Будь-яка ванна може допомогти розслабитися після важкого дня, але тільки джакузі дарує справжній релакс. При цьому сантехніка з гідромасажним механізмом не просто робить водні процедури приємніше, але і приносить користь організму. Хоча багато що залежить від моделі. Тому перед покупкою треба ретельно продумати, як вибрати гідромасажну ванну.
Зміст
Що таке гідромасажна ванна?
Принцип роботи ванни з гідромасажем простий, хоча сама конструкція складна. У робочу поверхню сантехніки вбудовані форсунки (їх ще називають джетами). Через них насосом подаються струмені води, які масажують плечі, поперек, спину, стегна і ноги і можуть мати різну інтенсивність. У деяких моделях окремі форсунки прокачують повітря, за рахунок чого ванна вміє робити ще й аеромасаж із бульбашками. Також у системі є блок управління, датчик рівня води і пульт для запуску різних режимів.
Завдяки цьому вибір гідромасажної ванни принесе величезну користь:
- розслаблення окремих груп м'язів і тіла в цілому;
- підвищення тонусу м'язових тканин і пружності шкіри;
- поліпшення кровообігу і зменшення набряклості;
- допомога в боротьбі з целюлітом і зайвою вагою;
- прискорення реабілітації після деяких операцій і травм;
- зниження симптомів хвороб опорно-рухового апарату;
- сприятливий вплив на розвиток дитячого організму.
Але є у гідромасажної ванни як переваги, так і недоліки:
- неможливість прийому в джакузі ванни з піною, сіллю тощо;
- складність у повсякденному догляді та обслуговуванні;
- висока ціна в порівнянні зі звичайною сантехнікою.
В розмові, як вибрати гідромасажну ванну, слід згадати, що форсунки бувають різні. Найбільш поширені такі моделі:
- класичні: випускають струмінь води з тією чи іншою швидкістю;
- пульсуючі: струмінь йде крізь них то сильніше, то слабше;
- ротаційні: потік закручується виром і підсилює тиск;
- обертові: напрямок струменя в них постійно змінюється;
- турбо: об'єднують повітряні і бульбашкові потоки.
Важливо звернути увагу не просто на тип джетів, а й інші пов'язані моменти. Перший – кількість форсунок: чим більше, тим краще. Але занадто багато струменів створюють бурління, а не масаж. Другий – розміщення. В ідеалі джети повинні бути на всіх стінках та дні. І третій – потужність насоса. Якщо форсунок багато, але мотор слабкий (до 800 Вт), замість масажу ви отримаєте легке погладжування. У просунутих моделях насосів може бути навіть кілька: свій для кожної групи.
Які бувають гідромасажні ванни?
Крім форсунок джакузі відрізняються й іншими параметрами.
Розміри і форми ванн із гідромасажем
Габарити гідромасажної ванни потрібно оцінювати з двох позицій. По-перше, вона повинна бути зручною вам. Для цього зверніть увагу на довжину (трохи менше вашого зросту), ширину (запас у 5-10 см від охоплення тулуба найбільшого члена сім'ї) і глибину (оптимально 40-50 см). По-друге, переконайтеся, що розмір ванни відповідає розміру кімнати. Якщо чаша велика, то в приміщенні буде тісно і незручно, та й занесення сантехніки виявиться досить скрутним. Тоді, можливо, краще пошукати душову кабіну з гідромасажним механізмом.
Окремий пункт обговорення, яку гідромасажну ванну вибрати: її форма. Варіантів кілька:
- Прямокутна ванна. Класика, що завжди актуальна. Зручна, практична, оптимальна для установки в невеликих приміщеннях уздовж стіни. Та й за ціною така форма є найдоступнішою.
На фото Jacuzzi Lagoon - Кутова ванна. Трикутний формат виглядає незвично, плюс і зручність користування сантехнікою досить велика. А ще саме цей варіант найчастіше вибирають для двомісних та більших моделей ванни.
На фото Тритон Троя - Кругла ванна. За ефектністю з цією гідромасажною ванною мало яка посперечається, вона стане найяскравішим елементом у дизайні кімнати. Правда, виправдано це виключно у великих приміщеннях.
На фото крупна гідромасажна ванна круглої форми - Нестандартна ванна. Трапецієподібна, напівеліптична, овальна з виступом, асиметрична – форма джакузі може бути будь-якою. Але врахуйте: ціна вище, а форма не завжди зручна.
На фото Pool Spa Leda
Матеріал гідромасажних ванн
Слід сказати, які бувають гідромасажні ванни залежно від матеріалів. Цікаво, що асортимент дещо менший, ніж у звичайних ванн:
- Акрил. Збалансований вибір гідромасажної ванни. Армований пластик легкий у догляді (головне, не використовувати абразивну хімію – акрил подряпається) і теплий. Йому нескладно надати складну форму і незвичайний колір (наприклад, чорний). Та й ціна цілком демократична.
- Чавун. За довговічністю явний лідер серед матеріалів. Ще він дозволить довго зберігати температуру води. Але й мінусів вистачає. Чавунні ванни важкі (критично для другого-третього поверху в котеджі) і дорогі, а вибір гідромасажних моделей дуже невеликий.
- Сталь. Виграє у чавуну за ціною та вагою. Але в інших характеристиках сталеві ванни серед аутсайдерів. Вони швидко остигають і дуже галасливі – як від падіння води зі змішувача, так і при роботі вбудованої масажної техніки.
Додаткові функції
Так як вибрати гідромасажну ванну намагаються для підвищення комфорту, то варто уточнити наявність функцій, що підвищують зручність сантехніки. Найчастіше в джакузі встановлюють
- підголівники для більш розслабленого положення;
- поручні, з якими простіше опускатися або виходити з ванни;
- прозорі стінки, що захищають від бризок;
- підсвічування, яке забезпечує хромотерапію для зняття стресу;
- системи дезінфекції та автоочищення для якісного догляду;
- система іонізації, що робить воду корисніше для організму;
- підігрів, який довше зберігає комфортні умови;
- особливі програми: східний масаж, масаж стоп, шиацу тощо;
- просунуте сенсорне або голосове управління;
- аудіосистема з радіо або Bluetooth-з'єднанням;
- системи захисту від протікання, «сухого старту», короткого замикання тощо.
До речі, багато цих «примочок» можна інсталювати пізніше, коли ви зрозумієте, чого вам не вистачає. Цей момент краще уточнити до покупки.
Правильний догляд за ванною з гідромасажем
Яку б гідромасажну ванну вибрати ви не зважилися б, пам'ятайте: вона є складним механізмом. Тому важливо дотримуватися правил її обслуговування:
- Уважно прочитайте інструкцію. У ній виробник описує важливі моменти в роботі і сервісі техніки.
- Обов'язково встановіть фільтри грубого і тонкого очищення води. З ними ресурс ванни зростає в рази.
- Не додавайте солі, масла, молочко і пінки. Вони можуть псувати прокладки, фільтри та інші деталі джакузі.
- Використовуйте тільки рекомендовану для очищення конкретної ванни хімію, її перелік зазначено в інструкції.
- Промивайте ванну після кожного запуску гідромасажу. За рахунок цього він прослужить зазначений йому термін.
- Уникайте простою. Рекомендується включати техніку хоча б раз на тиждень, щоб мінімізувати ризик поломок.
Якої фірми вибрати гідромасажну ванну?
Вибір гідромасажної ванни обов'язково повинен враховувати її бренд. Сьогодні на ринку багато виробників, але уваги заслуговує тільки частина з них. До тих марок, що підтвердили свій рівень, відносяться:
- Ravak: чеська компанія пропонує збалансовані за співвідношенням ціни і якості рішення.
Популярні моделі гідромасажних ванн RAVAK - WGT: італійська сантехніка преміум-рівня з розширеним оснащенням і незвичайним дизайном.
Рекомендовані гідромасажні ванни WGT - Triton: російський виробник недорогих, але практичних та надійних ванн із гідромасажем.
Доступні гідромасажні ванни від Triton
Сантехніку даних фірм ви знайдете в інтернет-магазині Keramis. Консультанти допоможуть зорієнтуватися в колекціях і підкажуть, як вибрати гідромасажну ванну для ваших завдань в рамках заданого бюджету. З нами купувати сантехніку просто – і з економією для вашого бюджету!