Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Вибір СВП-системи, або 3D хрестики

Яку б красиву та якісну плитку ви не обрали у ванну кімнату, для кухні або, припустимо, на балкон, все це може зіпсувати нерівний і неакуратний монтаж цього оздоблення. Ризик є завжди – навіть із грамотним та досвідченим майстром. Тому якщо ви хочете гарантовано отримати гладку поверхню на підлозі та стінах, вам стане в нагоді СВП – система вирівнювання плитки. Що це таке?

Плюси та мінуси системи вирівнювання плитки

Сама по собі СВП-система дуже проста. Вона складається фактично з двох елементів:

 • основа: затискач для розміщення у стиках між двома плитками, із Т-образною формою та високою верхньою частиною для фіксації (після висихання клею її видаляють, при цьому нижні «лапки» залишаться під плиткою назавжди);
 • застібка: це може бути клин, ковпачок або гвинт, які задають загальний рівень сусіднім плиткам, притискаючи їх до «лапок» тієї самої основи (цей елемент після висихання знімають, і його можна використовувати повторно).

На цій фотографії наочно показано принцип системи вирівнювання плитки, з основою-затискачем та клином, що підпирає плитку

На словах це все звучить трохи складно, але досить побачити один раз, як це працює, – і все відразу стане простим та зрозумілим.

Практика показала, що переваги СВП-системи дуже різноманітні:

 • поверхня покриття виходить рівною, без перепадів по висоті – а це важливо для плитки і на підлозі, і в басейні, і, наприклад, на каміні;
 • міжплиточні шви будуть ідеальними – це оцінять ті, хто створюють із кераміки ефектні панно, кухонні фартухи або стільниці;
 • СВП нерідко розшифровують як «система вирівнювання підлоги», адже вона не просідає пізніше, що є цінним і на теплих підлогах, і у душовій без піддону;
 • система вирівнювання плитки зводить до нуля ризик зсуву елементів під час висихання клею – така проблема псує навіть оздоблення під цеглу;
 • керамограніт та клінкер, довжиною до 300 см та товщиною 3-20 мм – для будь-якої кераміки знадобляться такі затискачі (вони не підходять хіба що для мозаїки);
 • клей під плиткою розподіляється рівномірно, що виключає утворення пустот, через які кераміка із часом може відійти або тріснути;
 • навіть майстер із невисокою кваліфікацією може прискорити та спростити свою роботу і в результаті досягти цілком гідного рівня виконання.

Найчастіше СВП-системи застосовують на горизонтальних поверхнях, але з ними можна працювати і «по вертикалі»

Але щоб ви вибирали СВП-систему усвідомлено, вкажемо ще й на недоліки технології:

 • хоча комплекти цих деталей недорогі, для деяких проектів їх витрата буде високою – відповідно і витрати стають дуже помітними;
 • до видалення застібок треба чекати від 24 до 48 годин, через що відразу ж очистити плитку від клею не вийде (або треба бути дуже акуратним при монтажі);
 • витрата клею із СВП збільшується (особливо актуально для великої кераміки), плюс він може заповнювати шви, а очистити їх не можна ті ж самі «до 48 год»;
 • у досвідчених плиточників економія часу на вирівнюванні плиточок часом «з'їдається» втратою часу на монтаж та видалення всього кріплення.

Нехай витрата клею вище та потрібен час на монтаж кріплення, зате навіть майстер середньої кваліфікації отримає хороший результат

І ще врахуйте один нюанс: ніяка система вирівнювання плитки не компенсує сильно виражений рельєф самої основи! Так, з її допомогою можна приховати певні недоліки підлоги або стіни, але тільки в розумних межах.

Різновиди СВП-систем

Хоча принцип роботи всіх подібних систем однаковий, у способі фіксації плитки можуть бути відмінності. Про них варто розповісти окремо:

 • З клинами. Верхня частина основи утримується вузеньким клином (для цього вона має виїмку або пази). Система проста, працювати із нею можна без інструменту, ціна мінімальна. Але пам'ятайте: якщо відламати їх або збити киянкою під неправильним кутом, застібки можуть тріснути не по лінії надрізу – і доведеться втрачати час на зрізання залишків СВП, що стирчать.

  Цей формат через простоту та доступніть найбільш поширений, більшість СВП на ринку саме такі

 • З ковпачками. У цьому випадку верхня частина виконана у вигляді нейлонового стержня із зазублинами, на ньому на потрібному рівні фіксується пластиковий ковпачок. При цьому стяжку треба замочити у воді мінімум на 30 хвилин (для підвищення міцності), а ковпачок надягати особливим інструментом. До того ж притиск невисокий, фіксація гірше, а ціна вище. Але видаляти такі стяжки значно простіше.

  Коли застібки повністю висохнуть, вони знову стануть крихкими – і їх буде дуже легко відламати точно по лінії розлому

 • З гвинтами. За своєю суттю технологія схожа на ковпачкову, тільки у неї деталі виготовлені з металу, а притиск здійснюється не смужкою із зазублинами, а гвинтовим натягувачом (із ним можна працювати голими руками і викруткою). Переваги СВП-системи такого типу: висока надійність кріплення та можливість по-справжньому багаторазового використання.

  Гвинтові системи мають «вентиль» або особливу форму для закручування руками, хоча є моделі і під викрутки

Система монтажу

Щоб дизайн ванної кімнати або будь-якого іншого приміщення, де ви плануєте використовувати систему вирівнювання плитки, виправдав очікування, треба працювати за нескладним сценарієм:

 1. Ретельно очистіть, знежирте та вкрийте грунтовкою поверхню для майбутнього розташування кераміки.
 2. Замішайте за інструкцією клейовий розчин (клей вибирають під основу, цементну або дерев'яну).
 3. Широким шпателем нанесіть клей на «виворіт» плитки та фрагмент основи під неї (починати краще з кута).
 4. Укладайте першу плитку та акуратно вирівнюйте її по всім сторонам і за будівельним рівнем.
 5. Встановіть із кожного боку першої плитки по два затискача, відступаючи від її кутів у кожному випадку по 5 см.
 6. Додайте впритул до першої другу плитку, вирівняйте її – та затягніть на затискачу кріплення СВП (клин, ковпачок, гвинт).
 7. Не намагайтеся заощадити, розміщуючи елементи на «перехресті» чотирьох плиток – це не виправдає себе.
 8. Для витягнутої кераміки (як буває з імітацією дерев'яних дощок) можуть знадобитися додаткові затискачі по центру довгої сторони.
 9. За можливості відразу видаляйте гребінкою сліди клею із поверхні плитки та вузьким шпателем зі швів.
 10. Продовжуйте монтувати решту плитку, потім залиште висихати клей на термін, зазначений в інструкції.
 11. Коли все готово, виймайте кріплення та видаляйте верхню частину затискача за відповідною технологією: відламуючи або відбиваючи.Якщо проект із монтажу плитки масштабний, то без спеціального інструменту, що допомагає заганяти клини, вам не обійтися

Розрахунок кількості

Щоб оцінити, чи варті переваги СВП-системи переплати, слід зрозуміти, скільки елементів потрібно для оздоблення. Їх кількість залежить від розмірів та форми кераміки. З великоформатною мармуровою плиткою витрата буде мінімальна, а, наприклад, із шестикутною – в рази більше. Тому для розрахунків використовуйте таблицю, де на основі розмірів плитки можна дізнатися кількість затискачів на м2:

см 10 15 20 25 30 33 40 45 50 60 80 90 100 120
120 42 28 21 17 17 15 13 11 10 8 7 6 7 6
100 50 33 25 20 20 18 15 13 12 10 9 8 8
90 44 30 22 18 19 17 14 12 11 9 8 7
80 50 33 25 20 21 19 16 14 12 10 9
60 50 33 25 20 22 20 17 15 13 11
50 60 40 30 24 27 24 20 18 16
45 67 44 33 27 30 27 22 20
40 75 50 37 30 33 30 25
33 91 61 45 36 40 37
30 100 67 50 40 44
25 80 53 40 32
20 100 67 50
15 133 89
10 200

Вибір виробника

Асортимент СВП-систем, не дивлячись на новизну технології, досить великий – і не всі однаково якісні та зручні у роботі. Тому варто купувати тільки ті, які вже на практиці підтвердили свої якості. До таких належить продукція під торговою маркою Адванта: вона доступна, надійна та представлена в широкому модельному ряді!

Елементи СВП-системи Адванта:

А замовити її краще в інтернет-магазині Keramis. Ми запропонуємо вигідні ціни, різні варіанти оплати та оперативну доставку будь-яких елементів для систем вирівнювання плитки. Звертайтеся до наших консультантів – вони завжди допоможуть із вибором!

Купить СВП-систему в интернет-магазине Keramis

Інші новини
Всі новини...

Як вибрати освітлення в офіс?

Бажаєте створити всі умови для ефективної та безпечної праці співробітників? Це легко – якщо зробити грамотний вибір світильників для офісу з нашою статтею!

15 липня 2021

Яку штучну траву вибрати?

Дізнайтеся в цій статті, як вибрати штучну траву для дачі, дитячого або ж спортивного майданчика або декору приміщень – тут максимум корисної інфо!

30 червня 2021

Графік роботи філій у святкові дні Трійці і дня Конституції

Важливо! Зміни в графіку роботи!

18 червня 2021

Зміна в графіку роботи київської філії 16.06

Увага! Важлива новина!

16 червня 2021

Як вибрати вхідні двері в квартиру або будинок?

Ми зібрали для вас найважливіші та найкорисніші поради щодо вибору вхідних дверей – надійних, красивих та безпечних як для квартири, так і для приватного будинку.

16 червня 2021

Як вибрати душову лійку?

Зробити грамотний, усвідомлений вибір лійки для душу нескладно – якщо, звичайно, спочатку прочитати зібрані в цій статті рекомендації експертів.

02 червня 2021

Вітаємо з міжнародним днем захисту дітей

З міжнародним днем захисту дітей!

01 червня 2021

Ювілей - Keramis 10 років!

9 травня наша компанія відсвяткувала 10-річчя.

27 травня 2021

Як вибрати підлогове покриття для кухні?

Хочете мати надійну та красиву кухонну підлогу? Тоді вам обов'язково варто прочитати зібрані нами поради щодо вибору підлогового покриття на кухню!

07 травня 2021

Вітаємо зі святом Великодня в 2021!

Хочемо привітати вас з чудовим святом Великодня!

30 квітня 2021

Зміни в графіку роботи компанії Keramis на Великдень і травневі свята

Графік роботи в святкові дні в травні

30 квітня 2021

Як вибрати шпалери в маленьку кімнату?

Хочете зробити невелике приміщення візуально просторішим? Цього легко досягти, якщо зробити правильний вибір шпалер для маленької кімнати.

21 квітня 2021
Вхід в особистий кабінет