Блог / Новини

Правильний вибір душової системи в 2021 році

2020-11-09 13:58:00
Вибір душової системи

Якщо для вас прийом душа не просто гігієнічна процедура, а ритуал, що поєднує приємне з корисним, тоді вам потрібна… душова система! Така стійка з фіксованою верхньою і гнучкою нижньою лійками забезпечить більше функціоналу і позитивних емоцій. При цьому її можна поставити як у душову кабіну, так і над ванною. Головне: розібратися, яку модель сантехніки придбати. А це неможливо без відповіді на питання, як вибрати душову систему.

На що звернути увагу при виборі душової системи?

На рівні ідеї цей тип оснащення досить простий: закріплена на стінці стійка, велика, діаметром від 15 до 60 см, нерухома лійка над головою для повного потоку, що огортає вас, і компактна лійка на гнучкому шлангу в нижній частині. А ось у деталях системи помітно відрізняються одна від одної.

Душові системи за типом монтажу

В першу чергу варто визначитися, як буде встановлено це обладнання:

Душова система з виливом або без нього

Душова система з виливом

На фото Kludi Logo dual

При обговоренні, як вибрати душову систему, багато хто звертає увагу на наявність у деяких моделей цього сантехнічного обладнання окремого краника, або виливу. Його необхідність визначається місцем інсталяції – в кабінці такий елемент вам навряд чи знадобиться. А ось над чашею ванни він буде більш ніж виправданий, оскільки дозволить легко та швидко наповнювати її водою. Хоча треба бути готовим, що за подібний розширений функціонал вам доведеться трохи переплатити.

Зручні душові системи з виливом

Системи для душа зі змішувачем та без нього

Душова система без змішувача

Якщо у вас вже є змішувач, то душову систему можна з'єднати з ним окремим шлангом (на фото Grohe New Tempesta Cosmopolitan)

Вибір душової системи без змішувача на перший погляд здасться нелогічним. Але тільки на перший: у деяких ситуаціях такий елемент не потрібен. Наприклад, якщо у вас стоїть ванна зі своїм змішувачем, а душ буде над нею, необхідність у ще одному пристрої для змішування води мінімальна: досить на стійці мати перемикач між лійками. До того ж ви і спростите конструкцію, і заощадите. Правда, зовнішній вигляд такої системи менш витончений через ще один гнучкий шланг, протягнений до стороннього змішувача.

Доступні моделі душових систем без змішувача

Системи для душа з термостатом або без

Якщо ви вирішили вибрати душову систему зі змішувачем, потрібно визначитися з його типом:

Наявність/відсутність тропічного душу

Взагалі часто можна почути, як велику верхню лійку називають тропічною, але це не зовсім вірно. Сам по собі розмір диска не дає ефекту зливи. Для цього потрібен спеціальний режим: коли потік дуже потужний, а утворені краплі по-справжньому великі. Тільки в такому випадку вода буде нагадувати про щільний, теплий тропічний дощ. Але будьте готові: вибір душової системи з такою опцією, як і з будь-якими іншими складними режимами (типу водоспаду, турбо або аерації), змусить вас знову-таки розщедритися при покупці.

Тропічний душ

Режим тропічного душа особливо яскравий, коли верхня лійка велика і встановлена прямо на стелі – тоді ефект найбільш сильний

Також у разі тропічного душу потрібно продумати два моменти. Перший: стік. В даному режимі сантехніка може прокачувати до 20-30, а то і більше літрів на хвилину. А тому треба переконатися, що труби відводу впораються з цим потоком – інакше вода застоюється в ногах. Другий момент: якщо у вас встановлений бойлер, оцінюйте його об'єм. Тропічна злива може спустошити компактну модель на 30-50 л буквально за 3-7 хвилин – для сім'ї навіть із двох осіб цього явно замало.

З якого матеріалу краще вибрати душову систему?

При виборі будь-душової системи важливо з'ясувати, з чого виготовлені всі її ключові елементи:

  • Душові лійки. Оптимальний варіант виконання – з латуні: цей сплав міді з цинком та оловом довговічний, зносостійкий, не боїться іржі. Також допустима сталь із хромовим покриттям: вона і виглядає приємно, і міцна, і доступніше за латунь. А ось пластикові лійки не найкраще рішення: нехай вони дешевше за всіх, але не такі міцні і надійні. Що ж стосується бронзи, цей метал виглядає вишукано, пасує до меблів для ванної у класичному стилі та без проблем служить роками, але ціна – найвища.
  • Шланги. Сам по собі шланг для нижнього душа зазвичай роблять із пластика або литої гуми. Остання краще через більшу гнучкість і еластичність, тому ризик тріщин нижче. Але важливий не тільки матеріал трубки, але й матеріал її обмотки. Її виробляють із нейлонових ниток, алюмінієвої стрічки, полімерів тощо. Важливо, щоб обмотка була міцною, але м'якою, не ковзала в руках і спокійно скручувалася. А ще зверніть увагу, чи є опорний підшипник – тоді шланг буде вільно обертатися навколо власної вісі.

Металева верхня лійка

Завжди запитуйте, з чого виготовлені як лійки, так і шланги душової системи, інакше про надійність говорити буде складно

Вибір виробника душової системи

Так як вибрати душову систему намагаються на довгі роки, то не можна забувати про те, хто її випускає. Хоча вибір брендів на ринку великий, орієнтуватися слід на невеликий список фірм, які довели рівень виконання власної продукції. До таких виробників відносять в першу чергу Kludi, Grohe, Tres, Rea, Paini, Grb та Steinberg. Сантехніка цих марок надійна, функціональна і елегантна.

Душова система в інтер'єрі

При бажанні можна вибрати душову систему з сенсорним управлінням, поличками для гелю, власниками мочалки та іншими аксесуарами

Щоб зробити правильний вибір душової системи будь-якого з цих брендів, вам варто звернутися за допомогою до консультантів інтернет-магазину Keramis. Вони з легкістю підберуть оптимальне саме для ваших умов і завдань оснащення та запропонують привабливі ціни на всю сантехніку. Вибирайте душ з нами – і у вас будуть найкращі умови!

Купити душові системи в інтернет-магазині Keramis