Особливості вибору меблів для ванної кімнати

При облаштуванні ванної кімнати треба підібрати безліч основних елементів, від унітаза та ванни до рушникосушки та бойлера – але лише ними справа не обмежується. Необхідні ще й спеціальні меблі! Причому їх асортимент величезний, а варіацій виконання море... Тому дуже важливо знати, як вибрати меблі для ванної кімнати: щоб вони були зручними, практичними, місткими і по-справжньому надійними.
Зміст
Який матеріал краще для меблів у ванну?

Про який би предмет не йшлося, завжди починайте оцінку основних характеристик меблів для ванної з матеріалу, з якого вони виготовлені:
- Дерево. Класичний меблевий варіант, але у ванних кімнатах не часто зустрічається. Адже дерев'яні деталі погано переносять високу вологість (якщо мова йде не про дуб, венге, тик і схожі дорогі сорти деревини). А більш дешеві породи слід ретельно захищати від води особливими лаками і плівками, що теж негативно відбивається на кінцевій ціні.
- МДФ та ДСП. Меблі, зроблені з плити з деревної стружки, чи не найпопулярніші на ринку – насамперед через привабливу ціну (особливо у ДСП). Як і дерево, ці матеріали мають потребу в захисті від води, для чого використовують просочення і ламінацію. До плюсів відноситься різноманітність кольорів у МДФ та ДСП і легкість обробки, а мінусом є не найвища міцність.
- Пластик. Як і деревостружкові плити, пластик підкорює вартістю – і при цьому він абсолютно не боїться великої кількості води у ванній кімнаті. До того ж вибір меблів для ванної кімнати з цього матеріалу виправданий легкістю догляду за ним і надійністю (хоча він може подряпатися). Недолік по суті один: пластикові меблі по стилю підійдуть не кожному інтер'єру.
- Скло. Цікавий із точки дизайну матеріал: меблі з нього виглядають легко і повітряно, що доречно в будь-якій ванній кімнаті. До його переваг відносять довговічність, вологостійкість і міцність (якщо скло, звичайно, загартоване). Але врахуйте: на склі видно будь-які краплі і розводи, тому чистити у ванній скляні полички і скриньки доведеться регулярно.
- Камінь. Натуральний або штучний, у вигляді суміші мармурової або ж гранітної крихти з полімерами – будь-який камінь цінується за благородний зовнішній вигляд і довговічність (хоча він боїться ударів). Правда, за це потрібно платити: ціна меблів досить висока. Плюс її маса чимала, а догляд за кам'яними деталями вимагає спеціальної неагресивної хімії.
Правильно розрізняємо меблі у ванну за типом монтажу
Коли ви визначилися для себе, з чого краще меблі для ванної, переходьте до способу її монтажу в кімнаті. Варіантів по суті два:

- Підлогова установка. Найбільш традиційний варіант, коли меблі у ванній стоять на опорах-ніжках. Вони можуть бути на виду або ж приховані за допомогою цоколя. Це рішення дуже надійне, оскільки меблі стійкі, на них не страшно спиратися або зберігати в них важкі предмети. Мінус: прибирання між ніжок утруднене, а за цоколем рясно накопичується волога і бруд, через що деталі з дерева або ДСП/МДФ швидко розбухають.
Стильні меблі для установки на підлозі: На фото підвісні меблі Roca Dama - Підвісна установка. Закріплені на стіні меблі виглядають стильно і ефектно, у приміщенні ванної кімнати ніби додається об'єму. Під підвісними шафами і тумбами дуже просто прибирати і мити підлогу. Але, з іншого боку, треба детально продумати кріплення для такого монтажу. Воно повинно із запасом витримувати меблі і поклажу і надійно утримуватися і в стіні, і в меблевому каркасі.
Ефектні підвісні меблі:
Практичні поради щодо вибору основних видів меблів у ванну
Питання, як вибрати меблі для ванної кімнати, дуже об'ємне. І правильніше розбивати його на декілька напрямків для кожного типу меблів. До основних із них належать такі предмети інтер'єру.
Тумбочки під умивальник

Починати підбір тумби необхідно з її розмірів. Якщо вона буде стоять впритул до міжкімнатних дверей або того ж біде, то і користуватися сантехнікою буде незручно, і прибирання виявиться утрудненим. При цьому не забудьте про запас місця для відкривання дверей або висувних ящиків! Потім зіставте габарити тумби з раковиною та сифоном – вони повинні збігатися. Щоб не ризикувати в цьому пункті, можна вибрати готову модель суміщеної з умивальником тумби – виглядає подібний варіант по-справжньому гармонійно.
Якісні тумби для ванної кімнати:
Пенал

По суті це шафка висотою від 60-80 до 150-200 см (компактні моделі нерідко називають напівпеналами). Найголовніше при виборі таких меблів для ванної – оцінити функціональність її внутрішнього світу. Чи багато поличок, відсіків і шухлядок? Якого вони розміру? Чи є вбудований кошик для білизни? Чи реально переставити полки на інший рівень? Ще варто зважено підійти до висоти пенала. Чим вище, тим більше місткість, але й складніше дотягнутися до верху, якщо ваш зріст далекий від баскетбольного.
Зручні пенали у ванну:
Дзеркальна шафа

Як і з пеналом, перед покупкою зверніть увагу на місткість шафки і її конструкцію. Це основні характеристики цих меблів для ванної. Добре, якщо є відкрита полиця для тих предметів, що часто використовуються: зубних щіток, косметики, бритви тощо. Встановлене, що називається, «під ніс» дзеркало не всім до душі, тому є шафки з дзеркальною панеллю на задній стінці. Частина корисного об'єму втрачається, зате немає відчуття обмеженого простору. Зверніть ще увагу на фурнітуру: якщо вона покрита хромом, високий ризик, що він облізе від вологи.
Популярні моделі шафок із дзеркалом:
Полиці для ванної

Варіантів виконання такого аксесуара для ванної кімнати не злічити. Полиці можуть бути маленькими і великими, поздовжніми і кутовими, з постійним кріпленням на шурупах або тимчасовим за допомогою присосок до плитки), з фіксацією на стіні і борті ванни, з бортиками або без них, з отворами для зливу води, в один, два і більше рівнів, для розміщення під стільницею тощо – всього й не перелічити. Тому найважливіше – оцінити власні потреби в тих чи інших властивостях полиць, щоб не переплатити за непотрібні вам параметри.
Надійні полиці для ванної:
Дзеркало

Якщо не хочете ускладнювати завдання і бажаєте заощадити, шукайте просте дзеркало фактично лише з урахуванням розмірів. Якщо бюджет не є принциповим і цікавить функціональний аксесуар, вибір у вас великий. Наприклад, часто дзеркало має підсвічування: вбудоване (виглядає стильно) або ж закріплене на ніжці (менш ефектно, але світить яскравіше). Також багато виробників пропонують підігрів від запотівання, вбудовані дзеркальця для макіяжу, годинник і навіть динаміки з Bluetooth для програвання музики з телефону!
Рекомендовані дзеркала у ванну:
Якої фірми краще вибрати меблі у ванну?
Вибір меблів для ванної кімнати зобов'язаний враховувати, хто їх зробив. Асортимент на ринку величезний, але уваги заслуговує не так багато брендів. З досвіду ми можемо рекомендувати продукцію таких марок, як Ravak, Roca, Fancy Marble, Kolo та Аквародос. Всі вони є хорошою відповіддю на питання, яку фірму меблів для ванної вибрати!

Всілякі шафки, тумби, пенали та інші аксесуари від цих брендів ви завжди зможете знайти в каталозі інтернет-магазину Keramis. Наші консультанти допоможуть зорієнтуватися в їх різноманітті і грамотно підкажуть, як вибрати саме ті меблі для ванної, які відповідають всім вашим вимогам. При цьому ціна вас обов'язково порадує, гарантуємо це!
