Блог / Новини

Вибір змішувача для кухні у 2021 році

2020-09-24 11:07:00
Вибір змішувача на кухню

У розмовах про те, як вибрати змішувач для кухні, часом зустрічається думка, ніби все ідентично зі змішувачем у ванній – однак це не так. Адже сценарії використання кухонної сантехніки помітно відрізняються: до неї звертаються частіше, на більш короткі проміжки часу, до того ж миття рук, продуктів і посуду проходить по-різному. Тому потрібно врахувати важливі особливості змішувача – і тоді ваш вибір буде усвідомленим.

Підбір конструкції кухонного змішувача

Щоб зрозуміти, який змішувач вибрати для кухні, в першу чергу вивчайте його «внутрішній світ». Можливі такі варіанти:

Кран-буксові (вентильні) змішувачі

Вентильний змішувач на кухню

Традиційна система з двома вентилями для холодної і гарячої води цінується за доступність і ремонтопридатність: замінити поточну прокладку і полагодити кран не складе труднощів. Правда, користуватися змішувачем не дуже зручно: треба пускати в дію обидві руки, що на кухні не завжди можливо. А витрата води у нього максимальна: поки знайдете оптимальні температуру і натиск, у прямому сенсі слів «чимало води витече». Також відзначимо: такі змішувачі бувають черв'ячними і керамічними. У перших кран крутиться на 3-4 обороти, у других – на 90°/180°, що економить час. Однак керамічні кран-букси дорожче і менш надійні, адже вони зношуються від брудної води, тому до них потрібен фільтр грубої очистки.

Популярні моделі кран-буксових змішувачів

Одноважільні (джойстикові) змішувачі

Одноважільний змішувач на кухні

Вибрати змішувач для кухні даного типу варто як мінімум за високий рівень комфорту – користуватися ним можна однією рукою, а то й пальцем. Адже його важіль управляє і натиском, і температурою води. До того ж це економить не тільки час, а й воду: із такою системою її витрата нижче. Що до мінусів, ці змішувачі дорожче за кран-буксу, не дуже підійдуть до кухонь класичного стилю, а головне – ремонт складніше і дорожче. Крім того, подібна сантехніка також буває різною: кульовою або картриджною. Остання краще: надійніше (хоча, як і керамічні кран-букси, боїться брудної води), точніше і простіше у ремонті. А ось кульовий змішувач занадто складний, тому і частіше протікає, і складніше лагодиться.

Надійні серії одноважільних змішувачів

Безконтактні змішувачі

Сенсорний безконтактний змішувач для кухні

Якщо ви розмірковуєте, як вибрати змішувач на кухню в стилі хай-тек, то такий варіант – найкращий. Електронний кран оснащений сенсорами, які реагують на наближення руки і включають подачу води, причому із заданою температурою і напором. А варто прибрати руку, як вода перестає текти. Зручно та економно! Хоча ціна змішувача найвища... Є у нього і інший недолік. З ним зручно мити руки, але не набирати великий посуд, адже треба весь час тримати руку поруч із нею. Тому практичніше система з дублювальним фізичним краном, який ви будете залучати за необхідністю.

Зручні безконтактні змішувачі

Крім типу кухонного змішувача зверніть увагу на особливості конструкції:

  • Сопло у виливу. Може бути оснащено аератором – пристроєм, який змішує воду з повітрям (так звана кавітація), що дозволяє зменшити витрату рідини. Причому деякі сопла мають регулювання: потужний потік або більш розсіяний (для обробки ніжних ягід, наприклад).
  • Лійка. Частина кухонних змішувачів має висувну лійку, як у душовій системі в душовій кабіні: вилив кріпиться на шлангу довжиною 0,5-1,5 м, захованому всередині крана. За рахунок його витягування можна наповнювати ємності, які не поміщаються у раковині. Але є мінус: конструкція може швидко розбовтатися.
  • Корпус. Відповідаючи на питання, як правильно вибрати змішувач для кухні, не можна забути про «упаковку»: литий корпус (цілісний із виливом) або збірний (усі елементи у вигляді окремих деталей). З литою системою ризик протікання нижче, але у разі поломки ремонт буде складніше і дорожче.

Правильно обираємо кухонний змішувач за способом монтажу

Наступний пункт програми: визначтеся, який змішувач варто вибрати для кухні в залежності від технології його установки. Найбільш поширений і універсальний врізний монтаж. У такому випадку кран монтується на стільниці або краю мийки (за допомогою гайок, шпильок або цанги), а труби з водою підводяться знизу. А ось настінний спосіб установки на кухні, на відміну від ванної кімнати, – не найкраще рішення: користуватися такою сантехнікою тут менш зручно.

Кухонний змішувач врізного типу

Настінні змішувачі для кухні можуть виглядати дуже незвичайно, але вони не надто зручні і при цьому асортимент менший, аніж у врізних моделей

Змішувач для кухні настінного типу

До речі, згадаємо ще один оригінальний варіант монтажу, коли мийка встановлена біля вікна. Щоб кран не заважав відчиняти його, він оснащується байонетним кріпленням: воно дозволяє відкинути вилив і відчинити віконні стулки. Але пам'ятайте: ускладнення робить систему менш надійною і більш дорожчою.

Який вибрати матеріал змішувача?

Якщо говорити коротко: найкращий змішувач для кухні зроблений із латуні або нержавіючої сталі. Ці матеріали міцні, зносостійкі, виглядають стильно і відрізняються розумною вартістю (латунь трохи дорожче за сталь). А ось інші варіанти менш збалансовані за характеристиками. Наприклад, силумін (сплав алюмінію і кремнію) дешевий, але дуже недовговічний, як і ABS-пластик. Кераміка виглядає незвично, але може розколотися від удару каструлею. А бронза міцна і візуально вишукана, але й ціна найвища.

Змішувач для кухні

Сталеві та латунні змішувачі для кухні і виглядають дуже акуратно і стильно, що ідеально відповідає сучасному дизайну

Також зверніть увагу на декоративне покриття, якщо воно є. Найкраще хром: ефектний, гігієнічний, довго не стирається. Нікель не гірше, але у деяких викликає алергію. А емаль безпечна, але може відколотися навіть від легкого удару посуду.

Зарубіжні виробники чи вітчизняні?

Будь-який рейтинг змішувачів для кухні однозначно очолюють іноземні бренди, причому не тільки у преміум-сегменті, але й в середньому класі, і навіть в економі. Звичайно, пригадати всі гідні уваги марки складно, вибір сантехніки величезний, тому виділимо найвідоміших виробників: Grohe, Kludi, Ravak, Rea, Hansgrohe та Imprese. Крани даних компаній із Німеччини та Чехії популярні за рахунок оригінального дизайну, функціональності і якості, яку підтверджує гарантія до 2-5 років. До того ж на ці змішувачі для кухні відгуки на форумах в основному позитивні.

Рекомендовані змішувачі для кухні Grohe:

Популярні кухонні змішувачі від Kludi:

Стильні змішувачі на кухню Ravak і Rea:

Якісні моделі змішувачів для кухонь Hansgrohe:

Доступні кухонні змішувачі від Imprese:

Практичні поради

Обов'язково оцініть наступні характеристики сантехніки:

  • Висота. Чим більше висота виливу змішувача для кухні, тим більшу ємність можна поставити в мийку. Але чим вище кран, тим більше бризок... Тому важливо відшукати компроміс. До речі, є моделі з телескопічним виливом.
  • Довжина вилива. Даний параметр прив'язаний до розміру раковини. Основне правило просте: струмінь води повинен потрапляти точно у зливний отвір. Універсальне рішення в цьому випадку: гнучкий, рухливий вилив.
  • Поворот. Кухонний кран повинен легко обертатися, щоб забезпечити зручність при розміщенні посуду. Чим більше кут розвороту, тим краще. Зазвичай це до 180°, але є варіанти і на 360° (для «острівної» кухні).
  • Фільтр. В обговоренні, як вибрати змішувач на кухню, часто згадують моделі з вбудованою системою фільтрації, завдяки чому для питної води не потрібен інший кран – вона подається через свій отвір виливу.
Великий змішувач на кухні

За розмірами змішувач має відповідати раковині та стільниці гарнітуру на кухні, за рахунок чого сантехніка буде і зручною, і гармонійною за дизайном

Цей список базовий, його можна доповнити безліччю пунктів. Така сантехніка може мати багато опцій: перемикач води на посудомийну і пральну машини, підсвічування струменя, термометр, лічильник вилитої води тощо. Але чим довго розбиратися у всьому цьому, краще звернутися за консультацією до інтернет-магазину Keramis. Наші фахівці грамотно підкажуть вам, як вибрати оптимальний змішувач саме для вашої кухні!

Купити змішувач на кухню в інтернет-магазині Keramis