Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Як і навіщо потрібно економити воду в 2022 році?

Як економити воду

Водозбереження в побуті – це один із головних трендів останніх кількох років. З одного боку, тарифи на холодну і гарячу воду та їх відведення ростуть з року в рік; з іншого, відповідальне ставлення до навколишнього середовища диктує розумне використання всіх ресурсів. Тому тема, як можна зменшити витрату води у ванній, туалеті та на кухні, актуальна як ніколи. А найзручніше скоротити водоспоживання завдяки грамотно обраній сантехніці. На які функції треба звернути увагу до її покупки?

Правильно зменшуємо витрату води в квартирі

В наші дні сотні компаній по всьому світу шукають відповіді на питання, як економити воду за допомогою сантехніки. Результати цього процесу вже цілком доступні та поширені – це десятки технологій, які застосовуються в дуже різних сучасних пристроях. Про найбільш популярні з них варто розказати окремо.

Водозбереження за допомогою одноважільних змішувачів

Одноважільний змішувач

Змішувачі з одним важелем і зручніше, і стильніше, і економічніше, ніж звичайні з двома вентилями

Традиційні змішувачі з двома вентилями не просто незручні та старомодні, але й воду в прямому сенсі зливають в трубу літрами. Відкрити один із кранів, другий, покрутити їх у пошуку оптимальних температури і напору – а весь цей час водний ресурс марнується! Причому процедура повторюється кожного разу, коли потрібно помити руки і посуд, почистити зуби і наповнити ванну. А одноважільні змішувачі для ванни або кухні на порядок вигідніше вирішують задачу, як можна зменшити витрату води. Адже ви одним джойстиком регулюєте обидва потоки, для частих відкриттів не потрібна довга настройка, а бажану температуру легко зберегти, зафіксувавши важіль у потрібному положенні.

Рекомендовані моделі змішувачів з одним важелем

Економія води та змішувачі з термостатом

Змішувач з термостатом

У термостатичних змішувачів маса плюсів, а дизайн може бути дуже різноманітним та сучасним

Термостатичні змішувачі стають популярнішими з кожним днем. На це працює і дизайн у лаконічному стилі, і високий комфорт, і, звичайно, можливості водозбереження в побуті. Суть цих пристроїв в установленому патроні. Він «відстежує» потоки гарячої та холодної води і, як тільки один із них зменшується (наприклад, коли хтось змив воду в унітазі), відразу коригує протилежний канал, щоб натиск та температура води на виході були незмінні. Тому ви не втрачаєте воду, коли потрібно раптово переналаштувати її характеристики. І, як в одноважільних моделях, бажана температура зберігається на майбутнє. Плюс такі змішувачі можна ставити і на душову систему, і на біде.

Надійні термостатичні змішувачі

Змішувачі для ванни або кухні із сенсорним управлінням

Сенсорний змішувач

Змішувачі з ІЧ-датчиком максимально економічні і стильні за дизайном, але і найдорожчі серед усіх

Якщо ви намагаєтеся досягти максимуму в питанні, як економити воду на рівні змішувача, то ідеальна відповідь: моделі з інфрачервоними сенсорами. Завдяки таким датчикам, встановленим у районі виливу, кран відкривається і закривається за сигналом електроніки, що реагує на піднесення рук у задану зону. Причому натиск та температура програмуються заздалегідь. Тому води подається стільки, скільки її потрібно – і без зусиль із вашого боку! Але треба бути справедливими: такі змішувачі коштують дорого, мають потребу в живленні (від мережі або акумуляторів) та підходять лише для умивальника та мийки, а ванну набрати з ними проблематично (хоча зустрічаються моделі з сенсором та джойстиком).

Практичні змішувачі сенсорного типу

Вбудовані в змішувачі аератори

Змішувач з аератором

Аератором сьогодні оснащується більшість змішувачів, адже це рішення просте та доступне, але цілком ефективне

При бажанні можна обійтися і без витрат на дорогий змішувач, так як зменшити витрату води цілком реально з більш доступними технологіями на зразок аератора. Він являє собою гумову, пластикову або металеву сіточку, яка встановлюється в зливі. Вода, проходячи через неї, розбивається на найтонші струмочки. Між ними за рахунок особливої форми аератора всмоктується повітря, не дозволяючи потокам знову об'єднатися. В результаті споживання води скорочується, а ефективність роботи змішувача не те що не страждає, а навіть підвищується! Адже струмінь утворюється об'ємний, пінний, приємний до шкіри, до того ж він має поліпшені властивостями омивання.

Туалетні бачки з економним режимом зливу

Кнопка роздільного зливу

Управління роздільним зливом зазвичай дуже наочне: кнопки для різної кількості води відрізняються розміром

Чи не найпоширеніший спосіб водозбереження в побуті сьогодні – це унітаз із подвійним режимом змивання: їм оснащено переважну більшість моделей (а в випадку з підвісними унітазами з системою інсталяції та унітазами-біде мова йде фактично про 100% моделей). Суть технології проста: бачок оснащений двома кнопками змивання. Одна спускає повний або близький до того обсяг води, а друга – скорочений. За прийнятими в ЄС стандартами, сантехніка налаштована на 6 л та 3 л відповідно. Хоча багато виробників пропонують ще більш привабливі рішення. Наприклад, об'єм «великого» потоку без втрати ефективності зменшується до 4-4,5 л, а «малого» до 2 чи навіть 1 л!

Популярні унітази з роздільним змиванням

Душова кабіна замість ванни

Душова кабіна

За допомогою душової кабіни можна скоротити витрату води мало не в рази у порівнянні з ванною

Одне з найбільш радикальних рішень по темі, як економити воду за допомогою сантехніки, – відмова від ванни на користь душа. Цифри красномовно говорять самі за себе. Для наповнення середньої ванни потрібно 150-200 л (для цих цілей навіть не будь-якого бойлера вистачить, між іншим!). А прийом душа потребує 7-12 л на хвилину в залежності від заданого напору. Тобто на відвідування душової кабіни, якщо не захоплюватися, буде потрібно всього 50-100 л! Звичайно, можна прийняти душ у ванні, але це не так комфортно та безпечно (особливо виграшна тут кабіна без піддона).

Зручні душові кабінки

Душові лійки з вбудованим аератором

Душова лійка

Особливо просунуті душові лійки мають безліч режимів, в тому числі для економії води

Як і у випадку зі змішувачами, лійки для душа сьогодні також майже повсюдно оснащують найдрібнішими сіточками для підмішування повітря у водяний струмінь. Причому це стосується як лійок у звичайному душі, так і в моделях тропічного або гігієнічного типу. До того ж так можна зменшити витрату води без оновлення навіть всієї системи. Вам достатньо змінити безпосередньо саму лійку, яку нескладно придбати окремо як аксесуар.

Якісні моделі душових лійок

Кухонні мийки з двома чашами для зменшення водоспоживання на кухні

Кухонна мийка на дві чаші

Подвійна мийка в рази підвищує зручність та комфорт під час миття посуду або продуктів

При виборі мийки на кухню багато хто не розглядає моделі з двома чашами – а дарма! Адже вони не просто зручніше для роздільного миття великого та дрібного посуду і різних за розміром продуктів. Важливіше, що вони вигідніше, так як економити воду вдасться в найрізноманітніших ситуаціях. Наприклад, якщо треба замочити невелику кількість дрібних предметів, можна набирати тільки меншу чашу. А якщо вам потрібно очистити багато посуду, краще мити її в наповненій великій, а змішувачем користуватися лише для ополіскування в дрібній чаші.

Перевірені мийки на кухню з двома чашами

Системи захисту від протікання води

Система захисту від протікання

Антипотоп рятує від протікання: а це витрати і на ремонт, і на втрачену воду

Першочергова мета установки системи антипотоп – убезпечити себе і сусідів від затоплення. Однак і на економії води в побуті такий пристрій відбивається позитивним чином. Адже його датчики, встановлені під ванною, душовим піддоном, тумбою під раковину або поруч із унітазом-компактом, моментально сповістять про витік води і навіть перекриють вхідні крани. А значить, ви не втратите даремно дорогоцінні літри води!

Оптимальні системи антипотоп

Звичайно, зібрати в одній статті всі технології, що дозволяють зменшити витрату води, вкрай складно. Адже у кожного серйозного виробника є свої ноу-хау в цьому питанні. Тому можливостей для ощадливих і прагматичних людей – маса! А щоб покупка такої сантехніки була економічно виправданою, краще звертатися до інтернет-магазину Keramis. Адже у нас оптимальні ціни, а наші консультанти завжди підкажуть, як економити воду за допомогою такої сантехніки!

Купити системи захисту від протікань в інтернет-магазині Keramis
Інші новини
Всі новини...

Відновлюємо роботу

Частково відновлюємо роботу у Львові, Києві, Дніпрі та Харкові. Усі подробиці у цій статті

18 березня 2022
Сучасна ванна з мармуром та деревом

Мармур і дерево у ванній - вдале поєднання плитки

Мармур і дерево – матеріали, поєднання яких завжди виглядає ефектно та актуально. Усім, хто знаходиться в пошуку ідей для оформлення ванної кімнати, обов'язково варто придивитися до цієї комбінації. У цьомі матеріалі ми розбираємося, як правильно поєднувати мармурову та дерев'яну текстури, щоб отримати гармонійний та практичний інтер'єр.

22 лютого 2022
Лінолеум під плитку

Лінолеум під плитку: види та особливості

У випадках, коли облицювання керамічною плиткою неможливе, варто придивитися до інших видів практичного покриття для підлоги. Лінолеум, що імітує малюнок та текстуру плитки, стане чудовим варіантом для підлоги. Ця стаття для всіх, хто хоче ознайомитися з перевагами та недоліками сучасного лінолеуму.

16 лютого 2022
Фото сучасного дизайну кухні

Інтер’єр кухні 2022: 80 фото сучасного дизайну кухні

Неможливо знайти формулу створення ідеального дизайну кухні. Але в нашій новій добірці з фото ми зібрали вам найкращі тренди в оформленні інтер'єру кухні в 2022 році. Вони обов’язково надихнуть усіх, хто знаходиться в пошуках нових ідей.

10 лютого 2022
Сучасна душова зона

Який розмір душової кабіни найоптимальніший?

Невелика площа санвузлів вимагає компактного розміщення всіх необхідних елементів. Заощадити простір у ванній кімнаті дозволяє заміна стандартної ванни на сучасну душову кабіну. Ознайомтеся з нашою інструкцією з підбору найбільш оптимального розміру душової кабіни.

04 лютого 2022
Сучасний змішувач для ванни

Як вибрати змішувач для ванни з душем?

На вас чекає ремонт у ванній та вибір усієї необхідної сантехніки? Враховуйте, що вибір змішувача для ванни - не така вже й легка справа. Ознайомившись з цією статтею, ви дізнаєтеся все, що потрібно про змішувачі для ванн з душем, і точно не помилитеся з вибором!

31 січня 2022
Приклад парної зони для вмивання

Дизайн ванної кімнати 2022: модні тенденції та новинки

Перед початком ремонту у ванній, важливо все спланувати та детально продумати інтер'єр майбутнього приміщення. Задля вашого натхнення ми підготували добірку трендів в оформленні інтер'єрів ванної кімнати 2022 року з фотографіями...

26 січня 2022
Плитка кабанчик у інтер'єрі кухні

Плитка ’’кабанчик’’: як виглядає і чому так називається

На сьогодні керамічна плитка займає перші місця серед популярних облицювальних матеріалів. Один з них - плитка-кабанчик, яка стрімко набирає популярності в останні роки. І хоча вона має підвищений попит у покупців, не всі знають, в чому особливість цього виду плитки і в яких інтер'єрах вона виглядатиме доречніше. Розбираємо що це за кераміка та як використовується.

19 січня 2022
Сходи з керамічної плитки

Плитка для сходів: види, розміри, як вибрати

В повсякденному житті ми постійно користуємося сходами, але дуже рідко звертаємо на них увагу, і забуваємо, що правильне облицювання сходів, здатне не тільки зробити простір комфортнішим і безпечнішим, але й прикрасити інтер'єр. У цій статті ми дізнаємося, які на сьогодні найбільш популярні методи облицювання сходів, і як від вибору правильного матеріалу залежатиме зручність та термін їх експлуатації.

12 січня 2022

Яка ванна краще: акрилова чи сталева?

Обираючи ванну, легко заплутатися серед сотень різних моделей. У цьому матеріалі ми розбираємо найпопулярніші типи ванн: акрилові та сталеві, щоб зрозуміти які у них різновиди, характеристики, переваги та недоліки? І чи можна виявити серед них явного лідера?

05 січня 2022

Вітаємо з Новим роком 2022!

Вітаємо з Новим роком 2022!

30 грудня 2021
Вхід в особистий кабінет