Кухня - серце будь-якого будинку. Саме там ми проводимо більшу частину нашого домашнього часу: готуємо смачну їжу для сім'ї, влаштовуємо традиційні сніданки і романтичні вечері, зустрічаємо друзів і ділимося враженнями за день. На підлозі під столом часто граються діти, в затишному куточку засинає кішка, а біля плити порається господиня, протираючи випадково пролиту воду...
Тому до вибору підлогового покриття для кухні потрібно поставитися з великою увагою. І якщо вам здається, що крім звичної плитки, краще варіанту для кухонного полу не відшукати, читайте далі і дізнаєтеся, що є покриття, яке може зробити вашу кухню ще комфортніше.
Керамічна плитка і керамограніт - найпопулярніша підлога на кухні.
Підлога кухні з керамічної плитки на даний момент є найпопулярнішою. Цей тип покриття прийшов на зміну лінолеуму, який так любили в радянські часи.
Облицьовуючи плиткою кухонні фартухи, давно стало прийнятим підбирати їй до пари і кахлі для мокрої зони, іноді комбінуючи їх з ламінатом або паркетом.
Комбінуючи на кухні керамічні та дерев'яні матеріали, можна домогтися поєднання функціональності та естетики.
Плитка і керамограніт - чому їх вибирають?
Класична облицювальна плитка утримує популярність завдяки своїй максимальній стійкості до води. Вона ніколи не постраждає від прорваної труби або пролитого соку. А якщо вибрати ще й міцний керамограніт, то і відколи від впалої сковорідки такій підлозі будуть точно не страшні.
Кахель і керамограніт нескладно підтримувати у чистоті, навіть найконцентрованіший миючий засіб не здатен завдати їм шкоди. Скільки завгодно раз за день можна намивати підлогу, а випадкові дитячі малюнки завжди легко відітруться антисептиком або меламіновою губкою, не залишаючи після себе плям і деформації покриття.
Широкоформатний керамограніт - ефектний та міцний матеріал для кухонної підлоги.
Різноманітність кольорів і малюнків керамічної плитки, представленої на ринку, дозволяє створювати унікальні дизайни підлог і, в поєднанні з облицюванням кухонного фартуха, вибудовувати оригінальний інтер'єр кухні. Скандинавські контрастні шестикутники, марокканська мозаїка або широкі керамогранітні плити з правдоподібним візерунком масиву дерева - все це варіації форм і кольорів різних видів покриття з кераміки.
Плитка Paradyz імітує дерев'яне покриття та виглядає дуже натурально
Не існує єдиних норм, як правильно класти плитку на підлогу кухні, можна сміливо експериментувати і монтувати покриття по діагоналі, паралельно, в шаховому порядку або навіть «ялинкою».
При цих всіх перевагах, підлоги з керамограніту і керамічної плитки не вигоряють на сонці і абсолютно пожежобезпечні.
Фігурна плитка контрастних кольорів використовується для стилізації та втілення сміливих дизайнерських рішень.
Які недоліки у плитки?
Але є і кілька недоліків, які суттєво псують репутацію плитки.
По-перше, така підлога виходить дуже холодним, вона зовсім не зберігає тепло: по плитці неприємно ходити босоніж і можна швидко замерзнути, якщо довго на ній стояти чи сидіти. Так що, перш ніж вибрати плитку на підлогу кухні, доведеться додатково купити і встановити систему "тепла підлога".
Встановивши під плитку"теплу підлогу"швидко і легко вирішується проблема холодної статі на кухні
По-друге, визначаючись яку плитку покласти на кухню, вибирати доведеться тільки з матових плит, з шорсткою поверхнею і найвищим рівнем опору ковзанню. Пам'ятайте, що мокра плитка дуже слизька, через її твердість, послизнувшись, можна досить сильно травмуватися.
І наостанок, кераміка вимагає довгого і скрупульозного укладання. Якісно постелити на кухні вишукані плиточки або важкий широкоформатний керамограніт зможуть тільки професіонали, вартість роботи яких зовсім недешева.
Укладання плитки - складне завдання, яке найкраще доручити професіоналам.
Вінілова підлога - гідна заміна плитці на кухні.
Лише кілька десятиліть тому була винайдена речовина ПВХ (полівінілхлорид), яка представляє собою прозору термопластичну пластмасу, стійку до механічних і хімічних пошкоджень, яка не підтримує горіння і не замерзає навіть при дуже низьких температурах. Саме ця речовина стало основою вінілового підлогового покриття. З ПВХ, покритого декоративним і захисним шарами виробляють вінілову підлогу у вигляді плит, довгих планок або рулонів.
Структура вінілової підлоги складається з декількох шарів: ПВХ, декоративного шару та захисного покриття.
Вінілові підлоги за останні роки склали гідну конкуренцію плитці і керамограніту. Адже володіючи все тими ж перевагами, вони мають набагато менше недоліків.
Анастасія Юркіна, менеджер з продажу салону Keramis:
«Вініл відносно недавно зайшов на ринок України, але стрімко набирає популярність через низку переваг. Наші клієнти і дизайнери все частіше зупиняють свій вибір на даному підлогове покриття.»
Найкраще в вінілових підлогах.
Вініл абсолютно не вбирає воду і не деформується від тривалого впливу вологи. Можна не хвилюватися про розлиті напої або протікшу трубу, після повного висихання підлога буде виглядати як нова. При правильному укладанні, в стики між плитами або панелями не потрапляє вогкість, а значить немає ризику утворення цвілі і грибка. Очищати вінілові підлоги можна будь-якими дезінфікуючими засобами.
Така підлога дуже міцна і довго служить. Чашка, що впала на вініловий підлогу не залишить на ньому ні сколів, ні подряпин, а завдяки структурі матеріалу, швидше за все і сама не розіб'ється і залишиться цілою.
Вініловим підлогам не страшні ні розлиті рідини, ні удари.
З цієї ж причини вінілова підлога має набагато більшу тепловіддачу, на ній не замерзнеш без капців, температура підлоги буде приблизно такою ж як і повітря в приміщенні.
Багатошаровість вінілового покриття гасить звуки і надає йому шумоізоляційні властивості: сусіди знизу навряд чи почують тупіт ніг і звуки стільців, що рухаються.
Посковзнутися і отримати травму на такому покритті теж досить складно. Для кухні виробляються види вінілу з шорсткою текстурою і нековзною поверхнею.
Вінілова підлога по теплопровідності схожа з натуральним деревом. Якщо у приміщенні тепло, на ньому не змерзнеш навіть босоніж.
Система виробництва вінілового підлогового покриття дозволяє нанести на нього будь-який малюнок і фактуру. Найпопулярніші імітують натуральне дерево і камінь. Є колекції і з різнокольоровими візерунками, і з монохромного заливкою. А останні новинки майстерно повторюють текстуру металу і мармурових плит. Деякі вітчизняні виробники навіть дають можливість замовити покриття з унікальним авторським дизайном.
Завдяки широкому вибору кольорів і текстур вініл став улюбленцем багатьох дизайнерів.
Настил вінілового покриття - досить нескладна процедура. Вініл в форматі плиток і панелей має замкові механізми, які при акуратному стикуванні складаються в цілісну поверхню без зазорів і щілин. А рулонні види вінілу стеляться ще простіше і кріпляться тільки по периметру.
Але саме під час монтажу важливо дотримати вимоги до якості і рівності поверхні стяжки підлоги, поклавши вініл на криву поверхню ризикуєте отримати горбки і вм'ятини.
Монтаж вінілової підлоги можна здійснити навіть самостійно. Це суттєво зменшує витрати.
Чи такий ідеальний вініл?
Як бачите, у вінілового покриття набагато більше плюсів, ніж у будь-якого іншого підлогового покриття, яке можна розмістити в кухні. Але і недоліки у нього теж є, хоча вони і не настільки суттєві.
Вибираючи вінілову кухонну підлогу, доведеться відмовитися від гумових виробів, які використовуються в цій кімнаті, як наприклад гумові килимки або гумові накладки на ніжки меблів. Адже при контакті гуми із захисною поверхнею вінілу залишаються некрасиві плями.
Вінілова підлога Tarkett можна сміливо поєднувати з іншими покриттями.
Вініл або плитка - складний вибір.
Вибір між плиткою і вінілом для підлоги кухні дійсно непростий. Плитка зарекомендувала себе десятиліттями використання, в той час як вініл - досить новий матеріал і, як до всього незнайомого, багато до нього ставляться насторожено.
І те й інше покриття мають відмінну функціональність і різноманітні дизайни. І у кожного з них є свої слабкі і сильні сторони.
З досвіду менеджерів Кераміс, лідируючі позиції серед покупців підлогових покриттів для кухні все ще займає керамічна плитка і керамограніт, але вінілові підлоги впевнено їх наздоганяють і користуються практично таким же попитом.
Однозначно заявити, що вініл краще плитки або навпаки, не можна. Кожен з них знайде свого шанувальника і стане частиною його затишного і комфортного простору.
Keramis спільно із відомим німецьким сантехнічним брендом Grohe розпочинає спекотний розіграш новинки 2023 року на нашій офіційній сторінці в інстаграмі
Ми цінуємо кожного з вас і намагаємось задовольнити ваші очікування. Ми сподіваємося на подальше розширення наших горизонтів та зміцнення наших відносин