Блог / Новини

Як правильно вибрати унітаз у 2021 році?

2020-08-07 12:09:00
Вибір унітаза

Ви напевно зможете уявити квартиру або будинок без безлічі елементів у їх облаштуванні, але навряд чи – без туалету. Без нього неможливо говорити навіть про мінімальний рівень комфорту житла! Однак один туалет від іншого може відрізнятися дуже й дуже сильно. Адже важливо зробити його по-справжньому зручним і практичним. Тому необхідно точно знати, як вибрати унітаз самостійно: щоб добре змивав, був надійним, функціональним і привабливим – це ключова «деталь» у вбиральні.

Як зробити грамотний вибір унітазу за параметрами?

Найважливіше: нічого складного в пошуку цієї сантехніки немає. Просто дотримуйтесь такого порядку в оцінці параметрів унітазів.

Визначаємося із конструкцією зливного бачка

Будь-який бачок для води відноситься до однієї з двох категорій зі своїми перевагами і недоліки:

 • Поєднаний з унітазом бачок. Найбільш поширений варіант, у якого бачок з'єднаний з унітазом: він встановлений на його задній кромці і закріплений за допомогою надійних болтів. Конструкція проста для монтажу і недорога, а також доступна під час ремонту і заміни як чаші унітаза, так і бачка. Правда, останнє стосується не всіх – частина моделей відноситься до моноблоків: бачок і унітаз є фактично єдиним цілим. Виглядає незвично, стильно, але така сантехніка дорожче і складніше в обслуговуванні.

  Поєднаний з унітазом бачок Бачок, поєднаний з унітазом

  Поєднані бачок і унітаз – класика жанру, хоч вони і віднімають частину місця в кімнаті (на фото унітаз Laufen Palace)
 • Роздільний з унітазом бачок. Окремі бачки бувають підвісними і інстальованими. Перший різновид дозволяє заощадити чимало місця (їх розміщують мало не під стелею) і забезпечує хороший натиск на сливі, але за дизайном підійде в основному до ретростилю. Що до інсталяцій, вони як раз виглядають сучасно і акуратно: бачок монтують в стіну (або фальшстіну) і приховують плиткою (зовні залишаються лише кнопки зливу). Але в цьому й мінус: монтаж складний, а для ремонту доведеться розбирати стіну.

  Відокремлений від унітаза бачок Роздільний бачок з унітазом

  Інсталяція бачка в стіну дозволяє заощадити місце, але вимагає складного монтажу (на фото унітаз Roca Nexo з інсталяцією бачка)

Ще при виборі унітаза зверніть увагу, як організована подача води до бачка:

 • Бічне підведення: шланг кріпиться до бачка збоку, що здешевлює систему – але за це розплачуються підвищеним шумом при наповненні і не дуже витонченим зовнішнім виглядом конструкції.
 • Нижнє підведення: подача в бачок води проводиться знизу, за рахунок чого сантехніка виходить практично безшумною і мінімалістичною за дизайном – хоча й більш дорогою.

І не забудьте замовити бачок з двома режимами змивання: віддача всього запасу води або лише його половини. Система з такою арматурою коштує більше, але окупається за рахунок економії на оплаті послуг водопостачання.

Вибираємо чашу унітаза

Якщо ви хочете вибрати унітаз, щоб добре змивав, без бризок і інших проблем, обов'язково вивчіть конструкцію його чаші. Вона буває трьох типів: