Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Як правильно вибрати вінілову підлогу в 2022 році?

Як вибрати вінілову підлогу

Напевно, більшість із тих, хто обрав вінілову підлогу, підтвердять: подібне підлогове покриття являє собою відмінний компроміс за всіма основними параметрами. Вініл тепліше за плитку, дешевше за паркетну дошку, надійніше та простіше у догляді, аніж ламінат, та пропонує більше різноманіття декору, аніж ковролін. Хоча тут багато що залежить від якості купленого оздоблювального матеріалу. Тому ми допоможемо вам прояснити в деталях, як вибрати вінілову підлогу з урахуванням усіх важливих нюансів.

Що таке вінілова підлога?

Підлогове покриття цього типу являє собою багатошарову конструкцію. Вона зроблена за допомогою пресування при високій температурі і зазвичай включає:

 1. нижній шар із полівінілхлориду: підкладка з ПВХ стикається з підлогою, служить основою «бутерброду», гасить вібрації та шум від ходьби;
 2. прошарок з армованого скловолокна: зміцнює конструкцію та забезпечує її стабільність при деформаціях (наприклад, від меблів);
 3. основний шар: суміш із кварцової крихти та пластифікаторів виступає як міцна, довговічна і та шумопоглинаюча база для всієї підлоги;
 4. декоративна плівка: на тонкий вініловий шар наноситься захищений від вигорання на сонці малюнок під дерево, камінь, шкіру тощо;
 5. захисний шар: прозора плівка з поліуретану оберігає вінілову підлогу від механічних пошкоджень, побутової хімії, води.

Структура вінілової підлоги

Вінілова підлога має багатошарову структуру, тому дуже надійна і довговічна

Настільки складна конструкція цілком виправдовує вибір вінілової підлоги, тому що забезпечує такому покриттю безліч плюсів:

 • довговічність та зносостійкість: вінілова підлога служить до 15-20 років;
 • захист від вологи: матеріал можна стелити на кухні та у ванній кімнаті;
 • комфорт: покриття тепле і м'яке, ходити по ньому босоніж дуже приємно;
 • простота догляду: підлога з вінілової плівки очищається легко і швидко;
 • дизайн: вінілова підлога ефектна і дуже різноманітна за оформленням;
 • ізоляційні властивості: цей матеріал підвищує шумо- і теплоізоляцію;
 • легкість монтажу: укладання покриття потребує мінімальних навичок;
 • доступність: вартість підлогового покриття цілком демократична.

Вінілова підлога під дерево

Завдяки перевагам вінілову підлогу можна стелити фактично в будь-якому приміщенні (на фото Tarkett New Age Mistero)

Але так як вибрати вінілову підлогу потрібно грамотно, то не можна забути про її мінуси:

 • неекологічність: у складі «сендвіча» багато синтетики, хоча токсичні речовини виділяються все ж лише при сильному нагріванні;
 • боязнь вогню: така підлога не горить, але на ній можуть залишатися сліди від упущеного недопалка або сірника, іскор тощо;
 • утворення плям: при контакті з деякими матеріалами (перш за все, з гумою) на підлозі з'являються характерні каламутні сліди;
 • складність ремонту: якщо частина покриття пошкоджена, відреставрувати її не вийде – тільки замінювати на новий елемент.

Темна вінілова підлога

Недоліки вінілової підлоги легко мінімізувати, якщо вибрати хорошу модель (на фото BerryAlloc Podium 30 Loft)

Якою буває вінілова підлога?

Асортимент такого підлогового покриття неоднорідний, адже вибір вінілової підлоги складається відразу з 3 типів подібного матеріалу:

 • Вінілова плитка. Нагадує за видом звичайну керамічну плитку та виконана у форматі квадрата чи прямо- або багатокутника. Має розмір сторін зазвичай від 30 до 60 см.

  Вінілова плитка

  На фото Wineo 400 Db Stone harmony stone sandy

 • Ламіновані модулі. Витягнуті прямокутні деталі імітують планки ламінату. Як правило, довжина становить 90-120 см, ширина коливається в межах 10-30 см.

  Вінілова підлога під ламінат

  На фото Tarkett New Age Serenity

 • Рулони. Така вінілова підлога схожа на лінолеум і випускається у вигляді скрученої в рулон стрічки довжиною 20-25 м і шириною 1,5-2 м. Це рішення підходить для великих приміщень, оскільки заощаджує час монтажу.

  Рулонна вінілова підлога

  Рулонна вінілова підлога на вигляд може не відрізнятися від усіх інших типів такого покриття

У всіх цих випадках товщина покриття знаходиться в межах від 1,5 до 3-5 мм. Цього цілком достатньо для більшості ситуацій і завдань в експлуатації.

Класи зносостійкості вінілової підлоги

Якщо говорити про те, як правильно вибрати вінілову підлогу, обов'язковий пункт: класи її зносостійкості. Найчастіше їх всі ділять на 3 групи:

 • 23-31. Умовно цю групу можна назвати побутовою. Верхній захисний шар у такого покриття складає до 0,2 мм. Він впорається із невисоким навантаженням і низьким трафіком і прослужить від 5 до 10 років в залежності від умов.
 • 32-42. Часто така категорія іменується комерційною. За рахунок збільшення товщини верхньої плівки до 0,25 мм підлога витримає експлуатацію в офісі, магазині, ресторані тощо. Ресурс матеріалу підвищений до 10-15 років.
 • 43. Товщина захисної плівки перевищує 0,3 мм, при цьому в неї додають мінеральні вкраплення, завдяки чому виходить шорсткувате, дуже міцне покриття. Оптимально для складів, вокзалів, спортзалів тощо.

Зносостійка вінілова підлога

Якщо правильно вибрати вінілову підлогу за класом зносостійкості, вона буде «працювати» дійсно довго (на фото Vinilam 3 дуб дортмунд)

Яка вінілова підлога краще?

Коректний вибір вінілової підлоги ще повинен спиратися на спосіб її монтажу. Тим більше їх теж всього 3 види:

 • Клейове укладання. На підлогу наноситься спеціальний клей, а на неї стелиться підлогове покриття. Процес не складний, але трудомісткий, адже треба чітко слідувати інструкції. Плюс потрібні інструменти: валики, шпателі тощо.
 • Плитки, що приклеюються самі. Суть схожа, але принцип монтажу набагато простіше. Все тому, що на зворотню сторону деталей підлоги (всю або лише по периметру) вже на фабриці нанесений клей, і треба лише зняти плівку для приклеювання елементу до основи.
 • Замкові механізми. Для такого монтажу модулі отримують з'єднання у вигляді шип-паз, як у ламінату. Тому процес майже ідентичний: простий та швидкий, а потреба в особливому інструменті фактично виключена.

Монтаж вінілової підлоги

У кожного способу монтажу вінілової підлоги є свої переваги та свої недоліки

Вінілова підлога в різних приміщеннях

Якщо ви не знаєте, як вибрати вінілову підлогу для тієї або іншої кімнати, можете орієнтуватися на наступні поради:

 • Житлові кімнати. Щоб досягти затишної обстановки, купуйте підлогу у вигляді ламінованих модулів із візерунком під дерево та бамбук. Вони витончені і можуть мати як матове, так і глянсове покриття. Гнатися за високим і відповідно дорогим класом зносостійкості навряд чи виправдано – не ті навантаження.

  Вінілова підлога у вітальні

  На фото BerryAlloc Pure Click 55 toulon oak

 • Кухня та ванна. Оптимальний за дизайном формат – традиційна плитка. Причому бажано, щоб у неї було особливе шорстке покриття. Це знижує ризик посковзнутися на мокрій підлозі. У ванній слід обробити всі шви, щоб виключити можливість проникнення вологи до основи і її псування.

  Вінілова підлога для ванної

  На фото Wineo 400 Dlc Wood miracle oak dry

 • Коридори та передпокій. В цих приміщеннях хоч для підлоги, хоч для шпалер важлива здатність витримати підвищені навантаження, тому можна витрачатися на вінілову підлогу високого класу зносостійкості. Ще в коридорі та передпокої буде цілком доречно постелити рулонне покриття. Це спростить монтаж і підвищить надійність покриття.

  Вінілова підлога в коридорі

  На фото Tarkett New Age Exotic

Основні виробники вінілової підлоги

При виборі вінілової підлоги обов'язково враховуйте, хто її виробник. На ринку безліч брендів, але їх продукція дуже різна за якістю. Ми рекомендуємо орієнтуватися на такі авторитетні марки, як:

Їхня продукція якісна та красива, а кращі умови її продажу завжди знайдете в інтернет-магазині Keramis. Тим більше що наші консультанти знають, як вибрати вінілову підлогу в залежності від конкретних цілей, і допоможуть вам розібратися в усіх актуальних колекціях такого підлогового покриття – звертайтеся!

Купити вінілову підлогу в інтернет-магазині Keramis
Інші новини
Всі новини...

Відновлюємо роботу

Частково відновлюємо роботу у Львові, Києві, Дніпрі та Харкові. Усі подробиці у цій статті

18 березня 2022
Сучасна ванна з мармуром та деревом

Мармур і дерево у ванній - вдале поєднання плитки

Мармур і дерево – матеріали, поєднання яких завжди виглядає ефектно та актуально. Усім, хто знаходиться в пошуку ідей для оформлення ванної кімнати, обов'язково варто придивитися до цієї комбінації. У цьомі матеріалі ми розбираємося, як правильно поєднувати мармурову та дерев'яну текстури, щоб отримати гармонійний та практичний інтер'єр.

22 лютого 2022
Лінолеум під плитку

Лінолеум під плитку: види та особливості

У випадках, коли облицювання керамічною плиткою неможливе, варто придивитися до інших видів практичного покриття для підлоги. Лінолеум, що імітує малюнок та текстуру плитки, стане чудовим варіантом для підлоги. Ця стаття для всіх, хто хоче ознайомитися з перевагами та недоліками сучасного лінолеуму.

16 лютого 2022
Фото сучасного дизайну кухні

Інтер’єр кухні 2022: 80 фото сучасного дизайну кухні

Неможливо знайти формулу створення ідеального дизайну кухні. Але в нашій новій добірці з фото ми зібрали вам найкращі тренди в оформленні інтер'єру кухні в 2022 році. Вони обов’язково надихнуть усіх, хто знаходиться в пошуках нових ідей.

10 лютого 2022
Сучасна душова зона

Який розмір душової кабіни найоптимальніший?

Невелика площа санвузлів вимагає компактного розміщення всіх необхідних елементів. Заощадити простір у ванній кімнаті дозволяє заміна стандартної ванни на сучасну душову кабіну. Ознайомтеся з нашою інструкцією з підбору найбільш оптимального розміру душової кабіни.

04 лютого 2022
Сучасний змішувач для ванни

Як вибрати змішувач для ванни з душем?

На вас чекає ремонт у ванній та вибір усієї необхідної сантехніки? Враховуйте, що вибір змішувача для ванни - не така вже й легка справа. Ознайомившись з цією статтею, ви дізнаєтеся все, що потрібно про змішувачі для ванн з душем, і точно не помилитеся з вибором!

31 січня 2022
Приклад парної зони для вмивання

Дизайн ванної кімнати 2022: модні тенденції та новинки

Перед початком ремонту у ванній, важливо все спланувати та детально продумати інтер'єр майбутнього приміщення. Задля вашого натхнення ми підготували добірку трендів в оформленні інтер'єрів ванної кімнати 2022 року з фотографіями...

26 січня 2022
Плитка кабанчик у інтер'єрі кухні

Плитка ’’кабанчик’’: як виглядає і чому так називається

На сьогодні керамічна плитка займає перші місця серед популярних облицювальних матеріалів. Один з них - плитка-кабанчик, яка стрімко набирає популярності в останні роки. І хоча вона має підвищений попит у покупців, не всі знають, в чому особливість цього виду плитки і в яких інтер'єрах вона виглядатиме доречніше. Розбираємо що це за кераміка та як використовується.

19 січня 2022
Сходи з керамічної плитки

Плитка для сходів: види, розміри, як вибрати

В повсякденному житті ми постійно користуємося сходами, але дуже рідко звертаємо на них увагу, і забуваємо, що правильне облицювання сходів, здатне не тільки зробити простір комфортнішим і безпечнішим, але й прикрасити інтер'єр. У цій статті ми дізнаємося, які на сьогодні найбільш популярні методи облицювання сходів, і як від вибору правильного матеріалу залежатиме зручність та термін їх експлуатації.

12 січня 2022

Яка ванна краще: акрилова чи сталева?

Обираючи ванну, легко заплутатися серед сотень різних моделей. У цьому матеріалі ми розбираємо найпопулярніші типи ванн: акрилові та сталеві, щоб зрозуміти які у них різновиди, характеристики, переваги та недоліки? І чи можна виявити серед них явного лідера?

05 січня 2022

Вітаємо з Новим роком 2022!

Вітаємо з Новим роком 2022!

30 грудня 2021
Вхід в особистий кабінет