Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

З чого розпочати ремонт: 5 порад, які потрібно врахувати на старті

Зміст
 1. Як правильно робити ремонт – з чого почати?
 2. Де насамперед робити ремонт у квартирі?
 3. Як розпочати ремонт у новобудові?
 4. З чого починати ремонт у старій квартирі?
 5. Яких помилок не можна припускатися на початку ремонту?

Замислюючись про майбутній ремонт, більшість з нас уявляє собі довгий і важкий процес, що забирає сили та час і провокує хвилю розбіжностей. Але чи знаєте ви, що при грамотній, заздалегідь спланованій і детально продуманій стратегії, можна спростити собі майбутній ремонт і на порядок скоротити його терміни. У цій статті ми дамо вам важливі поради, дотримуючись яких на старті ремонтних робіт, вдасться уникнути багатьох проблем і отримати найбажаніший результат.

З чого почати ремонт

Як правильно робити ремонт – з чого почати?

Починати будь-який ремонт потрібно з прийняття рішень щодо найважливіших пунктів. Оцінивши стан приміщення, свої можливості та очікуваний вами кінцевий результат, який хочеться отримати після завершення робіт, потрібно відповісти на такі питання:

 1. Який вид ремонту потрібно провести?
  Приміщення різного типу потребують різних видів ремонту. Це залежить від початкового стану кімнат та кінцевої мети.

  Капітальний ремонт означає установку "з нуля" або повну заміну всіх конструкцій у приміщенні: від комунікацій та обробки стелі, підлоги та стін, дверних та віконних конструкцій, до меблів та технічного обладнання.
  Процес капітального ремонту охоплює повністю всю квартиру, тому на деякий час приміщення точно буде непридатним для життя. Доведеться заздалегідь подбати про варіанти житла на весь період ремонтних робіт.
  Як зробити капітальний ремонт
  Капітальні роботи можуть включати перепланування приміщень та зміну їх функцій та призначення.
  Косметичний ремонт потребує набагато менших сил та витрат. Це швидкий і не такий трудомісткий процес, що передбачає лише поновлення зовнішнього вигляду приміщення.
  Найчастіше включає заміну плитки, перефарбування стін, оновлення вимикачів, елементів освітлення та сантехніки, іноді може знадобитися зміна підлогового. покриття або його ділянок, реставрацію міжкімнатних дверей та дверної фурнітури.
 2. Що таке косметичний ремонт
  Освіжити дизайн та виправити дрібні дефекти – ось завдання косметичного ремонту.
 3. В якому дизайні вам хотілося б бачити новий простір?

  Ремонт окремої кімнати, всієї квартири або навіть великого будинку починається з вибору стилю оформлення інтер'єру. Саме правильно обраний стиль дизайну, який впишеться у спосіб життя майбутніх мешканців, принесе їм не лише побутовий комфорт, а й естетичне задоволення.

  Класичні та ретро стилі припадуть до смаку консервативним мешканцям із традиційними поглядами. Молодь все частіше обирає сучасні мінімалістичні та скандинавські стилі. Екстраординарним особистостям підійдуть оригінальні етнічні мотиви. Романтичні особи можуть звернути увагу на яскраве арт-деко або бохо.
  Які бувають стилі дизайну інтер'єрів
  Рухаючись у процесі ремонту у вибраному стильовому напрямку, набагато легше гармонійно поєднати всі частини інтер'єру.
  Детальний дизайн-проект, з продуманими елементами майбутніх кімнат, їх виглядом та точним розташуванням, можна спробувати скласти самостійно за допомогою безкоштовних програм проектування інтер'єрів, або замовити одну з послуг професійних дизайнерів:
  • “Авторський нагляд”, що передбачає розробку повного дизайн-проекту та подальше курування та контроль усіх ремонтних робіт;
  • Замовлення проекту з візуалізацією та підбором усіх необхідних матеріалів, елементів та декору;
  • Замовлення дизайн-проекту та технічної документації, за якою потрібно буде надалі шукати все необхідне самостійно;
  • Консультація дизайнера, що допомагає орієнтуватися у найважливіших моментах ремонту;
  • Самостійно продумати дизайн та при покупці матеріалів в одному з магазинів мережі Keramis скористатися послугою візуалізації у вашому інтер'єрі.
  • Які бувають дизайн-проекти
   Досвідчений дизайнер допоможе втілити у життя всі ваші побажання.
  “Кераміс” регулярно співпрацює з провідними українськими дизайнерами. Серед наших реалізованих проектів безліч житлових та комерційних об'єктів, виконаних у бездоганному стилі з найкращих матеріалів.
 4. Хто виконуватиме ремонтні роботи?

  Зробити бюджетний ремонт у квартирі можна самостійно. Фарбування, шпаклівку і навіть поклейку шпалер можна якісно виконати "своїми руками", виконуючи ці роботи акуратно, уважно та не поспішаючи. Але врахуйте, що складні роботи з вирівнювання стін, прокладання комунікацій, встановлення дверей та вікон, краще довірити фахівцям. Спроба зробити це все самостійно без належного досвіду, ймовірно, призведе до помилок, на усунення яких доведеться витратити додатковий час та фінанси.
  Як зробити ремонт своїми руками
  Багато ремонтних робіт не вимагають особливих навичок та професійної підготовки.
  Наймання підрядників для проведення ремонту частково або "під ключ" - набагато надійніший варіант, хоч і більш витратний. Зате фахівці вправно підійдуть до процесу ремонту, дотримуючись правильної послідовності етапів та професійно виконуючи всі необхідні роботи.
 5. Де знайти підрядників для ремонту
  Найчастіше наймання підрядників навіть економить бюджет, адже уберігає вас від переробок та зайвих витрат на виправлення помилок.
 6. Які матеріали та інструменти знадобляться для ремонтних робіт?
  Після того, як вже стане ясно, який фронт робіт необхідно виконати, можна сміливо переходити до етапу розрахунку кількості та типу необхідних будівельних матеріалів, розхідників та обладнання.

  Склавши список всього, що потрібно для ремонту, ви зможете зорієнтуватися скільки часу необхідно на пошук та закупівлю.
  Де купити будматеріали
  Будматеріали можна купити за найбільш вигідними цінами в мережевих маркетах або інтернет-магазинах.
  Краще скористатися послугами багатопрофільного магазину, в асортименті якого представлено все необхідне для ремонту. Так ви значно скоротите терміни на підбір матеріалів та отримаєте додаткову знижку на комплексне замовлення.
  Всі оздоблювальні матеріали краще купувати з невеликим запасом, варто закласти додаткову витрату на можливий брак.
 7. Де купити інструменти для ремонту
  Інструменти та обладнання купувати не обов'язково, багато що буде у підрядників, а те, чого не дістає, можна запозичити і у знайомих або взяти в оренду.
 8. Який бюджет знадобиться для проведення всіх етапів робіт?

  Складання докладного кошторису на етапі планування ремонту - важливий крок, який дозволить розрахувати свої фінансові можливості і навантаження, та виходячи з них визначити пріоритетність завдань.

  Щоб правильно виконати розрахунки, потрібно зробити детальні виміри приміщень, порахувати площу стін, підлоги та стелі, визначити розміри та кількість вікон, дверей, електроточок та елементів сантехніки.

  Підбити кінцевий кошторис можна як самостійно, так і звернувшись за послугами підрядника. В інтернеті є сайти із вбудованими будівельними калькуляторами, вони хоч не точно, але цілком правдоподібно визначають необхідну суму витрат.
 9. Як скласти кошторис ремонту
  Додатково закладіть 10-20% від загальної суми на невраховані деталі та позапланові проблеми, які найчастіше виявляються на різних етапах робіт.

Де насамперед робити ремонт у квартирі?

Визначення плану послідовності ремонту кімнат у квартирі чи будинку – важливий крок у підготовці до робіт. Черговість кімнат особливо важлива при проведенні ремонту в житлових приміщеннях, адже під час робіт має залишатися приміщення, придатне хоча б для мінімально комфортного життя.

Найчастіше ремонт слід починати з ванної кімнати, адже вона є найменшою не прохідною кімнатою, в якій потрібно провести найбільший фронт робіт: заміну труб, установку ванни, унітаза, раковини, зняття та перекладку облицювальної плитки.

Як відремонтувати санвузол
Починати ремонт у житловій квартирі краще із приміщення санвузла.

Житлові кімнати ремонтуються, починаючи з найдальших від виходу ізольованих кімнат, потім ближчі, і в останню чергу – прохідні кімнати та коридор. Так сміття та пил не потраплятимуть у вже відремонтовані приміщення та забруднюватимуть свіже оздоблення.
Нерідко потрібно додатково захищати целофановою плівкою нові покриття та меблі від в'їдливого будівельного пилу, поки не буде повністю завершений ремонт у всій квартирі та проведено генеральне прибирання.

Де купити будівельну плівку
Новим покриттям буде потрібний додатковий захист при проведенні подальших ремонтних робіт.

Як розпочати ремонт у новобудові?

Ремонт у новобудовах лякає багатьох. Купівля великої просторої квартири в новозбудованому будинку не настільки складне завдання, як майбутній в ній масштабний ремонт. Звичайно, це пов'язано з тим, що більшість будинків здаються з квартирами в будівельному стані. Це означає, що зайшовши в свою нову квартиру, ви побачите голі стіни без штукатурки з нерівностями, плити перекриттів із зазорами і відсутність будь-яких комунікацій.

Починати ремонт квартири в новобудові потрібно зі складання докладного архітектурного плану, який міститиме в собі як інженерний та робочий будівельний проект, так і дизайнерську візуалізацію. Краще звернутися за цією послугою до професіоналів: якісний продуманий проект дозволить у майбутньому скоротити значні суми на можливі переробки та визначити точні терміни та бюджет ремонтних робіт.

З чого почати ремонт у новобудові
У правильному проекті будуть докладно описані всі матеріали та покриття.

Команда магазинів Keramis успішно співпрацює з багатьма майстрами-підрядниками. При покупці у будь-якому з наших магазинів, менеджери допомагають клієнтам у пошуку професійних будівельників, плиточників, установників дверей та ін.

І тільки потім вже майстри приступлять до перепланування, прокладання електропроводки та сантехніки, встановлення опалювальної системи та чорнове оздоблення приміщення.

Де знайти підрядника для ремонту в новобудові
Професійні майстри допоможуть впоратися із найскладнішими етапами ремонту.

З чого починати ремонт у старій квартирі?

Капітальний ремонт має бути у будь-якій квартирі старого житлового фонду, якщо їй 30 і більше років. Починати ремонт у хрущовці або сталінці потрібно з утилізації старих меблів та повного демонтажу обробки, електропроводки, труб та сантехнічного обладнання, у яких давно закінчився термін експлуатації.

Перш ніж розпочинати ремонт у вторинному ринку, потрібно буде зайнятися погодженням та отриманням дозволів на такі види робіт:

 • монтажні та демонтажні роботи, що стосуються несучих конструкцій;
 • об'єднання або перенесення мокрих зон (санвузол та кухня);
 • об'єднання з житловою кімнатою та встановлення систем обігріву на лоджіях та балконах;
 • роботи щодо внесення змін до системи газопостачання.
З чого починати ремонт у вторичці
Повний демонтаж застарілої обробки та непотрібних перегородок - ось із чого почнеться ремонт у вторичці.

Капітальний проект невеликих квартир, складати не обов'язково, але для точного бачення майбутнього приміщення, краще створити дизайнерську візуалізацію з розміщенням меблів, сантехніки, підбором обробки і важливих елементів кожної кімнати.

Які помилки не можна припускатися на початку ремонту?

Щоб ремонт пройшов швидко та з мінімальними ускладненнями, важливо заздалегідь правильно спланувати всі процеси та підготуватися до кожного з етапів. Дуже часто, зважаючи на відсутність досвіду, ми можемо допускати ряд сумних помилок, які відбиваються на якості ремонту або в кілька разів збільшують його терміни та фінансовий кошторис.

Які помилки не можна допускати на початку ремонту
Користуючись цими порадами вам вдасться не допустити скоєння багатьох помилок.

Найпоширеніші помилки, які допускаються на початку ремонтних робіт:

 1. Неправильна черговість етапів ремонту.
  Перескочивши один з видів чорнової обробки, ви не зможете приступити до чистової, а нехтуючи складанням проектів та отриманням дозволів, ризикуєте вже наприкінці робіт зіткнутися з необхідністю повної обробки багатьох елементів.
 2. Недоцільна економія.
  Вітається економія бюджету на акційних закупівлях матеріалів або заміни елітних покриттів більш доступними. Але надмірна економія неприпустима на роботах з електрикою, сантехнікою, опаленням та ін.
 3. Неправильне розміщення пріоритетів при розподілі коштів.
  При обмеженому бюджеті буде зайвою покупка дорогих меблів або елітних шпалер, краще направити ці кошти на придбання більш якісних вхідних дверей, змішувачів, радіаторів, освітлювальних приладів та підлогового покриття.
 4. Зайвий поспіх.
  Звичайно, всім хочеться закінчити ремонт якомога швидше, але прискоривши важливі будівельні процеси можна суттєво втратити як кінцевий результат.

Ми постаралися коротко та ємно відповісти на запитання: з чого треба розпочинати ремонт? Скориставшись нашими порадами, ви значно полегшите собі цей важливий перший етап.

Як зробити хороший ремонт
Тільки ремонт допоможе повністю оновити та облаштувати житловий простір.

Що швидкий косметичний ремонт, що глобальні капітальні роботи забирають багато часу та ресурсів. Але знайте, що всі витрачені зусилля не пройдуть даремно і в результаті ви отримати кращий результат - комфортне, безпечне і чудове житло, в якому приємно проводити свій вільний час з сім'єю і близькими людьми.

Інші новини
Всі новини...

З Днем захисту дітей!

Віримо, що наші діти – це наше майбутнє, і вони зроблять світ кращим!

31 травня 2024
Відеоконсультація та демонстрація товарів!

Нова послуга – відеоконсультація та демонстрація товарів!

Любі клієнти, з турботою про вас інтернет-магазин KERAMIS.UA пропонуємо послугу, що відкриває нові можливості вибору та купівлі товарів – індивідуальна відеоконсультація!

21 травня 2024

З Великодніми Святами!

Команда KERAMIS.UA

04 травня 2024

Популярна серія змішувачів KLUDI BOZZ у новому золотому виконанні!

Улюблена колекція наших клієнтів KLUDI BOZZ відтепер доступна до замовлень в популярному кольорі BRUSHED GOLD!

20 березня 2024

Зі святом весни, любі жінки! З чарівним святом 8 Березня!

З чарівним святом 8 Березня!

07 березня 2024

Кухонні змішувачі OMNIRES SWITCH - вишуканий дизайн та джерело кристально чистої води а вашому домі.

Зустрічайте OMNIRES SWITCH. Це нова колекція змішувачів, що характеризується мінімалістичним дизайном.

14 лютого 2024

Ловіть подарунки до Різдвяних свят!

Різдвяний розіграш 2023 року спільно з Omnires

01 грудня 2023

Керамограніт Bien Ceramica. Огляд колекцій

Турецька фабрика керамічної плитки Bien Ceramica привертає увагу неперевершеними колекціями настінної плитки та керамограніту

22 листопада 2023

KERAMIS - офіційний партнер державної програми єВідновлення!

Магазин KERAMIS долучився до програми єВідновлення та додатково пропонує спеціальні умови, персональний сервіс та спеціальні ціни

15 вересня 2023

Keramis - партнер проекту X-Card

Всі власники «Картки харків’янина» мають змогу робити покупки в наших офлайн-магазинах та інтернет-магазині за спеціальною ціною

12 вересня 2023
Lavita

Lavita

Польський бренд із понад 30-річною традицією, який належить Domino Polska

25 серпня 2023
Вхід в особистий кабінет