Вибір меблів у ванну кімнату чи не в першу чергу починають із тумби, яка встановлюється під умивальником. Що цілком логічно! Адже це вдалий баланс характеристик. З одного боку, цей предмет меблів функціональніше та вміщає більше за полиці та шафки, з іншого, набагато компактніше за пенали: знайти місце для нього можна навіть у невеликому приміщенні. Плюс меблі поставляються як під умивальник, так і в комплекті із ним. Але перед покупкою потрібно детально розібратися, як вибрати тумбу під раковину.
З якого матеріалу вибрати тумбу під раковину у ванну кімнату?
Більшість покупців починають оцінку меблів із дизайну. Але правильніше перш за все звернути увагу на те, із чого вона виготовлена:
- Дерев'яні тумби під умивальник. Традиційний меблевий варіант у ванних не надто поширений. Так, дерево – це красиво та екологічно, але воно боїться вологи, перепадів температур, агресивного хімії, тому його треба ретельно вкривати лаком і захисними плівками. Звичайно, є дуб, тик та подібні водостійкі породи, але ціна тумб, виготовлених з них, буде високою. Єдиний спосіб заощадити в такій ситуації – покриття з натурального шпону.
Тумбочки з дерева підходять в основному для ванних кімнат у стилях на зразок провансу або кантрі
- Преміум-тумби під раковину з каменю. Найбільш дорогий та престижний матеріал цінується за унікальний зовнішній вигляд, міцність і довговічність. Однак і мінусів вистачає. Натуральний чи штучний камінь тріскається від ударів, доглядати за ним слід тільки спеціальними засобами, а маса меблів вельми велика. Тому зазвичай із каменю роблять лише стільницю тумби або взагалі замінюють його плиткою (наприклад, мозаїчною).
Через вагу та ціну натуральний або штучний камінь в основному використовують для стільниць тумб у ванній кімнаті
- Тумбочка у ванну з ЛДСП та МДФ. Різні плити зі спресованої деревної стружки – це найбільш поширені при виготовленні меблів матеріали. Звичайно, вони, як і дерево, страждають від води, але вибір тумби під умивальник із них компенсується низькою ціною та варіативністю в дизайні. Адже за рахунок захисного покриття плівкою асортимент забарвлень та малюнків у ЛДСП і МДФ практично нескінченний.
Виконані із ЛДСП або МДФ тумби для ванної можуть мати майже будь-якій колір та візерунок – під дерево, камінь, бетон тощо
- Тумби для ванної з пластика. Головна перевага такого матеріалу в його доступності. До того ж він не страждає від підвищеної вологості, і йому можна надати будь-яку форму та забарвлення. Правда, сам по собі пластик не дуже довговічний: у нього невисока міцність, покриття легко дряпається, швидко стирається, вигорає від ультрафіолету. До того ж подібна тумба доречна далеко не в будь-якому за стилем інтер'єрі.
Пластику легко надати складну форму, тому дизайн тумб для ванної кімнати з цього матеріалу може бути досить оригінальним
- Тумби з елементами зі скла. Скляні фасади або дверцята будь-яких меблів надають легкості та елегантності, ніби «утискають» їх розмір (особливо в парі з дзеркалом над меблями). Тому для маленької ванної кімнати складно вибрати тумбу під раковину більш вдалого формату. До переваг матеріалу належать міцність (якщо скло загартоване, зрозуміло) та стійкість до вологи. Але пам'ятайте: скло відмінно «демонструє» краплі і забруднення, тому чистити його потрібно дуже часто.
Якщо вибрати тумбу під умивальник із матовим, а не прозорим склом, то сліди від крапель будуть менш помітними на такій поверхні
Які бувають тумби під умивальник за способом монтажу?
Всі меблі цього типу діляться на безліч категорій, які залежать від виду, способу та технології монтажу у ванній кімнаті. Перш за все варто вирішити, як повинна бути встановлена тумбочка:
- Підлогові меблі. Якщо ви хочете знати, як вибрати тумбу під умивальник у ванну стійку та надійну, то відповідь перед вами. Таку, що стоїть на ніжках або монолітному каркасі з цоколем. Подібні меблі витримують серйозне навантаження, їх складно перекинути. Ще вони мобільні (тумбочка легко переставляється із місця на місце), а під ними зручно помістити датчик системи захисту від протікання. Але врахуйте: мити підлогу під меблями складно (особливо із цоколем), а їх опори можуть швидко вийти з ладу через «теплу» підлогу.
Підлогова тумба під умивальник виглядає солідно та ґрунтовно – ідеально для класичних стилів оформлення ванних кімнат
Трендові підлогові тумби у ванну
- Підвісні меблі. Тумби, що кріпляться до стін, також нерідко називають консольними. Їх головний плюс – елегантний зовнішній вигляд: вони не крадуть простір, а роблять його візуально більшим (особливо якщо під ними інсталювати захищені точкові світильники для периферійного підсвічування). Та й прибирати під підвісний меблями нескладно. Однак треба серйозно підійти до питання монтажу. Причому йдеться не лише про самі кріпленні, а й стіну – вона повинна бути капітальною, а не з гіпсокартону.
Підвісні (консольні) тумби під раковину виглядають виграшно в сучасних, мінімалістичних за стилістикою та декором ванних
Ефектні підвісні тумби для ванної
Наступним кроком при виборі тумби під раковину необхідно визначитися з місцем її розташування:
- Уздовж стіни. Класичний варіант, підходить як для малих ванних, так і великих (не дарма тумби під два умивальника якраз прямі). Цей формат цінується за зручність та простір, він дозволяє зробити багато відсіків (причому як звичайних, так і специфічних на кшталт вбудованих кошиків для білизни). А ще він відкриває простір для дизайнерського пошуку. Наприклад, тумбочку легко виділити за допомогою панно із плитки на стіні за нею.
Прямі тумби для ванної можуть бути дуже великими та вміщати навіть два умивальника відразу – зручно для великої родини
- У кутку. Якщо розміри ванної кімнати зовсім скромні, то єдиний вірний спосіб вибрати тумбу під умивальник – замовити кутову модель. Але її місткість мінімальна (як і розмір раковини над нею), а зручність використання нижче. До того ж переконайтеся, що її дверцята зможуть відкриватися, що вони не будуть упиратися, наприклад, у ванну або душову кабіну. Плюс зверніть увагу на сам кут – він має бути 90° (інакше меблі будуть нещільно прилягати до стіни).
Розташування тумби в кутку ванної кімнати дозволить вигадати трохи більше місця та додати оригінальності оформлення
Питання тумби невіддільне від раковини (докладніше про те, як вибрати умивальник, читайте тут). Тому звертайте увагу на спосіб з'єднання цих елементів:
- Накладний. Це рішення зараз на піку моди. Раковина лежить на тумбі, що дає виграш у декількох моментах. По-перше, монтаж простий, виріз потрібен лише під комунікації до сифону. По-друге, якщо захочете змінити умивальник на іншу модель, це не викличе проблем. По-третє, всередині тумбочки економиться місце (хоча трохи віднімається на самій стільниці).
Накладні раковини виглядають незвичайно та ефектно, але їм потрібен простір як на стільниці тумби, так і в самій ванній кімнаті
- Врізний. Умивальник монтується у великий виріз в стільниці тумби, при цьому раковина може встановлюватися як врівень із поверхнею, так і вище або нижче за неї. Виглядає красиво, елегантно і залишається маса простору під мильниці, склянки та інші аксесуари для ванної. Але пам'ятайте: поміняти умивальник навряд чи вийде, а запас об'єму всередині тумби скорочується.
Тумби для ванної із врізним умивальником вельми елегантні, але функціональність їх обмежена через «з'їдання» внутрішнього простору
Підбір тумби у ванну від відомих виробників
Серйозна розмова на тему, як вибрати тумбу під раковину, була б неповною без згадки брендів. Адже зараз такі меблі випускають десятки, якщо не сотні компаній з усього світу. Однак якість продукції у більшості з них залишає бажати кращого. Тому орієнтуйтеся на такі марки, як:
Якщо ви хочете придбати меблі цих виробників із максимальною вигодою – звертайтеся до інтернет-магазину Keramis. Наші ціни вас приємно здивують! Плюс відзначимо і наших консультантів. Вони знають, як вибрати тумбу під умивальник в залежності від конкретних умов та побажань, тому з легкістю допоможуть вам придбати оптимальну модель.