Цегляна кладка, напевно, ніколи не втратить актуальності, адже вона відмінно пасує майже будь-якому стилю: від класичних шале і кантрі до новомодного лофт. Але цей матеріал «у чистому вигляді», мабуть, до лиця лише приватного будинку, а в квартирі його простіше і правильніше замінити керамікою з імітацією цього типу каменю. А щоб не помилитися з покупкою, треба заздалегідь дізнатися, як вибрати плитку під цеглу.
Переваги і недоліки плитки під цеглу
Імітація цегляної кладки, як і всі рішення, має плюси і мінуси. До перших відносяться:
Різноманітність декору на порядок ширше, ніж у цегли, – підібрати щось навіть під чорну сантехніку не складе труднощів.
Плитка під цеглу універсальна, її можна застосовувати в оздобленні інтер'єру практично де і як завгодно.
Широкий асортимент простежується і в ціні імітації: від бюджетних до преміальних лінійок.
Що до негативних властивостей вибору плитки під цеглу, то вони наступні:
На тлі звичайної кераміки монтаж панелей, що імітують кладку, помітно складніше, трудомісткість процесу вище (особливо на гіпсокартон, якому потрібно армування).
Якщо догляд за звичайною плиткою відносно простий, то «цегляна» стіна вимагає помітно більше уваги – бруд потрібно ретельно вичищати з глибоких стиків.
Основні критерії підбору плитки під цеглу
Якщо ви однозначно вирішили отримати «цеглу» на стіні, треба визначитися з її типом – і дізнатися, яка буває плитка під цеглу. Варіантів безліч, аж до скляних і пластикових модифікацій. Але все ж найпопулярніші 4 види.
Керамічна плитка під цеглу
Мабуть, це оптимальний вибір. Адже кераміка пропонує збалансоване, вигідне поєднання усіх параметрів: правдоподібності зовнішнього вигляду, різноманітності кольору, фактури і розмірів, міцності і довговічності (особливо якщо мова про керамограніт), а головне – привабливої ціни. З мінусів можна згадати хіба що чималу вагу і певну складність підрізування.
Клінкерна плитка теж відноситься до кераміки, але про неї слід сказати окремо. За рахунок свого складу і характерної технології виготовлення цей матеріал виходить дуже зносостійким, його не зіпсує вода або перепади температур – не дарма його використовують на фасадах. Але клінкер дорогий і при цьому обмежений у кольоровій гамі доступними відтінками: в основному коричневого і бежевого.
В темі, як вибрати плитку під цеглу, не оминути увагою «некерамічні» варіації – у першу чергу моделі із суміші води, цементу, піску і барвника, яку не обпалюють, а пресують і сушать. Таке оздоблення виглядає реалістично (двох однакових «цеглинок» не буває), не боїться води та подряпин (її забарвлення глибоке), але може змінювати колір і бути дорогим через ручне виробництво.
Гіпсова «цегляна» плитка
Панелі з гіпсу підкуповують, на відміну від цементу, перш за все доступністю, але це не всі їхні переваги. Також подібна плитка легка, проста для монтажу, екологічно безпечна, поліпшує тепло- і шумоізоляцію приміщення. Плюс вона приваблива на вигляд, і її можна пофарбувати в будь-який колір. Однак пам'ятайте: гіпсові «цеглини» вельми крихкі і легко вбирають вологу.
Коли про види плитки під цеглу закінчили, можна перейти до базових властивостей, що не залежать від матеріалу.
Розмір плитки
Відповідь на питання, яка буває плитка під цеглу за розміром, проста: будь-яка! Так, більшість панелей повторює габарити найпоширеніших версій цегли: 250х65 мм одинарної, 250х88 мм полуторної і 250х138 мм подвійної. Але є й інші варіації: модульні 280х80 мм, тонкі 240х52 і 200х50 мм, великі з довжиною до 500 мм. Але пам'ятайте: занадто велика плитка добре виглядає тільки у відповідних за розміром приміщеннях.
Форма
На перший погляд тема форми «цегли» дивна: вона завжди прямокутна! Але плитка-то різна. Класика – окремі панелі. Вони точно імітують кладку, але монтаж складний: кожен елемент клеять по черзі, потрібні ширші зазори, ніж у звичайної плитки, стики треба акуратно заповнювати затіркою або цементом. Тому багато хто купує цілісні панелі, де зібрано кілька «цеглинок», – вони монтуються набагато простіше і швидше.
Колір
Вибір плитки під цеглу в питанні тонів безмежний: від природних відтінків до найбільш незвичайних, включаючи розпис із візерунками. Що важливо: намагатися дотриматися певної гармонії між «кладкою» і інтер'єром, орієнтуватися на універсальні правила поєднання кольорів. Ще зверніть увагу на текстуру: глянцева і матова поверхні виглядають менш натурально, ніж рельєф, як у цегли, але й чистити їх буде легше.
Дизайнерські рішення з «цегляною» плиткою в різних типах приміщень
Імітацію плиткою під цеглу можна використовувати де завгодно – аж до басейнів. Хоча найпоширеніших напрямків усього три.
Плитка під цеглу у ванній кімнаті
Як будь-яка плитка для ванної, «цегляна» повинна не псуватися від води і пара – тому від гіпсу краще відмовитися (хоча його можна покрити захисним лаком). Ще «цеглина» навряд чи виправдана в місцях із потенційно великим забрудненням – тобто в душовій кабіні або поруч із унітазом-біде вона навряд чи виправдана. Правильніше в дизайні ванної обмежитися акцентуванням: наприклад, у дзеркала, де кладка буде комбінуватися з деревом у раковини і все це підкреслить світло від спотів.
Імітація цегляної кладки на кухні
Для кухонної плитки справедливі ті ж поради, як вибрати плитку під цеглу, що і у ванній: про несприйнятливість вологи, жиру та високих температур. Аналогічно і з бажанням оформити «цеглою» всі стіни – це може створить занадто гнітючий настрій. Тому краще класти вибірково: припустимо, у обідньої зони. Хоча частіше плитку клеять на фартусі, підкреслюючи фоновим світлом від LED-полоси. В цьому випадку беріть «кабанчика»: зі скошеними краями і глянсовим шаром.
Цегляна плитка у вітальній
Зала – універсальна кімната. Адже в ній практичність відходить на другий план, а на першому залишається дизайн. При цьому створювати його можна різними способами. Наприклад, можна «викласти цеглою» велику стіну, замінивши нею шпалери, або її фрагмент, правильно направивши освітлення. Непогано виглядає така плитка і по сусідству з ламінатом на стіні (справжній сільський шик!) або при оздобленні навколо каміна та міжкімнатних дверей, коли цегла ніби просвічує скрізь штукатурку.
Найбільш поширені способи укладки плитки під цеглу
В обговоренні імітації кладки необхідно пам'ятати: потрібно не тільки знати, яка буває плитка під цеглу, а й які технології її монтажу існують. Зазвичай використовується один із наступних способів:
Шаховий порядок, коли елементи в сусідніх рядах зміщуються один до одного на половину або третину. Виглядає це реалістичніше за все – але монтаж вимагає певних навичок.
Ідеально рівне розміщення справжньої цегли в житті майже не зустрічається, але в декоративному оформленні цілком допустимо. Це надає свіжості стилю і помітно спрощує монтаж плитки.
«Цеглу» можна клеїти по діагоналі або повторити паркетний візерунок «ялинка», такі рішення оригінальні і яскраво виділяють цікаві деталі (на кшталт незвичайної чавунної ванни).
Виробники
Колекції «цегляної» плитки є майже у всіх виробників, але купувати все ж варто продукцію від відомих, перевірених брендів. До них ми можемо віднести такі марки:
Вибір плитки під цеглу цих виробників максимально широкий в інтернет-магазині Keramis. Ви напевно зможете знайти оптимальне для себе рішення, а ми запропонуємо ще і вигідні умови продажу, оплати і доставки цього товару по всій Україні – звертайтеся за допомогою до наших консультантів!
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.