Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Як правильно вибрати вінілову підлогу в 2023 році?

Як вибрати вінілову підлогу

Напевно, більшість із тих, хто обрав вінілову підлогу, підтвердять: подібне підлогове покриття являє собою відмінний компроміс за всіма основними параметрами. Вініл тепліше за плитку, дешевше за паркетну дошку, надійніше та простіше у догляді, аніж ламінат, та пропонує більше різноманіття декору, аніж ковролін. Хоча тут багато що залежить від якості купленого оздоблювального матеріалу. Тому ми допоможемо вам прояснити в деталях, як вибрати вінілову підлогу з урахуванням усіх важливих нюансів.

Що таке вінілова підлога?

Підлогове покриття цього типу являє собою багатошарову конструкцію. Вона зроблена за допомогою пресування при високій температурі і зазвичай включає:

 1. нижній шар із полівінілхлориду: підкладка з ПВХ стикається з підлогою, служить основою «бутерброду», гасить вібрації та шум від ходьби;
 2. прошарок з армованого скловолокна: зміцнює конструкцію та забезпечує її стабільність при деформаціях (наприклад, від меблів);
 3. основний шар: суміш із кварцової крихти та пластифікаторів виступає як міцна, довговічна і та шумопоглинаюча база для всієї підлоги;
 4. декоративна плівка: на тонкий вініловий шар наноситься захищений від вигорання на сонці малюнок під дерево, камінь, шкіру тощо;
 5. захисний шар: прозора плівка з поліуретану оберігає вінілову підлогу від механічних пошкоджень, побутової хімії, води.

Структура вінілової підлоги

Вінілова підлога має багатошарову структуру, тому дуже надійна і довговічна

Настільки складна конструкція цілком виправдовує вибір вінілової підлоги, тому що забезпечує такому покриттю безліч плюсів:

 • довговічність та зносостійкість: вінілова підлога служить до 15-20 років;
 • захист від вологи: матеріал можна стелити на кухні та у ванній кімнаті;
 • комфорт: покриття тепле і м'яке, ходити по ньому босоніж дуже приємно;
 • простота догляду: підлога з вінілової плівки очищається легко і швидко;
 • дизайн: вінілова підлога ефектна і дуже різноманітна за оформленням;
 • ізоляційні властивості: цей матеріал підвищує шумо- і теплоізоляцію;
 • легкість монтажу: укладання покриття потребує мінімальних навичок;
 • доступність: вартість підлогового покриття цілком демократична.

Вінілова підлога під дерево

Завдяки перевагам вінілову підлогу можна стелити фактично в будь-якому приміщенні (на фото Tarkett New Age Mistero)

Але так як вибрати вінілову підлогу потрібно грамотно, то не можна забути про її мінуси:

 • неекологічність: у складі «сендвіча» багато синтетики, хоча токсичні речовини виділяються все ж лише при сильному нагріванні;
 • боязнь вогню: така підлога не горить, але на ній можуть залишатися сліди від упущеного недопалка або сірника, іскор тощо;
 • утворення плям: при контакті з деякими матеріалами (перш за все, з гумою) на підлозі з'являються характерні каламутні сліди;
 • складність ремонту: якщо частина покриття пошкоджена, відреставрувати її не вийде – тільки замінювати на новий елемент.

Темна вінілова підлога

Недоліки вінілової підлоги легко мінімізувати, якщо вибрати хорошу модель (на фото BerryAlloc Podium 30 Loft)

Якою буває вінілова підлога?

Асортимент такого підлогового покриття неоднорідний, адже вибір вінілової підлоги складається відразу з 3 типів подібного матеріалу:

 • Вінілова плитка. Нагадує за видом звичайну керамічну плитку та виконана у форматі квадрата чи прямо- або багатокутника. Має розмір сторін зазвичай від 30 до 60 см.

  Вінілова плитка

  На фото Wineo 400 Db Stone harmony stone sandy

 • Ламіновані модулі. Витягнуті прямокутні деталі імітують планки ламінату. Як правило, довжина становить 90-120 см, ширина коливається в межах 10-30 см.

  Вінілова підлога під ламінат

  На фото Tarkett New Age Serenity

 • Рулони. Така вінілова підлога схожа на лінолеум і випускається у вигляді скрученої в рулон стрічки довжиною 20-25 м і шириною 1,5-2 м. Це рішення підходить для великих приміщень, оскільки заощаджує час монтажу.

  Рулонна вінілова підлога

  Рулонна вінілова підлога на вигляд може не відрізнятися від усіх інших типів такого покриття

У всіх цих випадках товщина покриття знаходиться в межах від 1,5 до 3-5 мм. Цього цілком достатньо для більшості ситуацій і завдань в експлуатації.

Класи зносостійкості вінілової підлоги

Якщо говорити про те, як правильно вибрати вінілову підлогу, обов'язковий пункт: класи її зносостійкості. Найчастіше їх всі ділять на 3 групи:

 • 23-31. Умовно цю групу можна назвати побутовою. Верхній захисний шар у такого покриття складає до 0,2 мм. Він впорається із невисоким навантаженням і низьким трафіком і прослужить від 5 до 10 років в залежності від умов.
 • 32-42. Часто така категорія іменується комерційною. За рахунок збільшення товщини верхньої плівки до 0,25 мм підлога витримає експлуатацію в офісі, магазині, ресторані тощо. Ресурс матеріалу підвищений до 10-15 років.
 • 43. Товщина захисної плівки перевищує 0,3 мм, при цьому в неї додають мінеральні вкраплення, завдяки чому виходить шорсткувате, дуже міцне покриття. Оптимально для складів, вокзалів, спортзалів тощо.

Зносостійка вінілова підлога

Якщо правильно вибрати вінілову підлогу за класом зносостійкості, вона буде «працювати» дійсно довго (на фото Vinilam 3 дуб дортмунд)

Яка вінілова підлога краще?

Коректний вибір вінілової підлоги ще повинен спиратися на спосіб її монтажу. Тим більше їх теж всього 3 види:

 • Клейове укладання. На підлогу наноситься спеціальний клей, а на неї стелиться підлогове покриття. Процес не складний, але трудомісткий, адже треба чітко слідувати інструкції. Плюс потрібні інструменти: валики, шпателі тощо.
 • Плитки, що приклеюються самі. Суть схожа, але принцип монтажу набагато простіше. Все тому, що на зворотню сторону деталей підлоги (всю або лише по периметру) вже на фабриці нанесений клей, і треба лише зняти плівку для приклеювання елементу до основи.
 • Замкові механізми. Для такого монтажу модулі отримують з'єднання у вигляді шип-паз, як у ламінату. Тому процес майже ідентичний: простий та швидкий, а потреба в особливому інструменті фактично виключена.

Монтаж вінілової підлоги

У кожного способу монтажу вінілової підлоги є свої переваги та свої недоліки

Вінілова підлога в різних приміщеннях

Якщо ви не знаєте, як вибрати вінілову підлогу для тієї або іншої кімнати, можете орієнтуватися на наступні поради:

 • Житлові кімнати. Щоб досягти затишної обстановки, купуйте підлогу у вигляді ламінованих модулів із візерунком під дерево та бамбук. Вони витончені і можуть мати як матове, так і глянсове покриття. Гнатися за високим і відповідно дорогим класом зносостійкості навряд чи виправдано – не ті навантаження.

  Вінілова підлога у вітальні

  На фото BerryAlloc Pure Click 55 toulon oak

 • Кухня та ванна. Оптимальний за дизайном формат – традиційна плитка. Причому бажано, щоб у неї було особливе шорстке покриття. Це знижує ризик посковзнутися на мокрій підлозі. У ванній слід обробити всі шви, щоб виключити можливість проникнення вологи до основи і її псування.

  Вінілова підлога для ванної

  На фото Wineo 400 Dlc Wood miracle oak dry

 • Коридори та передпокій. В цих приміщеннях хоч для підлоги, хоч для шпалер важлива здатність витримати підвищені навантаження, тому можна витрачатися на вінілову підлогу високого класу зносостійкості. Ще в коридорі та передпокої буде цілком доречно постелити рулонне покриття. Це спростить монтаж і підвищить надійність покриття.

  Вінілова підлога в коридорі

  На фото Tarkett New Age Exotic

Основні виробники вінілової підлоги

При виборі вінілової підлоги обов'язково враховуйте, хто її виробник. На ринку безліч брендів, але їх продукція дуже різна за якістю. Ми рекомендуємо орієнтуватися на такі авторитетні марки, як:

Їхня продукція якісна та красива, а кращі умови її продажу завжди знайдете в інтернет-магазині Keramis. Тим більше що наші консультанти знають, як вибрати вінілову підлогу в залежності від конкретних цілей, і допоможуть вам розібратися в усіх актуальних колекціях такого підлогового покриття – звертайтеся!

Купити вінілову підлогу в інтернет-магазині Keramis
Інші новини
Всі новини...

З Днем захисту дітей!

Віримо, що наші діти – це наше майбутнє, і вони зроблять світ кращим!

31 травня 2024
Відеоконсультація та демонстрація товарів!

Нова послуга – відеоконсультація та демонстрація товарів!

Любі клієнти, з турботою про вас інтернет-магазин KERAMIS.UA пропонуємо послугу, що відкриває нові можливості вибору та купівлі товарів – індивідуальна відеоконсультація!

21 травня 2024

З Великодніми Святами!

Команда KERAMIS.UA

04 травня 2024

Популярна серія змішувачів KLUDI BOZZ у новому золотому виконанні!

Улюблена колекція наших клієнтів KLUDI BOZZ відтепер доступна до замовлень в популярному кольорі BRUSHED GOLD!

20 березня 2024

Зі святом весни, любі жінки! З чарівним святом 8 Березня!

З чарівним святом 8 Березня!

07 березня 2024

Кухонні змішувачі OMNIRES SWITCH - вишуканий дизайн та джерело кристально чистої води а вашому домі.

Зустрічайте OMNIRES SWITCH. Це нова колекція змішувачів, що характеризується мінімалістичним дизайном.

14 лютого 2024

Ловіть подарунки до Різдвяних свят!

Різдвяний розіграш 2023 року спільно з Omnires

01 грудня 2023

Керамограніт Bien Ceramica. Огляд колекцій

Турецька фабрика керамічної плитки Bien Ceramica привертає увагу неперевершеними колекціями настінної плитки та керамограніту

22 листопада 2023

KERAMIS - офіційний партнер державної програми єВідновлення!

Магазин KERAMIS долучився до програми єВідновлення та додатково пропонує спеціальні умови, персональний сервіс та спеціальні ціни

15 вересня 2023

Keramis - партнер проекту X-Card

Всі власники «Картки харків’янина» мають змогу робити покупки в наших офлайн-магазинах та інтернет-магазині за спеціальною ціною

12 вересня 2023
Lavita

Lavita

Польський бренд із понад 30-річною традицією, який належить Domino Polska

25 серпня 2023
Вхід в особистий кабінет