Зручність використання кухні залежить від безлічі факторів, але один із найважливіших – мийка. Адже миття посуду і продуктів займає чимало часу, і важливо, аби нічого не заважало у цьому випадку. А значить, мийка потрібна містка, функціональна, проста у догляді, довговічна і, звичайно, щоб відповідала за стилем до гарнітуру. Тому перед покупкою слід уважно розібратися, як вибрати кухонну мийку.
Зміст
Найперше питання, на яке треба знайти відповідь: яка мийка для кухні краще за формою. Єдиного вірного варіанту немає, у кожного є плюси і мінуси:
Хоча габарити – питання окреме. Щоб зрозуміти, як вибрати кухонну мийку за розміром, орієнтуйтеся на наступні поради:
Щоб по-справжньому грамотно вибрати мийку на кухню, наступним кроком варто подумати про спосіб її монтажу. Популярні варіанти інсталяції наступні:
Яка раковина на кухню краще: з нержавіючої сталі чи штучного каменю? Або ж варто пошукати модель із натурального матеріалу? Однозначної відповіді також немає. Тому пам'ятайте про переваги і недоліки кожного варіанта:
Зроблені зі сплаву сталі, хрому і нікелю (оптимальний склад: 72%, 18%, 10% відповідно) – такі мийки міцні і надійні. Хоча останнє залежить від товщини металу. Орієнтуйтеся на моделі зі стінками хоча б від 0,8-1 мм, а в ідеалі 2 мм (хоча ціна вище). Товста сталь не дозволить раковині «грати» і надійно фіксує великий кухонний змішувач. Мінус: на металі помітні усі краплі і забруднення, до того ж він може подряпатися – особливо якщо поверхня глянцова або матова (тому краще шорстка текстура). А ще сталеві мийки при падінні води на них дуже галасливі, тому варто купити модель із шумопоглинальною підкладкою знизу.
Такі мийки називають композитними – адже в їх складі безліч компонентів: мармурова крихта, кварцовий пісок, пігменти, акрилова смола тощо (у кожного виробника свої «рецепти» і назви матеріалів, на кшталт сілграніта чи маграніта). Об'єднують їх загальні якості. Штучний камінь міцний, на ньому не помітно забруднення чи крапель, він легко миється та добре поглинає звук струменя води, не вбирає запахів, різноманітний за дизайном. Але й недоліки є. По-перше, на камені може залишитися слід від гарячого посуду. По-друге, він може змінити колір від продуктів на зразок буряка. По-третє, такі мийки є доволі дорогими.
По суті це теж композитний матеріал, але в його основі вже гранітна крихта. Вона забезпечить раковині максимум міцності, бо не боїться сильних ударів і дуже зносостійка. Правда, це залежить від частки граніту: в ідеалі його повинно бути близько 80%. Крім того, до плюсів відносяться простота догляду за такою мийкою та її дизайн: вишуканий і солідний. Що ж до недоліків, то вони цілком очікувані. Перший: висока ціна – це найбільш дорогий варіант. Другий: через високу вагу гранітної мийки (у великих моделей вона може перевищувати навіть 20 кг!) змонтувати таке приладдя досить складно.
На тлі всього цього важливо усвідомлювати: знати, як правильно вибрати мийку на кухню, це лише півсправи. Адже навіть найкраща раковина зіпсується, якщо не стежити за нею. Хоча нічого складного тут немає, рекомендації з догляду досить прості:
На традиційне запитання про виробників відповідь не менш традиційна: вибір вітчизняної або іноземної марки залежить від ваших цілей. Якщо ви хочете заощадити, то звернуть увагу на українські бренди. Серед них найбільш гідними за якістю визнаємо Fancy Marble та Granado. Якщо ж ви не готові до компромісів і шукаєте максимально надійні і цікаві за дизайном моделі, то правильніше підібрати мийки для кухні від Teka, Kraus або, наприклад, Franke.
А щоб заощадити свій час, звертайтеся до інтернет-магазину Keramis. Наші консультанти дадуть відповіді на усі питання стосовно кухонних мийок 2020 модельного року і допоможуть знайти саме ту, яка найкраще відповідає всім вашим вимогам. Працювати з нами зручно і вигідно, переконайтеся в цьому самі!
Зареєструйся та отримай знижку 2%