На вас чекає ремонт у ванній та вибір усієї необхідної сантехніки? Або ви плануєте оновити обладнання на новіші та сучасніші моделі? Тоді врахуйте, що доведеться розібратися в багатьох аспектах, щоб зробити правильний вибір. Наприклад, від правильного змішувача багато в чому залежатиме комфорт ваших майбутніх гігієнічних процедур. Прочитавши цю статтю, ви дізнаєтеся все, що потрібно про змішувачі для ванн з душем, і точно не помилитеся з вибором!
Які є типи конструкцій змішувачів для ванни з душем?
Перше, в чому точно потрібно орієнтуватися, це чим відрізняються різні конструкції змішувачів. Моделей представлених на ринку безліч, але в чому їх головна важлива відмінність, можна зрозуміти тільки зваживши плюси та мінуси різних типів виробів.
В асортименті нашого магазину знайдуться змішувачі різної конструкції та стилю.
Кран-буксові двовентильні змішувачі
Це ті змішувачі, які ви пам'ятаєте з дитинства – найстаріша та найтрадиційніша модель. Класичні конструкції з двома вентилями, обертання яких регулює потік та температуру води. "Кран-буксовими" їх називають тому, що саме кран-букса - їх головна деталь, яка може бути двох видів:
Черв'ячна кран-букса, що має змінну гумову манжету. Кран з цією деталлю необхідно обертати кілька разів, щоб досягти потрібної температури та напору. За час, витрачений на налаштування, втрачається дуже багато води, а гумова манжета швидко зношується і потребує регулярної заміни.
Керамічна кран-букса - більш сучасна модель, що складається з двох керамічних пластин. Такий вентиль буде напівоборотним, тобто налаштування параметрів води відбувається за один оберт на 90º або 180º. Але мають суттєвий мінус - кераміка дуже чутлива до домішок у водопровідній воді, вона швидко псується і виходить з ладу.
Кран-букса - обов'язковий внутрішній елемент двовентильного змішувача.
Головна перевага двовентильних змішувачів - їх невисока ціна. В іншому ж на сьогодні моделі двовентильних змішувачів зжили себе. У дорогій якісній сантехніці сьогодні вони використовуються тільки якщо наявність двох вентилів зумовлена дизайнерським рішенням, наприклад, у класичних моделях.
Сантехніка для ванни з душем у традиційному дизайні має два вентилі.
Одноважільні змішувачі
За останнє десятиліття застарілі двовентильні вироби витісняють більш досконалі одноважільні змішувачі для ванн. При цій конструкції для зміни температури і напору води потрібно лише перемістити важіль регулювання. Це зручно, швидко і дозволяє не витрачати даремно ні краплі води. Та й дизайн одноважільних моделей виглядає набагато актуальнішим і мінімалістичним.
Одноважільні змішувачі для ванн присутні у колекціях практично всіх виробників сантехніки.
Термостатні змішувачі
Новинка ринку сантехніки - термостатні змішувачі, які з'явилися зовсім недавно і поки що тільки набирають популярності. Це найбільш технологічне та безпечне обладнання. Спробувавши одного разу користуватися такою сантехнікою, до попередніх моделей повернутись вже буде досить складно. Адже змішувач для ванної з термостатом практично все робить сам: він ефективно регулює перепади тиску в системі і завжди підтримує задану температуру води.
Механічні термостати вимагають лише загального настроювання параметрів за допомогою однієї або двох рукояток.
Електронні моделі обладнані кількома кнопками та екраном, на якому відображаються налаштування заданих параметрів. Працюють від батарейок або мережевого адаптера.
Змішувач Hansgrohe з вбудованим термостатом - безпечне та якісне обладнання для ванни.
Механізми перемикання та їх особливості
Наступний важливий елемент при виборі змішувача для ванни з душем - механізм перемикання, за допомогою якого відбувається зміна напрямку струменя з виливу на душ. Вони бувають кількох видів:
Ексцентрик. Найдешевший і найпростіший механізм, в якому перемикання відбувається за допомогою штока з гумовими прокладками, які швидко зношуються.
Кульовий девіатор. Найбільш довговічний з механізмів, адже водні потоки прямують металевою кулькою з двома отворами. Щоправда, коли він зношується, ремонту вже не підлягає.
Кожен із механізмів перемикання потоків води в змішувачах має свої переваги та недоліки.
Картридж. Виконаний з кераміки механізм картриджа має просту конструкцію та компактні розміри. Це найзручніший варіант, адже служить довго та надійно, а при закінченні терміну експлуатації не потрібно міняти весь змішувач, достатньо лише замінити цю деталь.
Корковий девіатор. Механізм, у якому перемикання відбувається за рахунок руху спеціального клапану з гумовими прокладками. Мініатюрний пристрій прослужить максимально довго, але при поломці знайти запчастини буде досить складно.
Від якості внутрішніх деталей залежатиме зручність користування та термін служби сантехніки.
З яких матеріалів виготовляють змішувачі?
Головне правило при пошуку змішувача: чим легше матеріал, з якого він виготовлений, тим менше він служитиме. На сьогодні ще немає універсального матеріалу, який був одночасно і легким, і найбільш пристосованим до умов експлуатації змішувачів. Тому найнадійніші варіанти металевих сплавів мають велику вагу:
Латунь та бронза. Тяжкі, але найміцніші та стійкі до корозії металеві сплави. Для надання естетичного вигляду зовнішню поверхню змішувачів цих матеріалів хромують або неклюють.
Нержавіюча та легована сталь. Одні з найнадійніших матеріалів, але найкращі зразки сантехніки з цих матеріалів коштують чималих грошей.
Кераміка. Прекрасно виглядає, але досить тендітна та дорога.
Силумін. Пресований пластик, який має найнижчу ціну, але й прослужить трохи більше 2-х років. Відрізняється легкістю та різноманітністю покриттів: від емалевого матового, класичного хромованого та до позолоченого.
Змішувач Kludi Balanse виконаний високоякісної із хромованої латуні.
Вилив для ванної - важлива деталь
Вилив змішувача - елемент, який у народі називають "краном" або "гусаком". Саме із трубки виливу вода прямим потоком потрапляє у ванну.
Довгі виливи від 30 см зручні при облаштуванні маленьких ванних кімнат, де вилив, що обертається, використовується як для наповнення ванни, так і для раковини, яка стоїть поруч.
Змішувачі з довгими виливами багатофункціональні та практичні в експлуатації.
Короткі виливиз'явилися трохи згодом і сьогодні більш поширені. Використовуються тільки для наповнення ванни і встановлюються безпосередньо над нею. При монтажі важливо грамотно розрахувати траєкторію падіння водного потоку, щоб вода потрапляла у чашу ванни, а не розбризкувалася по бортах.
Короткий вилив зручний тим, що струмінь води потрапляє безпосередньо в резервуар ванни.
У виливів буває два варіанти сопла:
сопло душ-лійка, яке розділяє потік води на безліч струменів і виключає розбризкування;
сопло з аератором, всередині якого відбувається змішування води з потоками повітря, що гарантує хороший напір навіть при трохи відкритому крані і істотно заощаджує витрати води.
Види кріплення змішувачів
Залежно від стилістики дизайну та технічних вимог розташування змішувача відносно до ванни, виробники пропонують кілька різних способів кріплення змішувача:
На стіну. Класичний спосіб установки, при якому змішувач кріпиться безпосередньо до стіни, біля якої розташовується також чаша ванни. Таким чином все частіше розміщують і змішувачі прихованого монтажу.
Вбудований настінний змішувач Rea Lungo, виконаний у чорному матовому кольорі.
На борту ванни. Змішувач врізається безпосередньо у борт ванної, спеціально призначений для цього. Це дуже зручно для ванн нестандартних форм. У такий спосіб також можна розміщувати вбудовані змішувачі для ванн.
Стильний та лаконічний змішувач Grohe Essence встановлюється безпосередньо на борт ванни.
На підлозі. Незвичайний спосіб встановлення змішувача, але набирає популярності завдяки моді на окремостоячі ванни, адже саме при такій конфігурації найзручніше розміщувати змішувач розташований на спеціальній стійці безпосередньо на підлозі.
Підлогові змішувачі в поєднанні з окремостоячими ваннами виглядають елегантно і вишукано.
Секрети вибору лійки для душу.
Змішувач для ванни з душем може мати як одну так і дві душові лійки. Більшість моделей мають одну компактну ручну лійку на гнучкому шлангу, але також можна зустріти й такі, що поєднують як верхній душ на стійці, так і додаткову лійку. Ці конструкції забезпечують найбільший комфорт, тому що дозволяє максимально використовувати ванну, здійснюючи гігієнічні процедури будь-яким зручним способом.
Компактні ручні лійки для душу мають безліч різновидів та режимів подачі струменя.
Вибір лійок для душу надзвичайно різноманітний. Як закордонні, так і українські виробники пропонують різноманітні конфігурації лійок різноманітних дизайнів. У нашій статті "Лійки для душу: як вони влаштовані і які бувають" докладно розписали всі особливості сучасних душових лійок.
Головне, що потрібно запам'ятати: обирайте надійні металеві пристрої з декількома режимами подачі струменів та режимом "аерації", що дозволяє заощаджувати витрати води при прийнятті душу.
Найкращі бренди змішувачів для ванни
Важливим фактором при виборі якісної сантехніки є репутація бренду-виробника. Keramis ретельно підбирає компанії для співпраці, реалізуючи лише оригінальну продукцію від найбільш надійних виробників, які встигли завоювати безліч шанувальників та отримали позитивні відгуки від клієнтів.
Ми рекомендуємо вам ознайомитися з каталогом змішувачів для ванни та душу від німецьких компаній Grohe, Kludiта Hansgrohe. Не менш якісна сантехніка є і у польського бренду Omnires, офіційним імпортером якого є магазин Кераміс.
У колекції змішувачів для ванни Hansgrohe Metropol представлені дизайнерські моделі сантехніки преміальної якості.
У кожного з цих виробників знайдеться безліч моделей змішувачів різних конструкцій, зокрема оригінальні дизайнерські колекції, незвичайні кольорові моделі та технологічні сенсорні пристрої. Уся сантехніка виконана з високоякісних екологічних матеріалів та мають офіційну гарантію та сервісне обслуговування. Вироби цих брендів давно завоювали розташування більшості покупців, завдяки комфортній експлуатації та великому терміну служби.
Новорічні свята — це час затишку, теплих зустрічей та приємних змін у вашому домі. Ми хочемо поділитися графіком роботи магазинів Keramis, щоб ви могли завчасно спланувати свої покупки.
Ви можете купити перший-ліпший ламінат, а можете зробити правильно і спочатку дізнатися у нашій статі, як вибрати таке покриття – аби потім не пожалкувати!
Вибір міжкімнатних дверей на ринку величезний, але знайти найкращі серед них не так просто. Щоб уникнути помилок, читайте наш гід з покупки таких дверей!
Вибір унітаза не такий вже й складний – якщо, звичайно, скористатися порадами із цього тексту. Ми розповімо все про основні характеристики цієї сантехніки...
Для багатьох вибір шпалер полягає лише у їх дизайні та ціні, але це не найкращий підхід. При покупці треба перш за все визначитися із типом такого оздоблення…
03 липня 2024
Вхід в особистий кабінет
Авторизуйтесь, вказавши свої контактні дані, або скориставшись зазначеними вище сервісами.
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити вам найкращий досвід. Вони також дозволяють нам аналізувати поведінку користувачів, щоб постійно вдосконалювати веб-сайт для вас.