Як вибрати аксесуари для ванної кімнати?

Комфорт ванної кімнати визначається перш за все сантехнікою – але не тільки нею. Величезне значення мають аксесуари: тримачі паперу, склянки, полички і гачки, килимки та багато іншого. Всі вони зроблять життя простіше та зручніше, але за однієї умови: якщо ви зробили зважений вибір аксесуарів для ванної кімнати. Що важливо в цій ситуації?
Зміст
Які аксесуари у ванну потрібні?
Відповідь на питання з підзаголовку строго індивідуальна: все визначається вашими бажаннями, оснащенням кімнати та бюджетом. Тому спочатку слід з'ясувати, які аксесуари для ванної бувають в принципі – а потім вже визначитися, що з цього потрібно саме вам.
Паперотримачі

При оцінці тримача туалетного паперу оберіть перш за все його тип:
- Відкритий. Представляє вертикальний або горизонтальний стрижень, який кріплять до стінки і на який надягають рулон. Плюси: мінімалізм дизайну, який гармонійно доповнить будь-який санвузол (особливо добре пасує інсталяції); зручність; можна вішати папір нестандартного розміру.
- Закритий. До стрижня тут додається корпус, що повністю або частково закриває рулон. Завдяки цьому він не мокне від бризок, але за це розплачуються комфортом. Адже заміна туалетного паперу трохи складніше, і не кожен рулон поміститься в занадто компактному корпусі.
Рекомендовані паперотримачі
Відра

Вибір відра для установки поруч, наприклад, із біде повинен врахувати три моменти. Перший: розмір. Чим більше відро, тим більше накопичується сміття, що не гігієнічно. Але й маленьке необхідно оновлювати надмірно часто. Тому шукайте баланс! Другий: матеріал. Оптимальний пластик: він доступніше за метал і не боїться вологи, хоча дизайн не такий ефектний. Третій: кришка. Моделі без неї для ванної не дуже підходять. Ідеальний варіант: із педаллю та механізмом плавного закриття – нехай він дорожче, але зручніше та гігієнічніше за все.
Популярні відра для ванної
Йоржики для унітаза

Чи не найчастіше розмову, як вибрати аксесуари для ванної, починають із йоржиків – це один із найпопулярніших елементів санвузла. Вони бувають двох типів:
- Підлогові. Стоять на підлозі поруч із унітазом, що не потребує від вас будь-якої роботи з їх монтажу. При цьому ви легко переставити такий йоржик із місця на місце, якщо це буде потрібно.
- Настінні. Кріпляться до стіни присосками або ж гвинтами. Це зручно для прибирання, до того ж такі йоржики не можуть перекинутися. Але установка відніме сили та місце на стіні.
А ще зверніть увагу на корпус: відкритий або закритий. Другий краще за дизайном, зате в першому йоржик сохне швидше, що знижує ризики розвитку в ньому шкідливих мікроорганізмів.
Зручні йоржики для унітаза
Килимки у ванну

Плитка на підлозі у ванній дуже практична, але холодна та слизька – тому без килимка не обійтися. При виборі оцінюйте розміри (щоб відповідав вашій кімнаті), дизайн, а найважливіше – матеріал. Асортимент величезний! Краще шукати синтетику: акрил (м'який та теплий), поліпропілен (практичний у догляді), гума (не ковзає), мікроволокна (гіпоалергенні та на дотик приємні), ПВХ (зручний, дуже доступний). А ось вибір аксесуарів для ванної з натуральної тканини не найкраще рішення, адже вони в таких умовах довго не витримують…
Якісні килимки у ванну
Мильниці

Де умивальник, там і мильниця – одне без іншого складно уявити. Як і з йоржиком, визначайтеся зі способом установки:
- Настільні. Кладуться прямо на раковину, тумбу або вкриту плиткою стільницю, що не завжди реально – банально може не вистачати місця під такий аксесуар. Зате мильницю легко перемістити при необхідності.
- Настінні. За допомогою шурупів або присосок підвішуються на стінку поруч із дзеркалом. Це економить простір, але після монтажу поміняти дислокацію такого оснащення іноді вельми проблематично.
Також зверніть увагу на розмір та форму мильниці (часом стандартний брусок в них не може вміститися) і з чого вона виготовлена: пластик дешевше, метал довговічніше, скло витонченіше, а камінь – солідніше за всіх.
Привабливі мильниці
Дозатори рідкого мила

До покупки дозатора поцікавтеся такими параметрами:
- Спосіб установки. Ситуація аналогічна звичайній мильниці: настільні, поруч зі змішувачем, та настінні – з усіма їх плюсами та мінусами.
- Управління. Буває механічним, із простою кнопкою, або сенсорним, де пристрій видає мило за сигналом датчика про наближення до нього руки.
- Наповнення. Найчастіше мило заливається, але є моделі з одноразовим картриджем – його заміна трохи легше, хоча ви будете прив'язані до одного бренду-виробника.
- Об'єм. Для родини з 2-3 людей підійде звичайний дозатор, але якщо ваша сім'я більш численна, то краще пошукати особливо велику версію.
Надійні дозатори рідкого мила
Стакани та тримачі

Перше, на що звертають увагу в разі зі стаканами – їх дизайн. Що не дивно, так як вибрати аксесуари для ванної кімнати цього типу часто намагаються під стиль меблів. Хоча ще проаналізуйте:
- Матеріал: він повинен бути міцним, довговічним, не боятися рясної вологи, перепадів температур та побутової хімії.
- Спосіб установки: як багато інших аксесуарів, стакани бувають настільними та настінними (причому з окремим тримачем настільні можуть стати і настінними).
- Формат стакана: звичайні моделі підходять для будь-яких предметів, але є й спеціалізовані моделі – з прорізами під зубні щітки.
Стильні стакани для ванної
Тримачі для серветок

Знову говорити про декор аксесуарів для ванних і їх матеріали не будемо: рекомендації в цьому питанні абсолютно ідентичні вищеописаним. Але у тримача треба перевірити зручність основної функції: чи легко витягуються серветки поштучно? Ще дізнайтеся, як розкривається корпус для закладки нової порції серветок. Цей процес повинен бути простим і швидким.
Хітові тримачі для серветок
Рушникотримачі

Хоча нерідко рушники вішають на сушарку, вибір таких аксесуарів для ванної кімнати все одно цілком виправданий. Головний параметр – формат:
- Кільце. Компактний, витончений і незвичайний утримувач. Однак розрахований лише на один виріб, при цьому рушник сохне погано – через те, що його зам'ято в районі самого кільця.
- Перекладина. Стрижень довжиною від 30-40 см оптимальний для рушника. На ньому він вішається рівно і сохне швидко. Нерідко перекладина поворотна: коли тримач не потрібен, його можна притулити до стіни.
- Комбіновані варіанти. Це можуть бути і тримачі з декількох перекладин, і моделі з полицею для банного приладдя, і з гачком для змінного одягу.
Перевірені тримачі рушників
Гачки для банних халатів

Складно уявити душову кабіну чи просто душову систему, поруч із якою нема хоча б одного одного гачка! Але гачки бувають різними, одного з наступних типів:
- Одинарні: розраховані на 1 предмет одягу (або 2, якщо розділені надвоє), тому вони компактні та доступні, але зручні тільки для будинку, де мешкає 1-2 людини .
- У вигляді планки: оформлені у вигляді пластини, на якій розміщені 2-3 та більше гачків, через що ціна вище, але й монтувати простіше, і для великої родини зручніше.
Ще подумайте про форму гачка. Часом дизайнери захоплюються стилем та забувають про функції – і надійно закріпити халат на занадто акуратному гачку майже неможливо…
Ефектні гачки для халатів
Полички для ванної кімнати

Що правильно вибрати подібні аксесуари для ванної, оцінюйте кілька моментів. По-перше, поличка повинна відповідати за габаритами предметам, під які вона буде прилаштована: для шампуню вистачить і компактної, а для рушників потрібна побільше. По-друге, продумайте, скільки поклажі плануєте вантажити на полицю – і якщо багато, шукайте модель на 2-3 «поверхи». По-третє, згадайте про дизайн інтер'єру. Над якоюсь класичною чавунною ванною найкраще виглядає поличка з латуні, а поруч із модною акриловою буде доречніше нержавіюча сталь та скло.
Функціональні полички у ванну кімнату
Поручні для ванної

Якщо в родині є літні люди, діти або люди з обмеженими можливостями, то без поручнів поруч зі звичайною чи гідромасажною ванною не обійтися. Перед їх покупкою перевірте, наскільки вони зручні, чи не ковзає рука. Обов'язково вимірюйте розміри: поручень не повинен бути ані великим, ані маленьким. А ось складних моделей уникайте: вони заощадять місце в невеликій кімнаті, але надійність їх фіксації трохи нижче.
Міцні поручні для ванної кімнати
До речі, важливо, що аксесуари можна купувати як окремо, так і в наборах – це дозволяє отримати відразу всі предмети в одному стилі і при цьому трохи зекономити. А щоб придбання паперотримача, стаканів, йоржиків та іншого було по-справжньому вигідним, зверніться до інтернет-магазину Keramis. Наші консультанти допоможуть зробити правильний вибір аксесуарів для ванної кімнати і запропонують оптимальні умови їх продажу!
