: цей душ зручний навіть для великих людей та не займає в приміщенні занадто багато місця.
- 70х70 см. Це мінімально допустима межа: більш компактна кабіна навряд чи комфортна для дорослого будь-якої комплекції.
- Довільний. Так як вибрати душову кабінку без піддона можна хоч 75х100, хоч 160х160 см, все обмежено лише кімнатою та бюджетом!

До речі, намагайтеся підбирати розмір так, щоб він співвідносився з плиткою на підлозі – тоді вийде зробити усе оформлення акуратним та гармонійним.
Стінки душової та двері

Інколи душову з трапом ставлять острівцем посеред кімнати, але зазвичай її місце проживання біля стінки або в кутку. Тому стіни, оброблені плиткою для ванної або панно, є частиною кабінки. Але без перегородок все ж не обійтися. Найголовніше в них – матеріал. Найчастіше використовують:
- Скло. Може бути прозорим, матовим, комбінованим. Вважається, що на матовій поверхні непомітні розводи від бризок. Скло виглядає ефектно (особливо кольорове або з малюнком), проте боїться ударів (навіть загартований матеріал можна розбити) та коштує дорого.
- Пластик. Доступна та менш тендітна альтернатива склу, але у неї чимало мінусів. По-перше, пластик низької якості легко подряпати, і він швидко мутніє. По-друге, пристойно виглядає виключно прозора стінка – а «глуха» доречна лише в громадських, але не приватних душових.
- ПВХ-шторка. Якщо ви бажаєте заощадити, ставте при монтажі душової з трапом поперечину – і вішайте звичайну шторку! Комусь це здасться не дуже естетичним, зате коштує дешево, легко замінюється на нову, якщо зносилася або набридла, і ідеально для мініатюрних ванних, оскільки шторка зсувається вбік.
Популярні моделі стінок та дверцят для душової без піддона
Душовий трап

Звичайний, хай даже плоский сифон для облаштування «безпіддонної» кабінки не підійде – потрібен злив, який називають, як було зазначено вище, трапом. При його оцінці зверніть увагу на:
- Формат. Душові трапи бувають точковими та лінійними. Перші у вигляді воронки доступніше і універсальніше для інсталяції в будь-якому місці. Зате лінійні, які ставляться вздовж стін, забезпечують більш ефективне відведення води.
- Висота. На початку розповіді про те, як правильно вибрати душову без піддона, було відзначено: підлога у ванній піднімається, щоб розмістити всі комунікації. Тому чим нижче трап (вони стартують від 6-8 см), тим менше доведеться підвищувати нульовий рівень.
- Матеріал. Більшість моделей на ринку виготовлено з пластика (сталь лише для декоративних накладок). Він доступний, стійкий до хімії, надійний та витримує до 80° C. Хоча якщо є можливість, все ж краще доплатити за нержавійку – вона в усьому краще.
- Пропускна здатність. Перед покупкою обов'язково переконайтеся, що потрібний злив впорається з потоком води, який «генерує» ваша душова система. Особливо критично це для тропічного душа, де за хвилину може проходити і 20 л, і 40 л.
Рекомендовані душові трапи
Душові кабіни без піддона від відомих виробників

Щоб монтаж душової кабінки з трапом виправдав усі очікування, необхідно не забути про її бренд. Завдяки нашому досвіду ми можемо виділити продукцію від таких перевірених на практиці компаній, як:
- Ravak;
Оптимальні душові без піддона Ravak
- Roca та Kolo;
Трендові душові кабіни без піддона Roca та Kolo
- Radaway;
Якісні кабіни, позбавлені піддона, від Radaway
- Eger.
Якісні кабіни, позбавлені піддона, від Eger
Монтаж душової кабіни без піддона своїми руками

При певній вправності поставити душ, позбавлений піддона, реально і самому. Досить, як і в обговоренні, як вибрати душову кабіну без піддона, діяти за певною схемою.
1. Готуємо підлогу та комунікації для душової

Початок – це розробка проекту кабіни: зі схемами розведення труб, точкою розміщення трапа, зонами кріплення стінок тощо. Тільки після цього ви можете переходити до очищення основи, укладання пінополістиролу або пінопласту (вони будуть додатковим шаром на шляху вологи) та монтажу комунікацій.
2. Встановлюємо душовий трап

При монтажі зливу в першу чергу потрібно подбати про його висоту. Причому важливі кілька моментів. З одного боку, варто намагатися встановити його якомога нижче. З іншого, висота повинна бути достатньою для нахилу відвідної труби – тоді вода буде ефективно йти та не застоюватися.
3. Робимо гідроізоляцію основи душової кабіни

Під цим душем не поміститься датчик системи антипотоп, тому питання ризику протікання критичне. Монтаж душової з трапом повинен включати гідроізоляцію, причому краще перестаратися. Обробіть основу спеціальним засобом у 2-3 шари до та після стяжки, а також стіни в кабінці на висоті до 30-50 см.
4. Заливаємо бетонну стяжку

Сама по собі стяжка для підлоги в душовій кабіні нічим не відрізняється від звичайної. Важливі лише два нюанси. Перший: рекомендується товщина стяжки не менше 4-6 см – так надійніше. Другий: потрібен нахил поверхні до трапу, щоб вода потім стікала до нього по підлозі легко та швидко.
5. Фінальне оформлення

Через 3-4 дні після заливки бетонної стяжки можна клеїти плитку (в такому душі особливо виграшно виглядає мозаїчна плитка та плитка під мармур), ставити освітлення для ванної і кріпити стінки та дверцята. Не забудьте обробити стики під перегородками і в кутах силіконом – знову ж проти протікання.

Щоб бути впевненим не тільки в монтажі, а й самій кабіні, краще звернутися до інтернет-магазину Keramis. Адже у нас гарантується якість товарів, ціни на них демократичні, а консультанти грамотно допоможуть вибрати душову кабіну без піддона з урахуванням усіх ваших побажань!
