Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Як правильно вибрати бойлер у 2022 році?

Як вибрати бойлер

Набридло страждати влітку від відключення гарячої води? Хочете підстрахуватися на випадок аварій у системі водопостачання? Або просто бажаєте скоротити витрати на оплату послуг ГВП і перейти на новий рівень незалежності від міських мереж? У цих ситуаціях вихід простий: електричний водонагрівач. Слід лише розібратися, як вибрати бойлер: який обсяг потрібен для квартири або будинку, яка конструкція найкраща, якому виробнику можна довіряти…

Проточний водонагрівач або накопичувальний?

Всі побутові пристрої для нагрівання водопровідної води діляться на дві категорії:

 • Проточні водонагрівачі. У них за підігрів відповідає трубка, через яку пропускається холодна вода. Плюси рішення вагомі. По-перше, ви отримуєте теплу воду відразу, як тільки відкрили кран. По-друге, у вас необмежена кількість такої рідини: нагрів йде стільки, скільки вам потрібно. По-третє, і ціна, і розміри пристрою мінімальні (його можна встановити, наприклад, під мийкою). Хоча якщо ви думаєте, як вибрати водонагрівач цього типу, відзначимо і мінуси. Головний: необхідність у потужних проводці і автоматах. Такі нагрівачі видають до 8-10 кВт, створюючи серйозне навантаження (а більш слабкі пристрої не настільки ефективні). Ще запам'ятайте: вони розраховані фактично на один вихід (кухонну мийку, припустимо), а впоратися із усією квартирою не зможуть. І крім того, вода-то виходить не гарячою, а саме що теплою.

  Проточний водонагрівач

  Проточні водонагрівачі компактні і доступні, але не дуже практичні для регулярного використання всією родиною (на фото проточний водонагрівач Tesy Iwh)
 • Накопичувальні водонагрівачі. Ці бойлери підігрівають воду за допомогою трубчастих електронагрівачів, що розміщуються в особливому баку. Його обсяги коливаються від 25 до 300 л. В цьому і криються головні недоліки накопичувальних систем. З одного боку, для створення гарячої води потрібно чекати (від 1 до 4 годин), а її запас обмежений: слід вдумливо оцінювати свої потреби перед покупкою. З іншого, бак займає багато місця і не завжди вписується в інтер'єр. І догляд за ємністю потрібен регулярний, у вигляді чищення раз на рік. Але компенсацією виступають плюси бойлера. Він видає зазвичай близько 2 кВт, що спрощує монтаж, не вимагаючи доопрацювання електромережі. Температуру води на виході можливо регулювати аж до 70-80° C. А ще воду з бака легко розподілити по декількох точках: кухня, душова кабіна, умивальник тощо.

  Накопичувальний водонагрівач (бойлер)

  Зручні для постійного використання накопичувальні бойлери дорожче і масивніше за проточні водонагрівачі і не потребують доопрацювання проводки (на фото накопичувальний водонагрівач Electrolux Formax 30)

Вибираємо потрібний обсяг бойлера

Якщо ви вирішили, що вам потрібен накопичувальний водонагрівач, треба розрахувати необхідні обсяги гарячої води. У питанні, як вибрати бойлер для квартири, спирайтеся на такі чинники:

 • кількість дорослих і дітей, що мешкають у квартирі;
 • кількість водозабірних точок: мийка, умивальник, душ, ванна;
 • тип водозабірних точок (для ванни потрібно більше води, ніж для душа);
 • середній час прийому душу (в ньому можна перебувати і 5, і 25 хвилин);
 • бажана температура води (чим більш гарячу ви полюбляєте, тим більший бак);
 • припустимий для вас час очікування води (великий бак довше гріється).

Якщо узагальнити все і вивести приблизні цифри, висновок наступний: для комфортного використання гарячої води дорослому потрібно до 30-40 л ємності, що підігрівається. Зорієнтуватися допоможе і така таблиця:

Кількість користувачів Тип використання Обсяг бака бойлера
1 дорослий Умивальник + душ 25-40 л
2 дорослих Умивальник + кухня + душ 80-100 л
2 дорослих та 1-2 дитини Умивальник + кухня + ванна 100-150 л
5-6 чоловім у приватному будинку Умивальник + кухня + душ + ванна 200-300 л

І пам'ятайте два моменти про те, який обсяг бойлера вибрати. Перший: чим більш ємний бак, тим складніше знайти для нього місце: заздалегідь виміряйте передбачувану нішу для установки накопичувального водонагрівача. Другий: великі бойлери при інших рівних помітно дорожче за маленькі.

Горизонтальне розміщення бойлера

Деякі бойлери можна монтувати не тільки вертикально, а й горизонтально, що відкриває додаткові можливості з планування приміщення

Визначаємося із потужністю бойлера

У випадку із потужністю електричного водонагрівача все начебто очевидно: чим вище, тим краще. Проточна установка на 9 кВт видасть температуру води вище, ніж аналог на 6 кВт. А накопичувальний бак швидше нагріється від ТЕН у 2,5 кВт, ніж від нагрівача на 1,5 кВт. Але в реальності є нюанси:

 • Чим вище споживана потужність, тим вище вимоги до розеток, мережі та автомату. Часом їх змінюють навіть для особливо продуктивних накопичувальних бойлерів віддачею 2,5-3 кВт. Подумайте, чи варта гра свічок або краще взяти пристрій слабший і чекати нагріву води трохи довше.
 • У разі нагрівачів із баком зіставляйте їх потужність із рядом інших характеристик: об'ємом і формою бака, його ізоляцією, особливими режимами тощо. Бо іноді пристрої ідентичної потужності і обсягу можуть гріти холодну воду не однаково за часом.

Тому у відповіді на питання, як вибрати бойлер за потужністю, правильніше оцінити ситуацію комплексно або ж дізнатися, скільки потрібно часу для повного нагріву бака. Так буде простіше.

Краще «сухий» чи «мокрий» ТЕН?

У розмові про накопичувальний водонагрівач не можна забути про тип встановленого в ньому трубчастого електронагрівача. Варіантів два:

 • «Мокрий» ТЕН. По суті система нагадує кип'ятильник: вигнутий і виконаний з металу нагрівальний елемент, занурений у воду. Його ключова перевага: дешевизна. Але з надійністю все не так добре. Адже на «мокрому» ТЕНі утворюється накип (чим якість води нижча, тим швидше), що знизить ефективність нагріву і вимагає частого оновлення цієї деталі, при цьому для заміни треба злити всю воду. Також ці бойлери можуть битися струмом: через пробій нагрівача вода у вас буде «колючою», вона ніби щипається.

  Бойлер із «мокрим» ТЕНом

  За рахунок «мокрого» ТЕНа бойлер виходить дешевшим, але не може похвалитися високою надійністю чи довговічністю (на фото бойлер Atlantic O’Pro Profi VM із «мокрим» ТЕНом)
 • «Сухий» ТЕН. Якщо ви шукаєте інфо, як вибрати водонагрівач максимально надійний, відповідь перед вами. Адже тут у ТЕНа немає контакту із водою: він розміщений у колбі, що знижує кількість накипу і фактично прибирає ризик пробою. Та й заміна нагрівального елементу в рази простіше. Правда, при ремонті доведеться підбирати ТЕН із тих, що призначені саме для вашої моделі – на відміну від «мокрих», де можна поставити будь-який відповідний за розміром. Але головне: ціна у «сухого» бойлера у 1,5-2 рази вище, ніж у «мокрого» аналога.

  Бойлер із «сухим» ТЕНом

  За «сухий» ТЕН доводиться переплатити, але це окупається його більш високою зносостійкістю і простотою в обслуговуванні (на фото бойлер Drazice OKCV із «сухим» ТЕНом)

Краще бак бойлера з нержавійки або емалі?

Найважливіше питання з точки зору надійності: з чого зроблений бак накопичувального водонагрівача. Вони діляться на 2 види:

 • Зі звичайної сталі з покриттям емалі. Для захисту стандартної сталі від корозії на бак наносять особливу емаль: її склад у всіх виробників свій – наприклад, із додаванням цирконію. Хоча ризик появи іржі все одно є. Адже від різких перепадів температури води в баку емаль може потріскатися (в силу різних коефіцієнтів розширення у сталі і покриття). Звичайно, у бойлера може бути магнієвий анод, що «забирає» корозію на себе. Однак він не вічний (часом витримує лише пару років), а його заміна недешева.
 • Із нержавіючої сталі. Нержавійка є нержавійка – і руйнування їй у воді не страшне. Хоча тут не все так однозначно. Адже при виробництві бака використовують зварювання, і в місці такого контакту може бути порушення структури металу, що викличе появу корозії. Тому важливо, щоб виробник застосовував високотехнологічний метод створення бака. А мінус даного рішення, зрозуміло, ціна. Якщо ви вирішили вибрати бойлер для квартири із подібним баком, будьте готові чимало доплатити у порівнянні з емальованим.

Якої фірми бойлер краще купити?

При знайомстві з вибором компаній, що випускають проточні та накопичувальні електричні водонагрівачі, часом важко зрозуміти, якому бренду можливо по-справжньому довіряти. Але свої стандарти якості на ринку все ж є. До них відносяться, наприклад, такі марки як Atlantic, Drazice та Tesy – рівень надійності і функціональності їх продукції більш ніж гідний!

Популярні бойлери Atlantic:

Найкращі водонагрівачі Drazice:

Надійні моделі бойлерів від Tesy:

Якщо ж ви не хочете гаяти час на визначення, як правильно вибрати бойлер чи якої фірми він буде краще, а також з'ясування, який обсяг бойлера потрібен, то ви завжди можете звернутися до інтернет-магазину Keramis. Наші консультанти з легкістю підберуть той електричний водонагрівач, який відповідає усім вашим запитам: від типу і дизайну до ціни!

Купити водонагрівачі зі знижкою в інтернет-магазині Keramis

Інші новини
Всі новини...

Офіс у Києві переїхав до нової адреси!

Відтепер робити замовлення в нашому інтернет-магазині KERAMIS стає ще зручніше, адже поруч із нашим офісом розташован наш склад з безліччю товарами в наявності!

30 липня 2022

З Днем української державності!

28 липня цього року Україна вперше відзначає День української державності.

28 липня 2022

Відновлюємо роботу

Частково відновлюємо роботу у Львові, Києві, Дніпрі та Харкові. Усі подробиці у цій статті

18 березня 2022
Сучасна ванна з мармуром та деревом

Мармур і дерево у ванній - вдале поєднання плитки

Мармур і дерево – матеріали, поєднання яких завжди виглядає ефектно та актуально. Усім, хто знаходиться в пошуку ідей для оформлення ванної кімнати, обов'язково варто придивитися до цієї комбінації. У цьомі матеріалі ми розбираємося, як правильно поєднувати мармурову та дерев'яну текстури, щоб отримати гармонійний та практичний інтер'єр.

22 лютого 2022
Лінолеум під плитку

Лінолеум під плитку: види та особливості

У випадках, коли облицювання керамічною плиткою неможливе, варто придивитися до інших видів практичного покриття для підлоги. Лінолеум, що імітує малюнок та текстуру плитки, стане чудовим варіантом для підлоги. Ця стаття для всіх, хто хоче ознайомитися з перевагами та недоліками сучасного лінолеуму.

16 лютого 2022
Фото сучасного дизайну кухні

Інтер’єр кухні 2022: 80 фото сучасного дизайну кухні

Неможливо знайти формулу створення ідеального дизайну кухні. Але в нашій новій добірці з фото ми зібрали вам найкращі тренди в оформленні інтер'єру кухні в 2022 році. Вони обов’язково надихнуть усіх, хто знаходиться в пошуках нових ідей.

10 лютого 2022
Сучасна душова зона

Який розмір душової кабіни найоптимальніший?

Невелика площа санвузлів вимагає компактного розміщення всіх необхідних елементів. Заощадити простір у ванній кімнаті дозволяє заміна стандартної ванни на сучасну душову кабіну. Ознайомтеся з нашою інструкцією з підбору найбільш оптимального розміру душової кабіни.

04 лютого 2022
Сучасний змішувач для ванни

Як вибрати змішувач для ванни з душем?

На вас чекає ремонт у ванній та вибір усієї необхідної сантехніки? Враховуйте, що вибір змішувача для ванни - не така вже й легка справа. Ознайомившись з цією статтею, ви дізнаєтеся все, що потрібно про змішувачі для ванн з душем, і точно не помилитеся з вибором!

31 січня 2022
Приклад парної зони для вмивання

Дизайн ванної кімнати 2022: модні тенденції та новинки

Перед початком ремонту у ванній, важливо все спланувати та детально продумати інтер'єр майбутнього приміщення. Задля вашого натхнення ми підготували добірку трендів в оформленні інтер'єрів ванної кімнати 2022 року з фотографіями...

26 січня 2022
Плитка кабанчик у інтер'єрі кухні

Плитка ’’кабанчик’’: як виглядає і чому так називається

На сьогодні керамічна плитка займає перші місця серед популярних облицювальних матеріалів. Один з них - плитка-кабанчик, яка стрімко набирає популярності в останні роки. І хоча вона має підвищений попит у покупців, не всі знають, в чому особливість цього виду плитки і в яких інтер'єрах вона виглядатиме доречніше. Розбираємо що це за кераміка та як використовується.

19 січня 2022
Сходи з керамічної плитки

Плитка для сходів: види, розміри, як вибрати

В повсякденному житті ми постійно користуємося сходами, але дуже рідко звертаємо на них увагу, і забуваємо, що правильне облицювання сходів, здатне не тільки зробити простір комфортнішим і безпечнішим, але й прикрасити інтер'єр. У цій статті ми дізнаємося, які на сьогодні найбільш популярні методи облицювання сходів, і як від вибору правильного матеріалу залежатиме зручність та термін їх експлуатації.

12 січня 2022
Вхід в особистий кабінет