Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Яка плитка вважається великоформатною? Огляд популярних розмірів

Вивчаючи останні тенденції оформлення інтер'єрів, неможливо не відзначити зростання популярності використання в обробці керамічної плитки та керамограніту великих форматів.
Всі давно звикли до різних видів мозаїки та плитки стандартних розмірів, але ось великоформатна кераміка – новинка, яка викликає надзвичайне здивування та захоплення.

Яка плитка вважається великоформатною

Вона не тільки чудово вписується в дизайн сучасних ванних кімнат, але і не менш часто використовується в як підлогове покриття або для створення ефектних акцентних стін у просторих кухнях-студіях, вітальнях і навіть у спальнях.

Великий формат плитки

Що таке великоформатна плитка і чому вона популярна

Вкрай рідко зустрічається велика плитка, виконана зі зрізів натурального каменю - слебів. У більшості випадків, говорячи про широкоформатну плитку, мається на увазі керамограніт великих розмірів. Виробляються ці облицювальні матеріали у процесі з'єднання білих глин, гранітної або мармурової крихти, кварцового піску, барвників і поліефірних сполучних смол. Заготовки проходять формування та запікання при високих температурах (понад 1200 °С), після яких всі складові суміші сплавляються між собою в міцну цільну плиту. За допомогою графічних технологій на плити наноситься унікальний візерунок натурального каменю.

Що таке великоформатна плитка

Головна перевага плитки великих форматів – її естетичний вигляд. Окрім чудових варіантів дизайну, після укладання широкоформатний керамограніт відрізняється гладкою практично безшовною монолітною поверхнею, що виглядає надзвичайно респектабельно.

Крім цього, у кераміки великого розміру багато інших переваг:

  1. Безліч варіантів застосування: облицювання підлоги та стін, декорування меблевих фасадів, стільниць та дверей, оздоблення фасадів будівель.
  2. Безпека та екологічність матеріалів, що становлять основу плит.
  3. Вогнетривкі властивості кераміки запобігають поширенню вогню у разі пожежі.
  4. Водонепроникність: керамограніт не боїться вологи та зберігає свій ідеальний зовнішній вигляд незважаючи на вогкість у приміщенні.
  5. Теплопровідність: плитка для підлоги швидко і рівномірно прогрівається від системи теплої підлоги та довго утримує тепло.
  6. Легкість очищення та догляду: великі плити не бояться засобів для чищення і ще більш невибагливі в прибиранні за рахунок мінімізації міжшовного простору.
  7. Довгий термін експлуатації, яким славиться багато штучних матеріалів на основі кераміки.
  8. Величезний вибір кольорів та фактур для втілення практично будь-яких сміливих дизайнерських ідей.
Перевага керамограніту великих розмірів

Великоформатна плитка під мармур - тренд 2022

Найбільш модною тенденцією в оформленні ванних кімнат на сьогодні можна виділити використання широкоформатного керамограніту, що достовірно імітує різні породи мармуру, у тому числі і досить рідкісні або вже зниклі землі.

Крупноформатна плитка під мармур

Особливо естетичними є панно з 2 або 4 плит керамограніту під мармур найбільш великого розміру, що мають симетричний малюнок. Ідентичні плити з дзеркальним дизайном, що поєднуються, нагадують обриси крил метелика, тому й отримали простонародну назву "метелик". У професійних колах такий спосіб укладання широкоформатних панно має назви "букматч" (від англ. bookmatch - "як відкрита книга") або "макіаперте" (від італ. - "відкрита пляма"). Всі ці назви підходять для дзеркальних панно широкоформатної плитки під мармур, яка в інтер'єрі виглядає особливо розкішно.

Що таке плитка-метелик

Розміри великоформатного керамограніту

Вивчаючи інформацію про розміри керамічної плитки, ви ризикуєте натрапити на описи великих форматів від 60 см. Але річ у тому, що ця інформація давно застаріла. У 2022 році плити розміром 60х30, 60х60, 80х40 і т.д. давно стали стандартом. А кахлі 19х19 см, які раніше займали середню нішу, зараз можна сміливо віднести до дрібноформатних виробів.

Розміри великоформатного керамограніту

Найактуальніша градація розмірів передбачає, що великим форматом вважається розмір плити зі стороною від 120 см. Стандартизованих розмірів на даний момент не існує, оскільки формати кераміки залежать від технічного оснащення та дизайнерського погляду кожної окремо взятої фабрики.
Але в цілому можна виділити найбільш популярні розміри широкоформатного керамограніту: 120х120, 75х150, 90х180, 80х160, 1200х1800, 1200х240, 1200х260, 120х270, 120х280, 100х300, 150х300, 1200х3600.

Широкий діапазон розмірів дозволяє підібрати найбільш оптимальні поєднання обробки під площу приміщення або поверхні, щоб мінімізувати необхідність обрізування плит.

Якого розміру буває керамограніт

Середня товщина виробів становить близько 6 мм, але найщільніші з них можуть досягати 12 мм, а тонкі гнучкі плити, товщиною 3-3,5 мм, додатково зміцнюються спеціальною армуючою сіткою з тильного боку.

Оптимальна товщина великоформатної плитки

Особливості монтажу широкоформатної плитки

Якщо говорити про процес встановлення керамограніту великого формату, то доводиться відзначити, що саме цей етап є одним із найскладніших. Головним недоліком облицювальних матеріалів великих розмірів називають особливу складність їхнього монтажу. Для встановлення подібного керамограніту ми настійно рекомендуємо запрошувати виключно бригади професійних майстрів-укладачів, які мають спеціальне технічне обладнання для різання та укладання цих виробів. І що важливо - мають достатні навички та досвід роботи з подібними вимогливими матеріалами. Правильна робота з цим форматом вимагає ювелірної точності та високого класу майстерності, інакше ризикуєте замість надзвичайно красивої стіни придбати купу битого керамограніту.

Монтаж широкоформатної плитки

При проведенні перших етапів ремонту необхідно враховувати, що кераміка великого формату вимагає правильно підготовленої рівної основи стіни або підлоги. Клеючі суміші та інструменти також повинні бути не звичайні, а спеціальні професійні.

Як укласти великий керамограніт

Вартість оформлення інтер'єру плиткою великого формату

Зважившись на такий оригінальний дизайнерський прийом з використанням в обробці майбутнього інтер'єру широкоформатного керамограніту, потрібно бути готовим і до значного збільшення витрат на ремонт.

Вартість облицювання поверхні керамікою великого розміру значно вища, ніж при використанні стандартного кахлю. Обумовлюється це як високою ціною самих виробів, що цілком виправдано вартістю виробництва. Так, на відміну від традиційної плитки для підлоги, ціна на широкоформатний керамограніт у магазинах вказується не за погонний чи квадратний метр, а за штуку.

Ціна широкоформатного керамограніту

Додатково доведеться сплатити спеціальну захисну упаковку та підвищені транспортні витрати. Щоправда, за великого замовлення від 6-7 плит виробники надають своїм клієнтам безкоштовну упаковку та зниження тарифу на доставку.
Підйом та занесення широкоформатної плитки - не менш трудомісткий та делікатний процес, ніж установка. Для цього також знадобиться спеціальне обладнання, досвідчена бригада вантажників, а найчастіше ще й спеціальний транспорт. Подібні послуги також коштують зовсім недешево, адже пов'язані з великим ризиком псування делікатних плит під час занесення на об'єкт.

Де придбати крупноформатний керамограніт

У мережі салонів Кераміс вам не тільки підберуть якісне покриття відповідного розміру та забарвлення, але й допоможуть з пошуком професійних майстрів-укладачі, які виконують ряд складних робіт за оптимальною ціною. Всі наші клієнти отримують можливість купівлі з наявності та замовлення дизайнерських колекцій керамограніту різних форматів від фабрик Paradyz, Bien Ceramica, Stargres та інших з доставкою по Україні.
Великоформатна плитка та керамограніт

500 товарів