Блог / Новини

Як і навіщо потрібно економити воду в 2021 році?

2021-01-19 10:46:00
Як економити воду

Водозбереження в побуті – це один із головних трендів останніх кількох років. З одного боку, тарифи на холодну і гарячу воду та їх відведення ростуть з року в рік; з іншого, відповідальне ставлення до навколишнього середовища диктує розумне використання всіх ресурсів. Тому тема, як можна зменшити витрату води у ванній, туалеті та на кухні, актуальна як ніколи. А найзручніше скоротити водоспоживання завдяки грамотно обраній сантехніці. На які функції треба звернути увагу до її покупки?

Правильно зменшуємо витрату води в квартирі

В наші дні сотні компаній по всьому світу шукають відповіді на питання, як економити воду за допомогою сантехніки. Результати цього процесу вже цілком доступні та поширені – це десятки технологій, які застосовуються в дуже різних сучасних пристроях. Про найбільш популярні з них варто розказати окремо.

Водозбереження за допомогою одноважільних змішувачів

Одноважільний змішувач

Змішувачі з одним важелем і зручніше, і стильніше, і економічніше, ніж звичайні з двома вентилями

Традиційні змішувачі з двома вентилями не просто незручні та старомодні, але й воду в прямому сенсі зливають в трубу літрами. Відкрити один із кранів, другий, покрутити їх у пошуку оптимальних температури і напору – а весь цей час водний ресурс марнується! Причому процедура повторюється кожного разу, коли потрібно помити руки і посуд, почистити зуби і наповнити ванну. А одноважільні змішувачі для ванни або кухні на порядок вигідніше вирішують задачу, як можна зменшити витрату води. Адже ви одним джойстиком регулюєте обидва потоки, для частих відкриттів не потрібна довга настройка, а бажану температуру легко зберегти, зафіксувавши важіль у потрібному положенні.

Рекомендовані моделі змішувачів з одним важелем

Економія води та змішувачі з термостатом

Змішувач з термостатом

У термостатичних змішувачів маса плюсів, а дизайн може бути дуже різноманітним та сучасним

Термостатичні змішувачі стають популярнішими з кожним днем. На це працює і дизайн у лаконічному стилі, і високий комфорт, і, звичайно, можливості водозбереження в побуті. Суть цих пристроїв в установленому патроні. Він «відстежує» потоки гарячої та холодної води і, як тільки один із них зменшується (наприклад, коли хтось змив воду в унітазі), відразу коригує протилежний канал, щоб натиск та температура води на виході були незмінні. Тому ви не втрачаєте воду, коли потрібно раптово переналаштувати її характеристики. І, як в одноважільних моделях, бажана температура зберігається на майбутнє. Плюс такі змішувачі можна ставити і на душову систему, і на біде.

Надійні термостатичні змішувачі

Змішувачі для ванни або кухні із сенсорним управлінням

Сенсорний змішувач

Змішувачі з ІЧ-датчиком максимально економічні і стильні за дизайном, але і найдорожчі серед усіх

Якщо ви намагаєтеся досягти максимуму в питанні, як економити воду на рівні змішувача, то ідеальна відповідь: моделі з інфрачервоними сенсорами. Завдяки таким датчикам, встановленим у районі виливу, кран відкривається і закривається за сигналом електроніки, що реагує на піднесення рук у задану зону. Причому натиск та температура програмуються заздалегідь. Тому води подається стільки, скільки її потрібно – і без зусиль із вашого боку! Але треба бути справедливими: такі змішувачі коштують дорого, мають потребу в живленні (від мережі або акумуляторів) та підходять лише для умивальника та мийки, а ванну набрати з ними проблематично (хоча зустрічаються моделі з сенсором та джойстиком).

Практичні змішувачі сенсорного типу

Вбудовані в змішувачі аератори

Змішувач з аератором

Аератором сьогодні оснащується більшість змішувачів, адже це рішення просте та доступне, але цілком ефективне

При бажанні можна обійтися і без витрат на дорогий змішувач, так як зменшити витрату води цілком реально з більш доступними технологіями на зразок аератора. Він являє собою гумову, пластикову або металеву сіточку, яка встановлюється в зливі. Вода, проходячи через неї, розбивається на найтонші струмочки. Між ними за рахунок особливої форми аератора всмоктується повітря, не дозволяючи потокам знову об'єднатися. В результаті споживання води скорочується, а ефективність роботи змішувача не те що не страждає, а навіть підвищується! Адже струмінь утворюється об'ємний, пінний, приємний до шкіри, до того ж він має поліпшені властивостями омивання.

Туалетні бачки з економним режимом зливу

Кнопка роздільного зливу

Управління роздільним зливом зазвичай дуже наочне: кнопки для різної кількості води відрізняються розміром

Чи не найпоширеніший спосіб водозбереження в побуті сьогодні – це унітаз із подвійним режимом змивання: їм оснащено переважну більшість моделей (а в випадку з підвісними унітазами з системою інсталяції та унітазами-біде мова йде фактично про 100% моделей). Суть технології проста: бачок оснащений двома кнопками змивання. Одна спускає повний або близький до того обсяг води, а друга – скорочений. За прийнятими в ЄС стандартами, сантехніка налаштована на 6 л та 3 л відповідно. Хоча багато виробників пропонують ще більш привабливі рішення. Наприклад, об'єм «великого» потоку без втрати ефективності зменшується до 4-4,5 л, а «малого» до 2 чи навіть 1 л!

Популярні унітази з роздільним змиванням

Душова кабіна замість ванни

Душова кабіна

За допомогою душової кабіни можна скоротити витрату води мало не в рази у порівнянні з ванною

Одне з найбільш радикальних рішень по темі, як економити воду за допомогою сантехніки, – відмова від ванни на користь душа. Цифри красномовно говорять самі за себе. Для наповнення середньої ванни потрібно 150-200 л (для цих цілей навіть не будь-якого бойлера вистачить, між іншим!). А прийом душа потребує 7-12 л на хвилину в залежності від заданого напору. Тобто на відвідування душової кабіни, якщо не захоплюватися, буде потрібно всього 50-100 л! Звичайно, можна прийняти душ у ванні, але це не так комфортно та безпечно (особливо виграшна тут кабіна без піддона).

Зручні душові кабінки

Душові лійки з вбудованим аератором

Душова лійка

Особливо просунуті душові лійки мають безліч режимів, в тому числі для економії води

Як і у випадку зі змішувачами, лійки для душа сьогодні також майже повсюдно оснащують найдрібнішими сіточками для підмішування повітря у водяний струмінь. Причому це стосується як лійок у звичайному душі, так і в моделях тропічного або гігієнічного типу. До того ж так можна зменшити витрату води без оновлення навіть всієї системи. Вам достатньо змінити безпосередньо саму лійку, яку нескладно придбати окремо як аксесуар.

Якісні моделі душових лійок

Кухонні мийки з двома чашами для зменшення водоспоживання на кухні

Кухонна мийка на дві чаші

Подвійна мийка в рази підвищує зручність та комфорт під час миття посуду або продуктів

При виборі мийки на кухню багато хто не розглядає моделі з двома чашами – а дарма! Адже вони не просто зручніше для роздільного миття великого та дрібного посуду і різних за розміром продуктів. Важливіше, що вони вигідніше, так як економити воду вдасться в найрізноманітніших ситуаціях. Наприклад, якщо треба замочити невелику кількість дрібних предметів, можна набирати тільки меншу чашу. А якщо вам потрібно очистити багато посуду, краще мити її в наповненій великій, а змішувачем користуватися лише для ополіскування в дрібній чаші.

Перевірені мийки на кухню з двома чашами

Системи захисту від протікання води

Система захисту від протікання

Антипотоп рятує від протікання: а це витрати і на ремонт, і на втрачену воду

Першочергова мета установки системи антипотоп – убезпечити себе і сусідів від затоплення. Однак і на економії води в побуті такий пристрій відбивається позитивним чином. Адже його датчики, встановлені під ванною, душовим піддоном, тумбою під раковину або поруч із унітазом-компактом, моментально сповістять про витік води і навіть перекриють вхідні крани. А значить, ви не втратите даремно дорогоцінні літри води!

Оптимальні системи антипотоп

Звичайно, зібрати в одній статті всі технології, що дозволяють зменшити витрату води, вкрай складно. Адже у кожного серйозного виробника є свої ноу-хау в цьому питанні. Тому можливостей для ощадливих і прагматичних людей – маса! А щоб покупка такої сантехніки була економічно виправданою, краще звертатися до інтернет-магазину Keramis. Адже у нас оптимальні ціни, а наші консультанти завжди підкажуть, як економити воду за допомогою такої сантехніки!

Купити системи захисту від протікань в інтернет-магазині Keramis