Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Як вибрати змішувач для ванни з душем?

На вас чекає ремонт у ванній та вибір усієї необхідної сантехніки? Або ви плануєте оновити обладнання на новіші та сучасніші моделі? Тоді врахуйте, що доведеться розібратися в багатьох аспектах, щоб зробити правильний вибір. Наприклад, від правильного змішувача багато в чому залежатиме комфорт ваших майбутніх гігієнічних процедур. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся все, що потрібно про змішувачі для ванн з душем, і точно не помилитеся з вибором!

Як вибрати змішувач для ванни

Які є типи конструкцій змішувачів для ванни з душем?

Перше, в чому точно потрібно орієнтуватися, це чим відрізняються різні конструкції змішувачів. Моделей представлених на ринку безліч, але в чому їх головна важлива відмінність, можна зрозуміти тільки зваживши плюси та мінуси різних типів виробів.

Типи змішувачів для ванни
В асортименті нашого магазину знайдуться змішувачі різної конструкції та стилю.

Кран-буксові двовентильні змішувачі

Це ті змішувачі, які ви пам'ятаєте з дитинства – найстаріша та найтрадиційніша модель. Класичні конструкції з двома вентилями, обертання яких регулює потік та температуру води.
"Кран-буксовими" їх називають тому, що саме кран-букса - їх головна деталь, яка може бути двох видів:

 • Черв'ячна кран-букса, що має змінну гумову манжету. Кран з цією деталлю необхідно обертати кілька разів, щоб досягти потрібної температури та напору. За час, витрачений на налаштування, втрачається дуже багато води, а гумова манжета швидко зношується і потребує регулярної заміни.
 • Керамічна кран-букса - більш сучасна модель, що складається з двох керамічних пластин. Такий вентиль буде напівоборотним, тобто налаштування параметрів води відбувається за один оберт на 90º або 180º. Але мають суттєвий мінус - кераміка дуже чутлива до домішок у водопровідній воді, вона швидко псується і виходить з ладу.
Кран-буксові двовентильні змішувачі
Кран-букса - обов'язковий внутрішній елемент двовентильного змішувача.

Головна перевага двовентильних змішувачів - їх невисока ціна. В іншому ж на сьогодні моделі двовентильних змішувачів зжили себе. У дорогій якісній сантехніці сьогодні вони використовуються тільки якщо наявність двох вентилів зумовлена дизайнерським рішенням, наприклад, у класичних моделях.

Двовентильний змішувач
Сантехніка для ванни з душем у традиційному дизайні має два вентилі.

Одноважільні змішувачі

За останнє десятиліття застарілі двовентильні вироби витісняють більш досконалі одноважільні змішувачі для ванн. При цій конструкції для зміни температури і напору води потрібно лише перемістити важіль регулювання. Це зручно, швидко і дозволяє не витрачати даремно ні краплі води. Та й дизайн одноважільних моделей виглядає набагато актуальнішим і мінімалістичним.

Одноважільні змішувачі
Одноважільні змішувачі для ванн присутні у колекціях практично всіх виробників сантехніки.

Термостатні змішувачі

Новинка ринку сантехніки - термостатні змішувачі, які з'явилися зовсім недавно і поки що тільки набирають популярності. Це найбільш технологічне та безпечне обладнання. Спробувавши одного разу користуватися такою сантехнікою, до попередніх моделей повернутись вже буде досить складно. Адже змішувач для ванної з термостатом практично все робить сам: він ефективно регулює перепади тиску в системі і завжди підтримує задану температуру води.

 • Механічні термостати вимагають лише загального настроювання параметрів за допомогою однієї або двох рукояток.
 • Електронні моделі обладнані кількома кнопками та екраном, на якому відображаються налаштування заданих параметрів. Працюють від батарейок або мережевого адаптера.
Термостатні змішувачі
Змішувач Hansgrohe з вбудованим термостатом - безпечне та якісне обладнання для ванни.

Механізми перемикання та їх особливості

Наступний важливий елемент при виборі змішувача для ванни з душем - механізм перемикання, за допомогою якого відбувається зміна напрямку струменя з виливу на душ. Вони бувають кількох видів:

 • Ексцентрик. Найдешевший і найпростіший механізм, в якому перемикання відбувається за допомогою штока з гумовими прокладками, які швидко зношуються.
 • Кульовий девіатор. Найбільш довговічний з механізмів, адже водні потоки прямують металевою кулькою з двома отворами. Щоправда, коли він зношується, ремонту вже не підлягає.
Механізм перемикання змішувача
Кожен із механізмів перемикання потоків води в змішувачах має свої переваги та недоліки.
 • Картридж. Виконаний з кераміки механізм картриджа має просту конструкцію та компактні розміри. Це найзручніший варіант, адже служить довго та надійно, а при закінченні терміну експлуатації не потрібно міняти весь змішувач, достатньо лише замінити цю деталь.
 • Корковий девіатор. Механізм, у якому перемикання відбувається за рахунок руху спеціального клапану з гумовими прокладками. Мініатюрний пристрій прослужить максимально довго, але при поломці знайти запчастини буде досить складно.
Види перемикачів у змішувачах для ванни
Від якості внутрішніх деталей залежатиме зручність користування та термін служби сантехніки.

З яких матеріалів виготовляють змішувачі?

Головне правило при пошуку змішувача: чим легше матеріал, з якого він виготовлений, тим менше він служитиме. На сьогодні ще немає універсального матеріалу, який був одночасно і легким, і найбільш пристосованим до умов експлуатації змішувачів. Тому найнадійніші варіанти металевих сплавів мають велику вагу:

 1. Латунь та бронза. Тяжкі, але найміцніші та стійкі до корозії металеві сплави. Для надання естетичного вигляду зовнішню поверхню змішувачів цих матеріалів хромують або неклюють.
 2. Нержавіюча та легована сталь. Одні з найнадійніших матеріалів, але найкращі зразки сантехніки з цих матеріалів коштують чималих грошей.
 3. Кераміка. Прекрасно виглядає, але досить тендітна та дорога.
 4. Силумін. Пресований пластик, який має найнижчу ціну, але й прослужить трохи більше 2-х років. Відрізняється легкістю та різноманітністю покриттів: від емалевого матового, класичного хромованого та до позолоченого.
Матеріали змішувачів
Змішувач Kludi Balanse виконаний високоякісної із хромованої латуні.

Вилив для ванної - важлива деталь

Вилив змішувача - елемент, який у народі називають "краном" або "гусаком". Саме із трубки виливу вода прямим потоком потрапляє у ванну.

 • Довгі виливи від 30 см зручні при облаштуванні маленьких ванних кімнат, де вилив, що обертається, використовується як для наповнення ванни, так і для раковини, яка стоїть поруч.
 • Довжина виливу змішувача для ванни
  Змішувачі з довгими виливами багатофункціональні та практичні в експлуатації.
 • Короткі виливи з'явилися трохи згодом і сьогодні більш поширені. Використовуються тільки для наповнення ванни і встановлюються безпосередньо над нею. При монтажі важливо грамотно розрахувати траєкторію падіння водного потоку, щоб вода потрапляла у чашу ванни, а не розбризкувалася по бортах.
 • Де придбати змішувач з коротким зливом
  Короткий вилив зручний тим, що струмінь води потрапляє безпосередньо в резервуар ванни.

У виливів буває два варіанти сопла:

 • сопло душ-лійка, яке розділяє потік води на безліч струменів і виключає розбризкування;
 • сопло з аератором, всередині якого відбувається змішування води з потоками повітря, що гарантує хороший напір навіть при трохи відкритому крані і істотно заощаджує витрати води.

Види кріплення змішувачів

Залежно від стилістики дизайну та технічних вимог розташування змішувача відносно до ванни, виробники пропонують кілька різних способів кріплення змішувача:

 1. На стіну. Класичний спосіб установки, при якому змішувач кріпиться безпосередньо до стіни, біля якої розташовується також чаша ванни. Таким чином все частіше розміщують і змішувачі прихованого монтажу.
 2. Настінний монтаж змішувача
  Вбудований настінний змішувач Rea Lungo, виконаний у чорному матовому кольорі.
 3. На борту ванни. Змішувач врізається безпосередньо у борт ванної, спеціально призначений для цього. Це дуже зручно для ванн нестандартних форм. У такий спосіб також можна розміщувати вбудовані змішувачі для ванн.
 4. Як встановити змішувач для ванни
  Стильний та лаконічний змішувач Grohe Essence встановлюється безпосередньо на борт ванни.
 5. На підлозі. Незвичайний спосіб встановлення змішувача, але набирає популярності завдяки моді на окремостоячі ванни, адже саме при такій конфігурації найзручніше розміщувати змішувач розташований на спеціальній стійці безпосередньо на підлозі.
 6. Способи встановлення змішувачів
  Підлогові змішувачі в поєднанні з окремостоячими ваннами виглядають елегантно і вишукано.

Секрети вибору лійки для душу.

Змішувач для ванни з душем може мати як одну так і дві душові лійки. Більшість моделей мають одну компактну ручну лійку на гнучкому шлангу, але також можна зустріти й такі, що поєднують як верхній душ на стійці, так і додаткову лійку. Ці конструкції забезпечують найбільший комфорт, тому що дозволяє максимально використовувати ванну, здійснюючи гігієнічні процедури будь-яким зручним способом.

Як вибрати лійку для душу
Компактні ручні лійки для душу мають безліч різновидів та режимів подачі струменя.

Вибір лійок для душу надзвичайно різноманітний. Як закордонні, так і українські виробники пропонують різноманітні конфігурації лійок різноманітних дизайнів. У нашій статті "Лійки для душу: як вони влаштовані і які бувають" докладно розписали всі особливості сучасних душових лійок.

Головне, що потрібно запам'ятати: обирайте надійні металеві пристрої з декількома режимами подачі струменів та режимом "аерації", що дозволяє заощаджувати витрати води при прийнятті душу.

Найкращі бренди змішувачів для ванни

Важливим фактором при виборі якісної сантехніки є репутація бренду-виробника. Keramis ретельно підбирає компанії для співпраці, реалізуючи лише оригінальну продукцію від найбільш надійних виробників, які встигли завоювати безліч шанувальників та отримали позитивні відгуки від клієнтів.

Ми рекомендуємо вам ознайомитися з каталогом змішувачів для ванни та душу від німецьких компаній Grohe, Kludi та Hansgrohe. Не менш якісна сантехніка є і у польського бренду Omnires, офіційним імпортером якого є магазин Кераміс.

Найкращі бренди змішувачів для ванни
У колекції змішувачів для ванни Hansgrohe Metropol представлені дизайнерські моделі сантехніки преміальної якості.

У кожного з цих виробників знайдеться безліч моделей змішувачів різних конструкцій, зокрема оригінальні дизайнерські колекції, незвичайні кольорові моделі та технологічні сенсорні пристрої. Уся сантехніка виконана з високоякісних екологічних матеріалів та мають офіційну гарантію та сервісне обслуговування. Вироби цих брендів давно завоювали розташування більшості покупців, завдяки комфортній експлуатації та великому терміну служби.
Змішувачі для ванни Grohe

8 товарів
Змішувачі для ванни Kludi

7 товарів
Змішувачі для ванни Omnires

8 товарів

Інші новини
Всі новини...

Популярна серія змішувачів KLUDI BOZZ у новому золотому виконанні!

Улюблена колекція наших клієнтів KLUDI BOZZ відтепер доступна до замовлень в популярному кольорі BRUSHED GOLD!

20 березня 2024

Зі святом весни, любі жінки! З чарівним святом 8 Березня!

З чарівним святом 8 Березня!

07 березня 2024

Кухонні змішувачі OMNIRES SWITCH - вишуканий дизайн та джерело кристально чистої води а вашому домі.

Зустрічайте OMNIRES SWITCH. Це нова колекція змішувачів, що характеризується мінімалістичним дизайном.

14 лютого 2024

Ловіть подарунки до Різдвяних свят!

Різдвяний розіграш 2023 року спільно з Omnires

01 грудня 2023

Керамограніт Bien Ceramica. Огляд колекцій

Турецька фабрика керамічної плитки Bien Ceramica привертає увагу неперевершеними колекціями настінної плитки та керамограніту

22 листопада 2023

KERAMIS - офіційний партнер державної програми єВідновлення!

Магазин KERAMIS долучився до програми єВідновлення та додатково пропонує спеціальні умови, персональний сервіс та спеціальні ціни

15 вересня 2023

Keramis - партнер проекту X-Card

Всі власники «Картки харків’янина» мають змогу робити покупки в наших офлайн-магазинах та інтернет-магазині за спеціальною ціною

12 вересня 2023
Lavita

Lavita

Польський бренд із понад 30-річною традицією, який належить Domino Polska

25 серпня 2023

З Днем Незалежності України!

Слава Україні!

24 серпня 2023
Розіграш змішувача Grohe

Ловіть подарунок від Grohe!

Keramis спільно із відомим німецьким сантехнічним брендом Grohe розпочинає спекотний розіграш новинки 2023 року на нашій офіційній сторінці в інстаграмі

17 липня 2023

З Днем Конституції України!

Сьогодні, 28.06.2023, ми відзначаємо День Конституції, важливе свято, яке символізує основу нашої державності та правового ладу

28 червня 2023
Вхід в особистий кабінет