Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Вибір плитки для фартуха на кухню в 2022 році

Вибір плитки для фартуха

Варіантів оздоблення стіни в районі робочої зони на кухні безліч: від простого фарбування до панелей-скіналі зі скла. Але оптимальним варіантом для фартуха є кераміка в усіх проявах. Вона красива, проста в догляді, довговічна та не боїться води, пари, жиру і побутової хімії, до того ж випускається в широкому асортименті. Хоча в цьому й ховається проблема. Адже від її різноманітності питання, як вибрати плитку для фартуха на кухню, може завести в глухий кут будь-кого. Але ми вам допоможемо визначитися!

Матова, напівматова або глянцева плитка для фартуха на кухню?

Хоча кахель виступає перш за все декором, його дизайн та забарвлення дещо вторинні у випадку кухні. Головне: він повинен бути практичним. А тому вибір плитки для фартуха треба починати з оцінки фактури:

 • Глянцева плитка. Якщо правильно вибрати та розмістити освітлення для кухні, блискуча поверхня фартуха буде виглядати дуже виграшно. Але пам'ятайте: на поверхні подібної плитки добре помітні всі відбитки пальців, краплі води та жиру, забруденння тощо. Тому мити глянцеву стінку доведеться часто.

  Глянцева плитка для фартуха на кухні

  На фото Интеркерама Textile

 • Матова/напівматова плитка. Цей кахель не кидається в очі, але дуже цікавий візуально: він виглядає благородно. А бризки від мийки та кухонного змішувача, як і можливі подряпини від ударів посуду, менш помітні. Але врахуйте: бруд в таку поверхню в'їдається сильніше, тому очищення більш трудомістке.

  Матова плитка на фартуху

  На фото APE Saint Tropez

Правильно вибираємо формат плитки для кухонного фартуха

Як вже було зазначено, асортимент плитки для кухні величезний. Однак поспішати придбати на фартух першу-ліпшу кераміку навряд чи варто. Тут важливо спочатку визначити оптимальний для ваших умов формат такого оздоблення.

Плитка кабанчик (під цеглу) для фартуха на кухні

Плитка кабанчик для фартуха

На фото Paradyz Tamoe

«Кабанчик» ледь не найпоширеніший варіант для робочої зони. Він виконаний у вигляді прямокутника з фаскою (скошеними краями), за рахунок цього нагадує цеглинку. Дуже добре підходить класичному стилю, провансу, лофт, модерну. Іноді називають «метро», але це не зовсім коректно – «метро» тільки білий і має розмір 7,5х15 см (як плитка в метрополітені Парижа).

Популярні колекції плитки кабанчик для фартуха

Оздоблення фартуха плиткою-мозаїкою

Плитка-мозаїка для фартуха на кухні

На фото Newker Gala Mosaic

Часто на запитання, як вибрати плитку для фартуха на кухню, відповіддю виступає як раз мозаїчний кахель. Він дуже ошатний, міцний, добре пристосований для оздоблення криволінійних поверхонь. Але й мінуси у мозаїки є. По-перше, вона дуже дорога. По-друге, її монтаж складний (але якщо плитка зроблена у вигляді листів, з наклеєними елементами, процес трохи простіше).

Модна мозаїчна плитка для фартуха на кухні

Декоративне панно

Панно для фартуха на кухні

На фото Opoczno Water Sparkles

Якщо ви хочете зробити фартух центральним елементом дизайну кухні, то вибір плитки для панно чи не ідеальне рішення. Причому декор може бути дуже і дуже різноманітним: фотографії та картини, орнамент етностилю, печворк, майоліка, візерунки з тієї ж мозаїки. Але пам'ятайте про високу ціну матеріалу і необхідність врівноважити її спокійним дизайном кухні – інакше буде занадто строкато.

Ефектна плитка для панно на кухонному фартуху

Підлогова плитка

Підлогова плитка на фартуху кухні

На фото Equipe Hexatile Mate

Зазвичай підлогову плитку не клеять на стінку, де немає сенсу в зносостійкості кераміки, яка помітно підвищує її вартість. Але іноді вибір такої плитки для фартуха на кухні виправданий. Адже ця плитка має характерний візерунок, особливо великі розміри, і якщо ви багато готуєте, то який-небудь керамограніт без проблем переживе будь-які пов'язані з цим випробування.

Зносостійка підлогова плитка для фартуха на кухню

Плитка з плоским або рельєфним малюнком

Рельєфна плитка на кухонному фартуху

На фото Saloni Elyt

Кераміка та клінкер із текстурою під мармур, бетон, дерево, шкіру тощо привертає увагу, годі й казати. Але купувати її треба усвідомлено. З одного боку, ця плитка пасує лише певним стилям. З іншого, догляд за плиткою відніме багато сил, адже позбутися забруднення з рельєфу складно. Як варіант: комбінація рельєфного малюнка в «чистих» зонах із плоским у більш «брудних» (наприклад, біля плити).

Стильна рельєфна плитка на фартух

Який розмір плитки вибрати?

У розмові, як вибирати плитку для фартуха на кухні, не можна обійти увагою габарити кераміки. Рекомендації наступні:

 • Маленьку (до 10х10 см) і велику (стороною від 30 см) плитку використовують у кухнях відповідного їм розміру – інакше фартух буде виглядати недолуго.
 • Висота фартуха повинна відповідати росту мешканців оселі: стандартом є 60 см, але для зручності невисоких людей його слід зменшити.
 • Плитку підбирайте кратно розміром фартуха: якщо його висота 60 см, висота плитки може бути 10, 15, 20 або 30 см – так і акуратніше, і підрізати треба менше.
 • Чим менше плитка, тим складніше буде її монтаж, затирки піде більше, а очищення потрібне буде більш часто.

Велика плитка для фартуха

Плитка розміром 30х60 см частіше за все виглядає найбільш елегантно та універсально (на фото Opoczno Sweet Dreams)

Різні варіанти монтажу фартуха із плитки на кухні

Дуже сильно на сприйняття кераміки на стіні робочої зони впливає розміщення її елементів. Тому необхідно вдумливо оцінити всі варіанти монтажу.

Традиційна укладка

Стик у стик або шов до шву – це класика, яка ніколи не вийде з моди. Її легко клеїти на стіну, витрата плитки мінімальна, вона універсальна по відношенню до всіх стилів оформлення, розмірів та формату кахлю. При цьому ця укладка може бути і однотонною, і різнобарвною, і зі вставками або фризами.

Укладка плитки на фартух стик у стик

Акуратно та поза часом – це кращі характеристики традиційної укладки плитки на фартух

Укладка зі зміщенням

Те саме оздоблення під цеглу, на яку орієнтований «кабанчик». Хоча можна так монтувати будь-яку прямокутну або ж квадратну плитку – у будь-якому випадку подібний дизайн виглядає стильно та сучасно. А ще такий підхід допускає величезну різноманітність: наприклад, плитку можна викладати зі зміщенням ще й у вертикальному напрямку.

Укладка плитки зі зміщенням на фартух

Зміщення плитки при монтажі найбільш актуально для кладки під цеглу, але можливо і в інших варіантах

По діагоналі

Це вибір плитки для фартуха тих, хто хоче додати кухні динаміки та об'єму. З розміщенням кераміки під кутом можна сміливо експериментувати: кладіть її в лінії або «ялинкою» (як паркет), із переходом в плитку на стільниці тощо. Але врахуйте: витрата кахлю при діагональній кладці максимальний через велику кількість підрізування.

Укладка плитки по діагоналі на фартуху

Діагональне розміщення плитки на фартуху робить кухню яскравіше та динамічніше

Укладка – шахи

Для цього варіанту зазвичай вибирають квадратну плитку середнього розміру і двох контрастних кольорів: чорного/білого, бежевого/коричневого, червоного/зеленого тощо. Їх чергування в шаховому порядку виглядає ефектно, але допустимо не в кожному стилі та інтер'єрі. Наприклад, кухня повинна бути досить великою.

Монтаж плитки для фартуха в шаховому порядку

Контрастний порядок плиток у шаховому порядку додає їй стилю і при цьому строгості

Укладка плитки лініями

Монтаж у лінії можливий у двох варіантах. Перший більш поширений: плитка монтується стик у стик, але її забарвлення чергується за рівнями, тому оздоблення виходить у смужку. Другий: створити одну лінію з особливо великої плитки, висотою з висоту самого фартуха. За рахунок мінімуму швів така стіна буде дуже лаконічною та ефектною.

Укладка плитки на фартуху в лінії

«Смугастий» фартух не тільки виглядає оригінально, а й розширює простір на кухні

Калейдоскоп

Якщо ви прагнете до оригінальності, то це краще рішення, так як вибрати плитку для фартуха на кухню можна будь-яку. Квадрат, прямокутник, трикутник, ромб, шестикутник, «риб'яча луска» – головне: чергування за кольором, формою або розміром. Але змішування вимагає смаку, міри і певних навичок монтажу.

Плитка-луска для фартуха

Укладання плитки незвичайної форми (як «риб'яча луска» на фото) надає кухні максимум індивідуальності

Бонус: Затирка плитки для фартуха і на що ще звернути увагу перед покупкою

Замість завершення ще кілька простих порад із затірки і підбору кераміки:

 • На кухні умови хоч і не як у басейні, але на фартух потрібна плитка з водопоглинанням класу A або AA – вона краще протистоїть великій кількості води та пари.
 • Плитка повинна гармоніювати зі шпалерами для кухніу вітальні, якщо у вас студія) або бути для них точним контрастом.
 • Купуйте плитку з однієї партії (так гарантується ідентичність тону) та із запасом не менше 10-15% на випадок підрізування або псування.
 • Підберіть коректний тон затирки: вона може збігтися з основним кольором плитки або ж яскраво виділятися на її тлі.
 • Епоксидна затирка дорожче, але для умов на кухні підходить краще, адже вона надійніше протистоїть волозі та бруду.

Багатокутна плитка на фартуху

Кухонний фартух повинен гармоніювати з усією кухнею: і гарнітуром, і покриттям стін – тоді він виглядає ефектно та дорого

Якщо ви хочете вибрати плитку на кухню для фартуха не просто привабливу і довговічну, а й доступну за ціною – звертайтеся до інтернет-магазину Keramis! Наші консультанти зорієнтують в усіх колекціях, із задоволенням допоможуть вам зробити правильний вибір і запропонують оптимальні умови покупки та доставки керамічної плитки. Переконайтеся в цьому самі!

Купити плитку для кухні в інтернет-магазині Keramis
Інші новини
Всі новини...

Відновлюємо роботу

Частково відновлюємо роботу у Львові, Києві, Дніпрі та Харкові. Усі подробиці у цій статті

18 березня 2022
Сучасна ванна з мармуром та деревом

Мармур і дерево у ванній - вдале поєднання плитки

Мармур і дерево – матеріали, поєднання яких завжди виглядає ефектно та актуально. Усім, хто знаходиться в пошуку ідей для оформлення ванної кімнати, обов'язково варто придивитися до цієї комбінації. У цьомі матеріалі ми розбираємося, як правильно поєднувати мармурову та дерев'яну текстури, щоб отримати гармонійний та практичний інтер'єр.

22 лютого 2022
Лінолеум під плитку

Лінолеум під плитку: види та особливості

У випадках, коли облицювання керамічною плиткою неможливе, варто придивитися до інших видів практичного покриття для підлоги. Лінолеум, що імітує малюнок та текстуру плитки, стане чудовим варіантом для підлоги. Ця стаття для всіх, хто хоче ознайомитися з перевагами та недоліками сучасного лінолеуму.

16 лютого 2022
Фото сучасного дизайну кухні

Інтер’єр кухні 2022: 80 фото сучасного дизайну кухні

Неможливо знайти формулу створення ідеального дизайну кухні. Але в нашій новій добірці з фото ми зібрали вам найкращі тренди в оформленні інтер'єру кухні в 2022 році. Вони обов’язково надихнуть усіх, хто знаходиться в пошуках нових ідей.

10 лютого 2022
Сучасна душова зона

Який розмір душової кабіни найоптимальніший?

Невелика площа санвузлів вимагає компактного розміщення всіх необхідних елементів. Заощадити простір у ванній кімнаті дозволяє заміна стандартної ванни на сучасну душову кабіну. Ознайомтеся з нашою інструкцією з підбору найбільш оптимального розміру душової кабіни.

04 лютого 2022
Сучасний змішувач для ванни

Як вибрати змішувач для ванни з душем?

На вас чекає ремонт у ванній та вибір усієї необхідної сантехніки? Враховуйте, що вибір змішувача для ванни - не така вже й легка справа. Ознайомившись з цією статтею, ви дізнаєтеся все, що потрібно про змішувачі для ванн з душем, і точно не помилитеся з вибором!

31 січня 2022
Приклад парної зони для вмивання

Дизайн ванної кімнати 2022: модні тенденції та новинки

Перед початком ремонту у ванній, важливо все спланувати та детально продумати інтер'єр майбутнього приміщення. Задля вашого натхнення ми підготували добірку трендів в оформленні інтер'єрів ванної кімнати 2022 року з фотографіями...

26 січня 2022
Плитка кабанчик у інтер'єрі кухні

Плитка ’’кабанчик’’: як виглядає і чому так називається

На сьогодні керамічна плитка займає перші місця серед популярних облицювальних матеріалів. Один з них - плитка-кабанчик, яка стрімко набирає популярності в останні роки. І хоча вона має підвищений попит у покупців, не всі знають, в чому особливість цього виду плитки і в яких інтер'єрах вона виглядатиме доречніше. Розбираємо що це за кераміка та як використовується.

19 січня 2022
Сходи з керамічної плитки

Плитка для сходів: види, розміри, як вибрати

В повсякденному житті ми постійно користуємося сходами, але дуже рідко звертаємо на них увагу, і забуваємо, що правильне облицювання сходів, здатне не тільки зробити простір комфортнішим і безпечнішим, але й прикрасити інтер'єр. У цій статті ми дізнаємося, які на сьогодні найбільш популярні методи облицювання сходів, і як від вибору правильного матеріалу залежатиме зручність та термін їх експлуатації.

12 січня 2022

Яка ванна краще: акрилова чи сталева?

Обираючи ванну, легко заплутатися серед сотень різних моделей. У цьому матеріалі ми розбираємо найпопулярніші типи ванн: акрилові та сталеві, щоб зрозуміти які у них різновиди, характеристики, переваги та недоліки? І чи можна виявити серед них явного лідера?

05 січня 2022

Вітаємо з Новим роком 2022!

Вітаємо з Новим роком 2022!

30 грудня 2021
Вхід в особистий кабінет