Серед усіх популярних видів підлогових покриттів для гаражів плитка – чи не найбільш збалансоване рішення. Вона надійніше за дерев'яні покриття, доступніше за наливні та витонченіше і менше забруднюється, ніж бетон, який нещадно пилить. Однак плитка буває дуже різною! Звичайна кераміка навряд чи витримає специфічні умови гаражної експлуатації. Тому перед покупкою варто детально вивчити зібрані нашими фахівцями корисні поради про те, як вибрати плитку для гаража!
Якою повинна бути гаражна плитка?
Відповідь на питання з підзаголовка на перший погляд проста: міцною, довговічною, невибагливою. Але щоб визначити подібний матеріал, потрібно оцінити добрий десяток різних параметрів та характеристик:
Міцність. Підлога в гаражі повинна витримувати серйозне механічне навантаження, не тріскатися при проїзді автомобіля чи падінні предметів. А значить, плитка повинна бути товстою, не менше 7-9 мм, а також покладеною без провисання або перегинів (тут допоможе система вирівнювання плитки).
Зносостійкість. Плитка на підлозі в гаражі – не підлогове покриття для спальні: вона піддається дуже високому стиранню. Через це потрібен матеріал, який добре чинить опір подібному зносу. «Впізнати» його можна по класах PEI: вам будуть потрібні максимальні рівні IV або V.
Водопоглинання. Вибір плитки в гараж повинен враховувати здатність матеріалу вбирати вологу: чим менше, тим довше прослужить. Для такого маркування використовують букву Е та індекс у відсотках. В ідеалі треба менше 3% (таку кераміку можна зустріти навіть у басейнах), але допустимо до 10%.
Морозостійкість. Навіть якщо у вас гараж із опаленням, запас за цим параметром не завадить, а для приміщень без опалення це взагалі критично важливо. Тому шукайте на упаковці маленький знак сніжинки та індекси A I/B I або A II/B II (таку плитку можна укладати навіть на відкритих балконах).
Протиковзання. Ця властивість має значення для будь-якої підлогової плитки, а в гаражах, де можливе скупчення води та снігу і обмерзання, – тим більше. Зверніть увагу на матеріал: він повинен бути матовим, можливо, зі спеціальним шаром. Ще важливі класи антиковзання: з буквою R (від R11 та вище) або B і C (не A).
Хімічна стійкість. В обговоренні, як вибрати плитку для гаража, не оминути увагою її реакцію на хімію. І мова не про миючі засоби, як у підлогових покриттів для кухні, а про їдкі паливо, мастила, антифриз тощо. Тому шукайте матеріал класу AA або хоча б A за стандартом EN 122.
Пожежна безпека. Підлога не повинна боятися нагріву, іскор або відкритого вогню – а їх ризики в гаражі високі. Тому треба переконатися: плитка не буде плавитися, диміти чи швидко загорятися. У цьому допоможуть класи жароміцності, знайомі за плиткою для каміну: з літерою T та цифрами 1-3 (чим вище, тим краще).
Простота догляду. Сам по собі догляд за керамікою не дуже складний, проте у випадку з гаражем слід пам'ятати: забруднення тут можуть бути рясними та вельми уїдливими. А значить, не варто купувати покриття з великою кількістю пор або дуже вираженою текстурою – очистити його буде досить проблематично.
Вартість. Хочу «красиво жити не заборониш», мармурова або ж інша дорога плитка навряд чи виправдана для гаражів – за інших рівних тоді варто прицінитися до наливного покриття. Але гнатися за дешевизною теж не потрібно – занадто бюджетна кераміка швидко прийде до непридатного стану.
Різновиди плитки для гаража
Якщо узагальнити всі перераховані чинники, то асортимент моделей підлогових покриттів для гаража, які сповна відповідають критеріям для такого приміщення, швидко скоротиться до вельми скромного списку:
Тротуарна плитка. Так як вибрати плитку для гаража цього типу можна в рамках скромного бюджету, то краще визначення для неї: «дешево та сердито» – адже виглядає вона не дуже стильно. Хоча матеріал, виготовлений із бетонної суміші шляхом вібролиття або вібропресування, довговічний та міцний. Єдиний недолік: тротуарний камінь відмінно вбирає вологу і у «холодних» приміщеннях може швидко розтріскатися.
Клінкерна плитка. Для створення клінкеру беруть тугоплавку сланцеву глину, подрібнюють, додають трохи натуральних домішок (цемент при цьому виключен!) та обпалюють при температурі 1200° С. Результат: дуже міцний, монолітний, невибагливий і стійкий до вологи та нагрівання матеріал. Але й недоліки у нього є. Перший: обмежений вибір кольорів (хоча для гаража це не критично). Другий: висока ціна (в тому числі і монтажу).
Керамогранітна плитка. Чимало експертів впевнено: це універсальний, збалансований вибір плитки для гаража. Виробництво керамограніту схоже з клінкером за випалюванням, але склад інший: із глиною, піском, польовим шпатом, слюдою та найменшою гранітною крихтою, суміш яких пресують під високим тиском. Така плитка лише трохи поступається клінкерній за ресурсом та практичністю, зате доступніше і варіативніше за оформленням.
Гумова плитка. Назва цієї групи дещо умовна, тому що для створення подібного покриття можуть застосовувати і гуму, і ПВХ (як у вініловій підлозі), і інші полімери. Суть в цілому одна: це досить міцна та різноманітна за декором плитка, що не боїться сильних ударів, води та заморозків, і монтаж якої відносно простий. Тільки пам'ятайте: вона може постраждати від нагріву, вогню і хімії, а її знос досить високий.
Рекомендації з вибору плитки для гаража
В темі, як правильно вибрати плитку в гараж, обов'язково необхідно зазначити важливість довіри до її бренду – особливо якщо мова йде про покриття на основі кераміки. Адже виробництво клінкеру або керамограніту досить складне, і не кожен виробник здатний стабільно витримувати необхідні умови. Це означає, що купувати краще плитку від перевірених марок – наприклад, таких, як Paradyz, Stargres, My Way Paradyz та Cersanit.
І замовляти цю кераміку найкраще в інтернет-магазині Keramis. Адже у нас широкий асортимент плитки для будь-яких завдань, гарантія якості всієї продукції, оперативна доставка, безліч схем оплати товарів та доступні ціни. А ще наші консультанти завжди допоможуть із вибором будь-якої плитки: і для гаража, і для інших приміщень у вас вдома, на дачі або в офісі!
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.
20 червня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.