Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Архітектурне проектування: навіщо потрібна розробка проекту будинка?

Зміст:
 1. Гарний будинок починається із проекту!
 2. Із чого складається проектна документація?
 3. Де знайти архітектурний проект?
 4. Які переваги у будівництва будинку за проектом?

В останнє десятиліття все більше розвивається тенденція перебиратися з центрів галасливих мегаполісів у великі заміські котеджі, де багато свіжого повітря та природи. Але навіть у передмісті жити хочеться в тих же комфортних умовах: у гарному, зручно облаштованому будинку зі стильним інтер'єром та продуманою територією. Щоб створити таке житло, перед початком будівництва краще підготувати якісний архітектурний проект майбутнього будинку. Сьогодні ми розберемося, що це за документ та яка його роль у процесі будівництва.

Навіщо потрібна розробка проекту будинку

Гарний будинок починається з проекту!

Будинок побудувати - це вам не дрібниця. А побудувати свій ідеальний будинок, про який давно мрієш, в якому буде максимально комфортно всім членам родини, і де проходитимуть найрадісніші події вашого життя – одне з найважливіших та найвідповідальніших завдань. І не можна буде все переробити в останній момент, багатомісячну працю робітників і величезні суми грошей, витрачені на матеріали, не повернути назад, якщо після переїзду виявиться, що замість сучасного котеджу ви отримали мізерну хатинку.

Навіщо потрібний проект будинку

Саме тому, перш ніж розпочати будівництво, потрібно скласти якісний та професійний архітектурний проект. Це докладний план майбутнього будинку, який є пакетом документації, що включає складні технічні розрахунки, креслення, економічні обґрунтування, кошториси та іншу важливу інформацію, необхідну для грамотного будівництва.

Відповідно до Законодавства, громадяни України не зобов'язані надавати документи архітектурного проекту до відповідних наглядових установ лише у разі індивідуального будівництва будинку не більше двох поверхів (без урахування мансарди) та загальною площею до 500 м2. У решті випадків, професійний архітектурний проект - необхідний документ для початку будівництва.

Чи потрібний проект будинку в Україні

Але навіть якщо ви вирішили збудувати будинок менших розмірів, то все одно краще заздалегідь розробити всю технічну документацію. Жодна професійна будівельна компанія не розпочне роботи без узгоджених технічних планів. До того ж проект є гарантією, що будинок буде саме таким, яким ви його хочете бачити і результати будівництва збігатимуться з вашими очікуваннями.

Із чого складається проектна документація?

Наповнення пакету документів проекту може іноді відрізнятися, залежно від особливостей будівлі та вимог будівельної компанії. Але в основному, якщо йдеться про будівництво приватного житлового будинку, архітектурний проект включає три основні документи:

 1. Ескізний проект.
  Включає в себе розробки планування та зовнішнього вигляду майбутньої будівлі. Головне його завдання - дати зрозуміти як виглядатиме в цілому будинок. Цей план э основою всіх наступних проектів.
  Що таке ескізний проект
  В ідеальному варіанті дизайнер спільно з архітектором створюють детальний опис і візуалізацію майбутнього об'єкта. Продумується загальна концепція, проводиться розрахунок площ та планування кімнат, пропонуються варіанти розміщення віконних та дверних отворів, визначається стилістика та екстер'єр будинку, підбираються необхідні види матеріалів, розробляються допоміжні елементи будівлі, розраховуються показники енерго- та теплоспоживання.
  На розробку ескізів безпосередньо впливають вимоги та пропозиції замовника, який пропонує редагування для внесення змін до остаточної версії проекту.
  Навіщо потрібний ескізний проект будинку
 2. Конструктивний/робочий проект.
  Частина архітектурного проекту, що характеризується детальним опрацюванням усіх узгоджених на попередньому етапі ескізів. У цьому документі кожен елемент конструкцій описується окремо, проводиться розрахунок фундаменту, стін, перекриттів, покрівлі та інше, враховується специфікація матеріалів та обладнання, надаються докладні креслення та плани поверхів та елементів будівлі.
  Розробка робочого проекту проводиться професійним інженером-проектувальником з урахуванням існуючих будівельних норм та правил, затверджених державними комісіями стандартів. Це найважливіший етап у будівництві безпечного та якісного об'єкта.
  Що таке робочий проект дома
  Найчастіше в робочий проект включено докладний кошторис та дані щодо розрахунку матеріалів, що дозволяє раціонально закуповувати все необхідне, контролювати витрати та уникати зайвих покупок.
  Документація конструктивного проекту дозволяє проводити будівельно-монтажні та оздоблювальні роботи без зайвих складнощів з боку виконавців.
  Що таке конструктивний проект будинку
 3. Інженерний проект.
  Плани та креслення основних параметрів систем інженерних комунікацій, без яких не може обійтися жоден будинок. Електромережі, системи опалення, водопостачання та водовідведення, вентиляція та кондиціювання, сигналізація, відеоспостереження і навіть розрахунок порядку підключення системи "розумний будинок" - все це включає інженерну частину проекту.
  До розробки цих документів інженер підключать "вузьких" фахівців і спільно з ними приймає рішення щодо проектування інженерних систем, які не тільки повинні не заважати одна одній, але в ідеалі можуть доповнювати одна одну і створювати максимально комфортні умови в приміщеннях, що проектуються.
  Що таке інженерний проект вдома

Де знайти архітектурний проект?

Коли ви приймаєте рішення, що перед початком будівництва створюватимете архітектурний проект, постає питання про те, де його взяти. Варіантів не так багато:

Самостійна розробка проектної документації.

Цілком підходящий варіант, але тільки якщо ви маєте інженерну або архітектурну освіту, працюєте у сфері будівництва і у вас є досвід створення подібних проектів. В інших випадках, самостійний проект виглядатиме як ескіз “від руки” олівцем, і найімовірніше призведе до безлічі проблем під час будівництва, затягнутих термінів, через сотні неузгоджених моментів, втрачених грошей і зіпсованих матеріалів.

Як самостійно розробити проект будинку

Зайвий поспіх і економія на послугах проектувальників не варті того ризику технічних помилок, які можуть виникнути згодом.

До того ж досвідчені фахівці-будівельники та будівельні фірми, що зарекомендували себе, відмовляють у наданні послуг без професійних ескізних та робочих проектів.

Купівля типового проекту будинку.

В архітектурних бюро та інтернет-студіях сьогодні можна знайти безліч пропозицій щодо продажу готових типових проектів. Це вже повністю розроблений пакет усієї необхідної документації для будівництва будинків.

Де придбати типовий проект будинку

Цей варіант стане оптимальним за ціною і не вимагатиме великих часових витрат на розробку. Але знайти те, що хоч приблизно нагадуватиме ваш ідеальний будинок, буде досить складно. Змінити під свої вимоги та потреби таку будівлю не вдасться. У типових проектах можна окрім що трохи зміщувати деякі стіни, але кардинальні зміни вносити досить небезпечно. До того ж є ризики помилитися з ландшафтом ділянки або натрапити на специфічний склад ґрунту під фундаментом, і в такому разі все одно буде потрібна додаткова консультація професіоналів.

Замовлення індивідуального проектування.

Найефективніший і найбезпечніший варіант, при якому розробляти майбутній будинок будуть професійні архітектори та інженери з урахуванням усіх побажань та потреб клієнта.

Розробка всіх конструкцій і систем проводиться досвідченими фахівцями, ґрунтуючись на специфіці конкретної ділянки, з підбором найвідповідніших матеріалів, що значно спрощує і полегшує працю будівельників, і зводить до мінімуму розбіжності у процесі будівництва.

Навіщо замовляти індивідуальну розробку проекту вдома

З недоліків цього способу проектування - часові витрати на розробку проекту (2-4 тижні) і висока вартість. Але варто зауважити, що витрачені на унікальний проект час та гроші з лишком виправдають себе відсутністю зайвих проблем та переробок, заощадивши набагато більші суми та скоротивши терміни будівництва.

Які переваги у будівництва будинку за проектом?

 1. Надійні та міцні конструкції.
  Проекти, складені на основі технічних розрахунків, враховують усі особливості ділянки та можливі навантаження, яким піддаватиметься будівля в процесі експлуатації. Грамотні розрахунки дають впевненість у міцності та безпеці майбутнього будинку. Виключено просідання фундаменту, прогини перекриттів, виникнення тріщин у стінах та інші проблеми, які можуть виникнути за відсутності продуманого підходу до будівництва.
 2. Які переваги у будівництва за проектом
 3. Спрощення та прискорення будівельних робіт.
  Документація проектів встановлює послідовність та терміни виконання багатьох технологічних процесів будівництва. Керуючись ними, будівельники можуть планувати свою роботу та раціонально розраховувати терміни на те чи інше завдання. До того ж не виникне непорозуміння між клієнтом та підрядником-виконавцем, а ризик помилок зведений до мінімуму. І навіть якщо будівельники десь “дадуть маху” замовник завжди зможе наполягти на виправленні невідповідностей, ґрунтуючись на даних проектної документації.
 4. Як прискорити будівельні роботи
 5. Складання кошторисів та економія грошей.
  Затверджені кошториси, що ґрунтуються на зазначених у проектах необхідних матеріалах та устаткуванні, рятують від зайвих необґрунтованих витрат. Після складання детального проекту можна прикинути, яка сума буде потрібна на всі етапи будівництва. Згодом у закупівлях матеріалів не буде надлишків, а всі кошти, що виділяються, будуть використовуватися найбільш раціонально.
 6. Як скласти кошторис для будівництва будинку
 7. Створення продуманого та комфортного житла.
  Детальний архітектурний проект, що включає всі необхідні частини і розроблений професіоналами під вимоги конкретного замовника - запорука створення найбільш зручного простору для життя.
 8. Як побудувати гарний будинок

Оригінальний неповторний зовнішній вигляд, планування з урахуванням потреб сім'ї, продумані комунікації, ретельно спланована територія ділянки - все це об'єднується в той самий бажаний "будинок мрії", що поки що живе у уяві, але можливо вже незабаром буде втілений у реальність.

Інші новини
Всі новини...
Сучасна ванна кімната

Як коронавірус змінює інтер’єри та дизайн нашого будинку?

Пандемія коронавірусу встигла торкнутися кожного та вплинути практично на всі сфери життя людини. Зміни торкнулися і житлових просторів, у яких мільйони людей були замкнені на тривалий карантин. Відповідаємо на запитання: Як тепер виглядає сучасний будинок? Та що пандемія встигла привнести до дизайну інтер'єрів?

23 листопада 2021
Дизайнерський змішувач

Змішувачі прихованого монтажу: плюси та мінуси.

Новинки сантехнічного ринку - мінімастилічні та вишукані вбудовані змішувачі. Знайомимося з цими пристроями та дізнаваймося про їхні головні переваги разом!

19 листопада 2021
Кімната з ванной та душовою

Душова кабіна чи ванна? Що краще вибрати?

Ванна чи душова кабіна? - одне з головних питань, яке хвилює всіх, кому треба облаштувати ванну кімнату. Ми зібрали всю інформацію на цю непросту тему і хочемо поділитися нею з вами у цій статті

16 листопада 2021
Дизайн інтер'єру

Які стилі дизайну інтер’єру бувають?

Починаючи ремонт, усім доводиться зіткнутися з питанням вибору основної стилістики оформлення інтер'єру. Щоб допомогти вам зорієнтуватися, ми склали короткий гід за основними напрямками стилів дизайну інтер'єрів...

10 листопада 2021
Лійка для душу

Лійки для душу: як вони влаштовані та які бувають?

Ручна лійка для душу - маленька деталь, від якої залежить зручність користування ванною. Все найважливіше про лійки та поради щодо їх вибору читайте в цьому матеріалі...

08 листопада 2021
Модні тенденції 2021-2022 у дизайні інтер'єрів

Тренди міжнародної виставки Cersaie 2021. Модні тенденції 2021-2022 у дизайні інтер'єрів.

Восени в італійській Болоньї відбулася чергова галузева міжнародна виставка Cersaie 2021. Команда Keramis побувала на цьому "тижні високої керамічної моди" і привезла для вас докладний фотозвіт про наймодніші тренди дизайну інтер'єрів 2021-2022 років...

05 листопада 2021
Набірр скляних дозаторів для мила

Як обрати диспенсер для рідкого мила?

На зміну звичним мильницям прийшли нові зручні диспенсери. Безліч різних моделей для дому, офісу та місць громадського користування представлені на ринку. У цій статті ми зібрали всю найважливішу інформацію про цього незамінного помічника у боротьбі за чистоту рук.

03 листопада 2021
Що покласти на підлозі кухні

Що краще плитки можна покласти на підлозі кухні?

До вибору покриття для підлоги для кухні потрібно поставитися з великою увагою. І якщо вам здається, що окрім звичної плитки, краще варіанта не відшукати, читайте наш матеріал, і дізнаєтеся, що є покриття, яке може зробити вашу кухню ще комфортнішою.

01 листопада 2021
Дизайнерський радіатор опалення

Що потрібно знати про радіатори опалення?

Від якісної системи опалювання багато в чому залежать комфорт перебування людей у будівлях. Забезпечити обігрів можна завдяки установці радіаторів опалення. Дізнавайтеся з нами, що це за пристрої, які вони бувають і як з їх допомогою забезпечити тепло навіть найсуворішої зими.

29 жовтня 2021

Презентація для архітекторів і дизайнерів Харкова в салоні Keramis 16 вересня 2021 року. Відкриття шоуруму Paradyz.

6 вересня 2021 року у харківському салоні Keramis відбулася масштабна презентація та довгоочікуване відкриття шоуруму Paradyz. Ділимося з вами подробицями заходу та яскравим фотозвітом.

27 жовтня 2021
Що таке діммер

Діммер - прилад, який робить світло комфортним

У цій статті ми з вами розберемося, що таке діммер? Для яких цілей він призначений? І чи так вже він необхідний в процесі облаштування інтер'єру?

25 жовтня 2021
Які бувають кухонні мийки?

Які бувають кухонні мийки?

У цій статті ми розглянемо, які бувають кухонні мийки, які їх плюси і мінуси слід враховувати при покупці, і як від вибору відповідної моделі буде залежати зручність і комфорт її володарів.

22 жовтня 2021
Вхід в особистий кабінет