Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Плитка для сходів: види, розміри, як вибрати

Один з кращих винаходів людства, що дозволяють швидко та легко переміщатися між різними рівнями поверхонь – сходи. Конструкції, що складаються з декількох рядів щаблів, оточують нас усюди: на вулиці, в будинках, а іноді навіть у транспорті. Ми часто ними користуємося, але дуже рідко звертаємо на них увагу, і забуваємо, що правильне облицювання сходів, здатне не тільки зробити простір комфортнішим і безпечнішим, але й прикрасити інтер'єр.

Плитка для сходів: види, розміри, як вибрати

У нашій черговій статті ми дізнаємося, які на сьогодні найбільш популярні методи облицювання сходів, і як від вибору правильного матеріалу залежатиме зручність та термін її експлуатації.

Види та особливості плитки для сходів

Оздоблення сходових маршів вимагає особливої уваги та детального підходу до вибору облицювальних матеріалів. Крім того, що вони повинні виглядати естетично, до покриття щаблів висуваються підвищені вимоги. Адже зазвичай саме по зовсім невеликій площі сходів інтенсивно пересувається набагато більше людей, ніж у будь-якій із звичайних кімнат. Тому підлогова плитка, що монтується на сходах, повинна бути максимально стійка до стирання та деформації, мати підвищену міцність, стійкість до перепадів температур та впливу вологи, і дуже важливо - бути максимально безпечною, тобто мати шорстку антиковзну поверхню.

Види та особливості плитки для сходів
Правильно підібране оздоблення зробить сходи яскравим акцентом інтер'єру.

Для початку потрібно розібратися з видами керамічної плитки, що використовується для обробки сходів:

Ступінь - основний елемент будь-яких сходів, який складається з двох частин: горизонтальної проступи, куди безпосередньо ставить ногу людина, і вертикального підступка, розташованого на торцевій частині щаблі.

Яка буває плитка для сходів
Наша схема елементів допоможе швидше орієнтуватися у видах плитки для сходів.

Плитка для проступи або, прямо кажучи, безпосередньо щаблі, бувають двох типів:

 • Плитка з насічками.
  Найбільш простий і недорогий вид плитки для сходів. Продається вона квадратними метрами і є в багатьох базових колекціях плитки. Відрізняється від звичайної тим, що на поверхню такої плити нанесені спеціальні борозни або пропили, що перешкоджають ковзанню. Насічки створюються за допомогою преса або механічного різака. Придатний для облицювання як самих сходів, так і підсходів. У деяких виробників зустрічаються окремі елементи - дзьобики, для з'єднання проступи та підсходинки.
 • Що таке плитка з насічками
  Можна вибрати готову плитку для сходів з насічками та борозенками, або замовити їх нанесення на будь-яку відповідну плиту.
 • Плитка для сходів із капіносом.
  Являє собою цільну плиту із загнутим краєм, який і називають капіносом, дзьобиком або носиком. Дзьобик надійно закриває кут сходинки, захищаючи шви від попадання вологи, а всю конструкцію від пошкоджень. Але ціна цей вид облицювання вище, адже продається кожна плитка поштучно.
 • Що таке плитка з капіносом
  Монолітний ступінь із капіносом надійно захищає кут від надмірного навантаження.

Якщо верхнє покриття сходинки має бути більш стійким до стирання, то фронтальна її частина - підступок, як раз відповідає за дизайн сходів та міцність конструкції. Саме ця частина сходинки приймає на себе головні торцеві навантаження та відкривається погляду збоку. Тому матеріали для облицювання підступів найбільш міцні та можуть мати цікавий дизайн.

Для надання сходам закінченого вигляду використовується ще один елемент - плінтус (чобіток), що покриває з'єднання між стіною та сходами. Виробники випускають правосторонні та лівосторонні плінтуси.

У деяких колекціях є також окрема плитка для поворотних щаблів. Їх наявність істотно полегшує підбір розмірів для обробки забіжних проступів.

Як облицьовувати щаблі
Складні дизайнерські проекти сходів вимагають індивідуального різання матеріалу для облицювання.

Розміри плитки для сходів

Слід зазначити, що єдиного стандарту розмірів оздоблювальної плитки для сходів немає. При облаштуванні конструкцій можна орієнтуватися також на необхідні вимоги до розміру безпечних сходинок.
Оптимальною для обробки вважається керамічна плитка та клінкер розміром 30х30 або 30х60 см. Керамограніт можна підбирати і більш крупноформатних розмірів: 120х30 см.

В цілому, щоб отримати ідеальне покриття для сходів, можна використовувати практично будь-яку керамічну плитку або керамограніт. Тільки при встановленні звичайного формату кахлю на сходи вам доведеться задіяти професійних майстрів з різання та укладання. Можливий варіант замовлення виготовлення покриття за індивідуальними розмірами з нанесенням насічок на одній з фабрик.

Який розмір плитки для сходів
Досвідчені майстри-облицювальники можуть перетворити сходи на справжній шедевр.

Яка плитка краще для сходів?

Залежно від матеріалу, можна вибрати покриття для сходів з декількох різновидів керамічних виробів:

 1. Підлогова керамічна плитка для сходів
  Традиційно, для облицювання сходів багато хто вибирає підлогову керамічну плитку для сходів. Її асортимент на ринку дуже широкий. Покупців приваблює наявність сотень різних видів та дизайнів кахлю. Багато хто з виробники доповнюють колекції плитки елементами для сходів.
  Для сходів краще вибрати плити, що пройшли подвійне випалювання, які мають підвищену міцність і добре переносять підвищені навантаження та перепади температур.
 2. Яка керамічна плитка краще для сходів
  Керамічна плитка з візерунками - ідеальний варіант для створення цікавого фронтального дизайну домашніх сходів.
 3. Керамограніт для облицювання сходів
  Найміцніший з кераміки на сьогоднішній день - керамограніт, стає вибором N1 для обробки сходів. Своєю популярністю матеріал зобов'язаний найвищими якостями, наближеним до натурального каменю. Найбільш міцний і зносостійкий, керамограніт для сходів довго та надійно служить навіть на ділянках з найвищою прохідністю. Може використовуватися як на внутрішніх, так і зовнішніх вуличних конструкціях, адже йому не страшні ні підвищена вологість, ні різкі температурні коливання. Додатковою перевагою стає невелика товщина плити, що спрощує укладання покриття. А природна шорсткість матового неполірованого керамограніту значно знижує рівень травматизму на сходах.
 4. Керамограніт для сходів
  Дизайнерський керамограніт виглядає актуально на сходах в мінімалістичних інтер'єрах.
 5. Клінкерна плитка для сходів
  І ще один варіант універсального покриття - сходи з клінкеру, які дуже автентично виглядають як на сходах всередині будинків, так і зовні. Клінкер для сходів має низький рівень водопоглинання, високу морозостійкість і при цьому - міцність і стійкість до стирання. Естетична поверхня клінкеру, що імітує цеглу або камінь, має природні шорсткості, що чудовий антиковзкий ефект. Завдяки цьому клінкер часто використовують для облицювання підлоги та сходів навіть у саунах, басейнах та спа-зонах.
 6. Клінкерна плитка для сходів
  Клінкером прийнято облицьовувати вуличні сходи та вхідні групи заміських будинків у стилі "кантрі".

Як правильно вибрати плитку для сходів?

Щоб грамотно підібрати кераміку для облицювання щаблів, потрібно врахувати кілька основних параметрів:

 • Висока ступінь стирання - необхідна якість покриття для сходів. Для внутрішньої обробки підійде плитка 3-ї категорії, а для зовнішньої - не менше 4-ї категорії.
 • Поглинання вологи має бути не більше 10%, краще якщо менше. Найнижчими показниками може похвалитися керамограніт та клінкер.
 • Антиковзання. Визначається категоріями показник опору ковзанню, що повинен бути максимально високим, щоб сходи були безпечними. Для сходинок у приміщеннях допускається категорія R10, а на зовнішніх конструкціях R11 та R12.
 • Не рекомендується обирати плитку для сходів єдиного відтінку зі підлогою. Виникає оптична ілюзія, що призводить до падінь та травм.
Як правильно вибрати плитку для сходів
Колір сходів не повинен зливатися з відтінком покриття для підлоги.

Яка плитка найкраща для сходів у приміщенні?

Плитка для сходів у будинку не вимагає таких високих показників, як покриття у громадських просторах та на вулиці. Проте краще придивлятися до варіантів, що максимально відповідають вимогам, які ми вказали вище. Безпечне, неслизьке та міцне покриття для сходів надійно прослужить багато років і не потребує ремонту.

Яка плитка краще для сходів у приміщенні
Сучасні матеріали правдоподібно імітують натуральні кам'яні та мармурові покриття.

Дизайнери рекомендують підбирати внутрішню плитку для сходів з відповідних колекцій з плиткою для підлоги, тоді всі покриття будуть чудово поєднуватися і не порушать єдиний стиль інтер'єру.

Плитка для сходів у ванній кімнаті, яку використовують при спорудженні подіумів для ванн або душових куточків, найкраще вибирати з матових та шорстких моделей, які забезпечать безпеку навіть при напотіванні та розплескуванні води.

Як вибрати плитку для сходів у будинку
Для зон із підвищеною вологістю найкращим вибором стане керамограніт або клінкер.

Як вибрати плитку для тераси?

Для обробки ганку та відкритих терас знадобиться зовнішня плитка для сходів. Щільний матеріал, з низькою пористістю та вологовбиральністю забезпечить експлуатацію покриття протягом тривалого часу.

Як вибрати плитку для тераси
Для облицювання терас котеджів важливо вибирати зносостійкі матеріали, які здатні витримувати різкі перепади температур.

Після того, як переконаєтесь у відповідних показниках рівня морозостійкості та міцності покриття, зверніть увагу і на супутні матеріали. Так плитковий клей та затирка для швів, що використовується під час укладання плитки для щаблів ганку, теж обов'язково повинні мати максимально низький коефіцієнт водопоглинання. Адже яка б не була чудова і дорога плитка, якщо всередину міжплиткового шва потраплятиме вода, то при перепадах температур шви будуть лопатися і все покриття зруйнується.

Де придбати плитку для вуличних сходів
Вибираючи вуличну плиту, подбайте і про якісні супутні матеріали, і про професійний монтаж.

Яку плитку вибрати для сходів на вулиці?

Плитка для сходів на вулиці окрім протиковзких якостей, повинна мати найвищу морозостійкість, адже в нашому кліматі їй доведеться справлятися з мінливими погодними умовами . Іноді варто купити більш дорогу плитку, але бути впевненим, що якісна морозостійка плитка для сходів витримає як літню спеку, так і зимову холод, не розтріскається і вбереже падіння на слизькому льоду. Маркується коефіцієнт зображенням сніжинки та варіюється від F25 до F300.

Яку плитку вибрати для ганку
Щоб не допустити помилок, радимо розібратися з вірним прочитанням маркування покриття.

Стійкість до стирання - ще один важливий показник плитки для вуличних сходів. Вони піддаються постійному абразивному впливу дрібного каміння, піску, солі, які приносяться на підошві взуття з проїжджої частини та тротуарів.

Яку плитку вибрати для сходів на вулиці
Грамотно підібране та встановлене покриття буде служити багато років, зберігаючи свій зовнішній вигляд за будь-яких умов.

Уважний підхід до підбору підходящої плитки для сходів забезпечить у майбутньому якісне покриття ступнів, і зроблять підйом комфортним та безпечним. Розібратися в багатьох характеристиках кераміки досить складно, але ви завжди можете звернутися до наших кваліфікованих та спеціалістів, отримати детальну консультацію та купити керамічну плитку в інтернет-магазині Keramis за найкращою ціною в Україні. А в наших салонах завжди можете ознайомитися з широким асортиментом керамогранітних та клінкерних сходинок у наявності.

Підлогова плитка для сходів

8 товарів
Клінкер для сходів

7 товарів

Інші новини
Всі новини...

Geberit Bambani – серія сантехніки для дітей із веселим дизайном.

Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.

20 червня 2024

З Днем захисту дітей!

Віримо, що наші діти – це наше майбутнє, і вони зроблять світ кращим!

31 травня 2024
Відеоконсультація та демонстрація товарів!

Нова послуга – відеоконсультація та демонстрація товарів!

Любі клієнти, з турботою про вас інтернет-магазин KERAMIS.UA пропонуємо послугу, що відкриває нові можливості вибору та купівлі товарів – індивідуальна відеоконсультація!

21 травня 2024

З Великодніми Святами!

Команда KERAMIS.UA

04 травня 2024

Популярна серія змішувачів KLUDI BOZZ у новому золотому виконанні!

Улюблена колекція наших клієнтів KLUDI BOZZ відтепер доступна до замовлень в популярному кольорі BRUSHED GOLD!

20 березня 2024

Зі святом весни, любі жінки! З чарівним святом 8 Березня!

З чарівним святом 8 Березня!

07 березня 2024

Кухонні змішувачі OMNIRES SWITCH - вишуканий дизайн та джерело кристально чистої води а вашому домі.

Зустрічайте OMNIRES SWITCH. Це нова колекція змішувачів, що характеризується мінімалістичним дизайном.

14 лютого 2024

Ловіть подарунки до Різдвяних свят!

Різдвяний розіграш 2023 року спільно з Omnires

01 грудня 2023

Керамограніт Bien Ceramica. Огляд колекцій

Турецька фабрика керамічної плитки Bien Ceramica привертає увагу неперевершеними колекціями настінної плитки та керамограніту

22 листопада 2023

KERAMIS - офіційний партнер державної програми єВідновлення!

Магазин KERAMIS долучився до програми єВідновлення та додатково пропонує спеціальні умови, персональний сервіс та спеціальні ціни

15 вересня 2023

Keramis - партнер проекту X-Card

Всі власники «Картки харків’янина» мають змогу робити покупки в наших офлайн-магазинах та інтернет-магазині за спеціальною ціною

12 вересня 2023
Вхід в особистий кабінет