Шик, блиск, краса – приблизно так можна коротко охарактеризувати ванни, виготовлені зі штучного каменю. Вони зможуть прикрасити будь-яке приміщення і додати йому розкоші, але тільки якщо вони... по-справжньому якісні. Через це не варто поспішати із покупкою, а спочатку краще в усіх деталях прояснити, як вибрати ванну зі штучного каменю – щоб вона була красивою, зручною та довговічною.
Переваги та недоліки ванни з каменю
Асортимент матеріалів, з яких випускають ванни, сьогодні широкий. Тому спочатку треба визначитися, чи потрібна вам саме «кам'яна» модель. Для цього оцінюйте її плюси та мінуси. До позитивних властивостей відносяться:
Дизайн. Штучний, або як його ще називають, литий камінь виглядає дуже ефектно. У нього яскравий рівний блиск, він ніби сяє зсередини. До того ж з нього можна створити кольорову сантехніку: від модної чорної до найбільш незвичної. Тільки не забудьте про правила поєднання кольорів в інтер'єрі.
Довговічність. Вибір ванни з каменю, отриманого шляхом змішування кам'яної крихти та особливого композиту, пояснюють міцністю та ресурсом – він може перевищувати кілька десятиліть. З популярними в наш час акриловими ванними таку сантехніку навіть не варто порівнювати.
Комфорт. Описуваний матеріал приємний на дотик, він довго зберігає тепло, має антибактеріальний ефект. А ще він тихий: звук води, що падає зі змішувача для ванної, буде помітно заглушений – майже так, як і у традиційних чавунних ваннах, що добре відомі безшумністю.
Негативні сторони у сантехніки з литого каменю теж є. Найбільш значущі серед них такі:
Примхливість. Хоча матеріал міцний, у його експлуатація є своя специфіка. Наприклад, він може змінити колір від побутової хімії, вкритись плямами від жорсткої води, постраждати від сильного нагріву, тріснути від удару, припустимо, падіння душової лійки (з цієї причини піддони для душа з нього роблять рідко).
Сервіс. В обговоренні, як вибрати ванну зі штучного каменю, як і у випадку зі схожими «кам'яними» мийками, не можна не сказати про складнощі регулярного догляду за ними та їх ремонту. Втім, докладніше ці питання будуть розкриті нижче в нашій статті, в окремому розділі.
Ціна. Литий камінь дорожче за інші матеріали, з яких роблять ванни (і ще мало не найважчий, що також потрібно врахувати при монтажі сантехніки). Навіть прості моделі цього типу можуть коштувати дорожче, аніж, наприклад, повноцінна гідромасажна ванна, але з доступного акрилу.
Різновиди «кам'яних» ванн
Важливе застереження: штучний камінь може бути дуже різним – причому навіть на рівні «брендінгу». Адже у кожного виробника унікальний склад суміші та деколи пов'язана з ним патентована назва: фраграніт, тектонайт, сілграніт тощо. Втім, по суті вибір ванни з каменю розділений на дві великі групи:
Литий камінь. Тут в основі дійсно камінь: зазвичай граніт або мармур, крихту з яких змішують зі смолами, затверджувачем та пігментами, нагрівають, ллють у форму-заготовку, а потім залишають остигати. Співвідношення компонентів: 20% добавок на 80% каменю, але допустимі й відхилення. Плюси такого виконання: ванна виходить надійною, фактично монолітною.
«Акриловий» камінь. Кам'яним такий матеріал можна назвати умовно – в його основі кварцовий пісок, який з'єднується з акриловими смолами та гідроксидом алюмінію, а також барвниками та мінеральними частинками. Причому з суміші спочатку роблять листи і лише потім з них склеюють саму сантехніку. Так виходить дешевше, але конструкція в результаті менш надійна.
Поради з вибору форми та розміру ванни
У статті про те, як вибрати ванну зі штучного каменю, обов'язково слід обговорити можливий формат сантехніки за всіма основними характеристиками:
Розміщення. Ванни бувають пристінні та окремостоячі. Останнє рішення виглядає виграшно. Але ціна сантехніки висока, а її монтаж – складний (усі комунікації треба ховати в підлозі). До того ж це виправдано у великих ванних, а в маленькій кімнаті красу чаші оцінити просто не вийде. Що до пристінних моделей, їх борти треба закрити панелями або плиткою – причому краще відповідною за ефектністю (наприклад, під мармур, а не простий керамограніт).
Форма. Класичні прямокутні та овальні ванни зручні, але часом виглядають нуднувато. Трикутні чаші, які стоять у кутку, економлять місце та відповідають трендам у дизайні ванних, але вони можуть здатися затісними. Те ж саме можна сказати і про круглі моделі, які до того ж краще розміщувати в по-справжньому просторих ванних. І окрема категорія: вибір ванни з каменю асиметричної форми: виглядає вона незвично, але функціональність не завжди на висоті…
Габарити. Цей фактор необхідно охопити в комплексі. Довжина ванни може коливатися від 120 до 200 см, але оптимальні 150-160 см: у подібній чаші може з комфортом напівлежати доросла людина. Ширина повинна на 5-10 см перевищити охоплення тіла найбільш «широкого» члена сім'ї. Що ж стосується висоти, з одного боку, вона повинна бути помірною, щоб зі зручністю сідати у ванну (тобто не більше 80-90 см); а з іншого, глибокою – щоб вкривати водою все тіло (для цього вистачить 40-50 см).
Правила догляду та експлуатації
Як було зазначено вище, обслуговування ванн, зробленої з литого та іншого типу каменю, вимагає до себе особливого підходу. На щастя, це не так складно, і основні рекомендації перед вами:
Після кожного використання «кам'яної» сантехніки обов'язково треба її помити теплою водою із рідким милом та витерти насухо м'якою ганчіркою або губкою. Подібна вимога, до речі, згадується і в статті про догляд за кухонними мийками, виготовленими з каменю.
Як правильно вибрати ванну зі штучного каменю – півсправи. Не менш складно підібрати засоби для сильних забруднень. Для цієї сантехніки неприпустимі фосфати, ацетон, хлорний метилен. А ще багато виробників пропонують «хімію» саме під свій «камінь».
Литі «кам'яні» вироби не можна витирати нічим абразивним: ані піском, ані жорсткими губками, ані тим більше металевими щітками – від цього їх поверхня вкривається подряпинами. Раз на кілька років треба проводити легке полірування ванни – так вона позбудеться від помутніння та поверне блиск.
Невеликий відколок можна виправити самому – для цього потрібно зафіксувати шматочок, що випав, акриловим клеєм та злегка зачистити слабким наждачним папером. Але більш складний ремонт краще довірити професіоналу. Лише він зможе акуратно та непомітно виправити велику проблемну ділянку.
Кращі виробники ванн зі штучного каменю
При виборі ванни з литого каменю слід пам'ятати: технологія її виробництва досить складна, і не кожен завод здатний витримувати всі параметри. Це означає, що краще переплатити, але купити сантехніку від відомих компаній, які довели рівень своєї продукції. Виходячи з нашого досвіду, до таких ми відносимо, наприклад, PAA, Omnires або Balteco.
А щоб не гаяти час на пошуки кращої пропозиції, зверніться до інтернет-магазину Keramis. Ми гарантуємо вам високу якість усіх товарів, доступні ціни, зручність здійснення покупок та швидку доставку по території України. І ще у нас грамотна підтримка: наші консультанти завжди вам підкажуть, як вибрати ванну, виконану зі штучного каменю!
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.