Варіантів оздоблення стіни в районі робочої зони на кухні безліч: від простого фарбування до панелей-скіналі зі скла. Але оптимальним варіантом для фартуха є кераміка в усіх проявах. Вона красива, проста в догляді, довговічна та не боїться води, пари, жиру і побутової хімії, до того ж випускається в широкому асортименті. Хоча в цьому й ховається проблема. Адже від її різноманітності питання, як вибрати плитку для фартуха на кухню, може завести в глухий кут будь-кого. Але ми вам допоможемо визначитися!
Зміст
Хоча кахель виступає перш за все декором, його дизайн та забарвлення дещо вторинні у випадку кухні. Головне: він повинен бути практичним. А тому вибір плитки для фартуха треба починати з оцінки фактури:
Як вже було зазначено, асортимент плитки для кухні величезний. Однак поспішати придбати на фартух першу-ліпшу кераміку навряд чи варто. Тут важливо спочатку визначити оптимальний для ваших умов формат такого оздоблення.
«Кабанчик» ледь не найпоширеніший варіант для робочої зони. Він виконаний у вигляді прямокутника з фаскою (скошеними краями), за рахунок цього нагадує цеглинку. Дуже добре підходить класичному стилю, провансу, лофт, модерну. Іноді називають «метро», але це не зовсім коректно – «метро» тільки білий і має розмір 7,5х15 см (як плитка в метрополітені Парижа).
Часто на запитання, як вибрати плитку для фартуха на кухню, відповіддю виступає як раз мозаїчний кахель. Він дуже ошатний, міцний, добре пристосований для оздоблення криволінійних поверхонь. Але й мінуси у мозаїки є. По-перше, вона дуже дорога. По-друге, її монтаж складний (але якщо плитка зроблена у вигляді листів, з наклеєними елементами, процес трохи простіше).
Якщо ви хочете зробити фартух центральним елементом дизайну кухні, то вибір плитки для панно чи не ідеальне рішення. Причому декор може бути дуже і дуже різноманітним: фотографії та картини, орнамент етностилю, печворк, майоліка, візерунки з тієї ж мозаїки. Але пам'ятайте про високу ціну матеріалу і необхідність врівноважити її спокійним дизайном кухні – інакше буде занадто строкато.
Зазвичай підлогову плитку не клеять на стінку, де немає сенсу в зносостійкості кераміки, яка помітно підвищує її вартість. Але іноді вибір такої плитки для фартуха на кухні виправданий. Адже ця плитка має характерний візерунок, особливо великі розміри, і якщо ви багато готуєте, то який-небудь керамограніт без проблем переживе будь-які пов'язані з цим випробування.
Кераміка та клінкер із текстурою під мармур, бетон, дерево, шкіру тощо привертає увагу, годі й казати. Але купувати її треба усвідомлено. З одного боку, ця плитка пасує лише певним стилям. З іншого, догляд за плиткою відніме багато сил, адже позбутися забруднення з рельєфу складно. Як варіант: комбінація рельєфного малюнка в «чистих» зонах із плоским у більш «брудних» (наприклад, біля плити).
У розмові, як вибирати плитку для фартуха на кухні, не можна обійти увагою габарити кераміки. Рекомендації наступні:
Дуже сильно на сприйняття кераміки на стіні робочої зони впливає розміщення її елементів. Тому необхідно вдумливо оцінити всі варіанти монтажу.
Стик у стик або шов до шву – це класика, яка ніколи не вийде з моди. Її легко клеїти на стіну, витрата плитки мінімальна, вона універсальна по відношенню до всіх стилів оформлення, розмірів та формату кахлю. При цьому ця укладка може бути і однотонною, і різнобарвною, і зі вставками або фризами.
Те саме оздоблення під цеглу, на яку орієнтований «кабанчик». Хоча можна так монтувати будь-яку прямокутну або ж квадратну плитку – у будь-якому випадку подібний дизайн виглядає стильно та сучасно. А ще такий підхід допускає величезну різноманітність: наприклад, плитку можна викладати зі зміщенням ще й у вертикальному напрямку.
Це вибір плитки для фартуха тих, хто хоче додати кухні динаміки та об'єму. З розміщенням кераміки під кутом можна сміливо експериментувати: кладіть її в лінії або «ялинкою» (як паркет), із переходом в плитку на стільниці тощо. Але врахуйте: витрата кахлю при діагональній кладці максимальний через велику кількість підрізування.
Для цього варіанту зазвичай вибирають квадратну плитку середнього розміру і двох контрастних кольорів: чорного/білого, бежевого/коричневого, червоного/зеленого тощо. Їх чергування в шаховому порядку виглядає ефектно, але допустимо не в кожному стилі та інтер'єрі. Наприклад, кухня повинна бути досить великою.
Монтаж у лінії можливий у двох варіантах. Перший більш поширений: плитка монтується стик у стик, але її забарвлення чергується за рівнями, тому оздоблення виходить у смужку. Другий: створити одну лінію з особливо великої плитки, висотою з висоту самого фартуха. За рахунок мінімуму швів така стіна буде дуже лаконічною та ефектною.
Якщо ви прагнете до оригінальності, то це краще рішення, так як вибрати плитку для фартуха на кухню можна будь-яку. Квадрат, прямокутник, трикутник, ромб, шестикутник, «риб'яча луска» – головне: чергування за кольором, формою або розміром. Але змішування вимагає смаку, міри і певних навичок монтажу.
Замість завершення ще кілька простих порад із затірки і підбору кераміки:
Якщо ви хочете вибрати плитку на кухню для фартуха не просто привабливу і довговічну, а й доступну за ціною – звертайтеся до інтернет-магазину Keramis! Наші консультанти зорієнтують в усіх колекціях, із задоволенням допоможуть вам зробити правильний вибір і запропонують оптимальні умови покупки та доставки керамічної плитки. Переконайтеся в цьому самі!
Зареєструйся та отримай знижку 2%