З чого потрібно починати "зведення" душової кабіни? Як і у випадку зі звичайним будинком, з фундаменту, тобто з поддону. Він є базою для всієї конструкції та забезпечує збір та злив стічної води. Тому купівля подібного компонента повинна бути усвідомленою і враховує всі нюанси. А для цього потрібно заздалегідь прояснити, як вибрати душовий піддон - і на що звернути увагу в його пристрої?
Правильно вибираємо матеріал піддону для душової.
Перше, що треба дізнатися: з чого виготовлена пропонована сантехніка. Варіанти зазвичай такі:
- Метал. Як правило, для піддонів використовуються сталь або чавун, покриті емаллю. Обидва виконання надійні та довговічні, хоча на емальованому покритті відколи та подряпини з'являються досить легко. Сталеві піддони легші, дешевші і прогріваються швидше, ніж чавунні, зате останні виробляють менше шуму при падінні на них крапель води.
На фото Kaldewei Sanidusch
Популярні металеві піддони
- Кераміка. Зроблені з фаянсу або порцеляни елементи душової цінують насамперед за їх естетичний зовнішній вигляд – у ванній кімнаті він ідеально гармонуватиме з сантехнікою типу біде, раковини чі унітаза. Плюс керамічний піддон дуже тихий. Але сам по собі матеріал тендітний, боїться ударів, тріщини не піддаються ремонту, а ціна дуже висока.
На фото Roca Italia
Популярні піддони з кераміки
- Акріл. Експерти називають вибір душового піддону із даного матеріалу оптимальним. З одного боку, ця сантехніка тиха, найлегша, тепла на дотик, зносостійка, а всі сколи виправляються без проблем. З іншого ж, ціна демократична, а асортимент форм, кольорів та розмірів величезний. Мінус один: для серйозних, від 120 кг навантажень акрил вимагає зміцнення.
На фото Excellent Sense
Популярні піддони з акрилу
- Штучний камінь. Гранітна або мармурова крихта, з'єднана поліефірними смолами, підкуповує топовими характеристиками. Піддони з кварила, стонекса, варикору та інших видів штучного каменю цінують за високу міцність, ремонтопридатність, вишуканий стиль та тишу під час падіння води. Але й ціна у такої сантехніки зазвичай теж топова.
На фото Marmorin Rosa
Популярні піддони зі штучного каменю
- Інші матеріали. Описані модифікації найбільш поширені, тому що вибрати душовий піддон, наприклад, з натурального каменю, дерева або, припустимо, скла прагне не так багато людей. Що легко зрозуміло. Хоча такі матеріали мають плюси (камінь міцний, а скло, наприклад, стильно виглядає), але мінус у вигляді високої вартості все переважує.
Душовий піддон з дерева виглядає ефектно, приємний на дотик, але вимагає особливої обробки для захисту від вологи і дуже недешевий.
Які бувають піддони за розмірами?
Наступним кроком необхідно визначитися з габаритами такого елемента для душової кабіни. Причому оцінку цього параметра варто поділити на два пункти:
- Довжина/ширина. Насамперед, вибір душового піддону повинен спиратися на розміри як кімнати, так і планованої.кабінки. Адже тут важливо знайти правильний баланс між комфортом під час прийому душу, коли ніщо не обмежує ваших рухів і наявною площею в приміщенні. Що ж до пропозицій виробників, варіацій море: від компактних, але більш-менш зручних моделей в 70х70 см до просторих 200х100 см.
- Глибина. За цим показником усі піддони для душової можна поділити на три групи: дрібні (бортики до 5 см), середні (10-20 см), глибокі (від 20 см). Якщо ви не плануєте встановленняванни, але хочете купати маленьку дитину чи собаку, варто вибрати душовий піддон глибокого типу. Однак якщо в будинку живуть люди похилого віку і люди з обмеженими можливостями, краще дрібні моделі - адже з ними не потрібно високо піднімати ноги.
При виборі душового піддону зверніть увагу не тільки на його розміри, а й на обробку – з рифленим дном ризик послизнутися нижче
На зручність користування душем та економію місця у приміщенні впливає не лише розмір кабінки з піддоном, а й їхній формат. Сьогодні найчастіше зустрічаються:
- Квадратні піддони. Універсальне рішення, яке функціонально та легко розміщується в кутку, вздовж стін та посередині кімнати. До того ж до такої кабінки легко підібрати всі типи дверей: розстібні, розсувні і т.п. Та й виглядають вони дуже акуратно та сучасно.
Квадратна форма душа – завжди актуальна класика жанру
Популярні піддони квадратної форми
- Радіальні піддони. Основа у вигляді половини чи чверті кола – це насамперед можливість економити частину площі без помітних збитків для комфорту. До того ж виглядає кабіна елегантніше та безпечніше в експлуатації, адже тут менше кутів, про які можна вдаритися.
Піддон у чверть кола часто називають і напівкруглим
Популярні піддони радіальної форми
- Прямокутні піддони. Якщо розміри ванної кімнати дозволяють, то в «прямокутнику» можна поставити навіть дві душові системи. Хоча й використання однією людиною вибір душового піддону цієї форми – більш ніж виправдане рішення з його практичності.
Прямокутна форма доступна зазвичай у великих розмірах
Популярні прямокутні піддони
- П'ятигранні піддони. По суті, це той самий квадратний формат, однак у нього зрізаний вхідний кут. За рахунок цього вдається вигадати трохи місця в кімнаті, нехай і скорочуючи «життєвий» простір у кабінці, яку розміщують у кутку та оснащують дверцятами.
П'ятикутні піддони підходять для невеликих кімнат
- Інші форми. Якщо площа приміщення дійсно велика, можна створити конструкцію з піддоном у вигляді багатокутника, трапеції, овалу, кола або асиметричних форм. Щоправда, слід бути готовим до високої вартості такої складної сантехніки.
Екзотичні форми піддону гарні, але дороги – аксіома
Популярні піддони нестандартної форми
Додаткові комплектуючі
До душового піддону необхідно підібрати відповідні аксесуари – наприклад, особливо компактний практично плоский сифон
Так як вибрати душовий піддон сам по собі - лише півсправи, треба подбати про ряд дрібниць, без яких його монтаж та експлуатація будуть складними. До таких аксесуарів, які можуть йти в комплекті або продаватися окремо, належать:
- Сифон. У душовій кабіні для зливу в каналізацію найкраще підібрати плоску модель сифона – вона компактна. Також не завадить клік-клак, щоб простим рухом ноги закривати чи відкривати злив.
- Ніжки. Якщо піддон встановлений прямо на підлозі (це звичайна практика для моделей з каменю, наприклад), окремі опори не потрібні. У всіх інших ситуаціях варто підібрати міцні та регульовані по висоті ніжки.
- Бортики. Багато моделей виконані з цілісним бортом, але часом цього елемента немає в принципі. Закрити боки тоді можливо або плиткою (такою ж мозаїкою, наприклад), або особливими бортиками з пластику або металу.
Популярні комплектуючі для піддону
Рекомендовані виробники душових піддонів
При виборі будь-якого душового піддону не можна не звернути увагу на його бренд. Адже від цього багато в чому залежить якість сантехніки, її ресурс. Тому завжди орієнтуйтесь на перевірені марки! До них відносять таких виробників, як:
А щоб покупка продукції цих компаній була вигідною для вас, звертайтесь до інтернет-магазину Keramis. Наші консультанти підкажуть, як правильно вибрати душовий піддон, розкажуть про всі актуальні колекції та запропонують найкращі ціни на всю сантехніку. Переконатись у цьому особисто зовсім не складно!