Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Штучна трава: для чого потрібна, з чого роблять, як постелити?

Зміст
 1. Що таке штучна трава?
 2. Які різновиди штучної трави існують?
 3. Де використовується штучна трава?
 4. Вибір штучної трави
 5. Як постелити штучну траву?
 6. Як доглядати за штучною травою?
 7. Яку штучну траву вибрати?

Здавалося б, синтетичний газон з'явився не вчора, але й досі він викликає у покупців безліч питань. Їх «асортимент» найширший: для чого потрібна штучна трава, які різновиди бувають, як укладати її та чим закріпити, як доглядати – і так далі, і тому подібне. Тому ми зібрали всю найважливішу інформацію, яка підкаже, як правильно вибрати штучну траву та як постелити її – щоб вона радувала вас довгі роки!

Що таке штучна трава

Що таке штучна трава?

Штучна трава – це синтетичне покриття, що своїм виглядом імітує живий газон. Воно складається з еластичної тканини, яка виступає як основа-каркас, та уплетених в неї ниток із полімерів, які й виглядають як травинки. За своєю «конструкцією» штучна трава нагадує ковролін. Спочатку її створили в 1960-х роках у США для футболу та бейсболу як довговічну і невибагливу альтернативу живому матеріалу. Однак пізніше такий «килим» вийшов за межі спорту і став використовуватися для прибудинкових галявин та декору інтер'єру. Причому не тільки на підлозі, але й стінах – це зараз головний модний тренд такого оформлення. Зелені «живі» стіни оживляють будь-який простір: вітальню та спальню, ресторан або фотозону, клуб і шале. Плюс штучна трава є чудовою альтернативою стабілізованому моху – виглядає так само ефектно та натурально, але коштує в кілька разів дешевше!

Штучна трава
При найближчому вивченні синтетичний газон нагадує килимок із гумовою базою та ворсинками, забарвленими у зелений або інший колір

Які різновиди штучної трави існують?

Обговорення на тему, що таке штучна трава, було б неповним без типів такого покриття. Варіантів класифікації у нього безліч. Залежно від тих чи інших характеристик, змінюється й сфера, де використовується штучна трава. В першу чергу варто описати різновиди за наявністю засипки:

 • Засипна трава. Монтаж цього матеріалу з високим, 40-70 мм, ворсом супроводжується засипанням між його ниток суміші з кварцового піску та гумової крихти. Це ідеальний вибір для футбольного поля, оскільки у м'яча буде правильна амортизація, а ризик травм при падінні низький.
 • Напівзасипна трава. Це виконання із середнім ворсом від 10 до 40 мм та засипанням лише піску (в залежності від його кількості змінюється жорсткість покриття). Для чого потрібна штучна трава цього типу? Вона підходить майже для будь-яких завдань: для тенісу, дитячих майданчиків, парків тощо.
 • Незасипна трава. Модифікація з низькими, до 10 мм, та щільно розміщеними нитками не потребує засипки – її розгортають з рулонів і просто фіксують. Вона не витримає серйозного навантаження, це газонна, декоративна варіація для розміщення десь біля альтанки, басейну або ж на стіну в приміщенні.
Штучна трава із засипкою
По штучній траві без засипки, звичайно, можна пройтися, але якщо хочете регулярно навантажувати покриття, краще взяти інший варіант

Далі потрібно прояснити, з чого роблять штучну траву. При цьому мова йде не про матеріал як такий, а про тип ниток. Всі вони діляться на дві групи:

 • Монофіламентні. У такої трави нитки цільні, пов'язані в пучки по 6-8 штук. Причому вони вузькі, до 1,5 мм, і тонкі, не більше 160 мікрон. За рахунок цього таке покриття виглядає природно, воно безпечне при падіннях і досить міцне та зносостійке.
 • Фібрильовані. Такий тип створюється із широких, по 9-12 мм, ниток, у яких верхня частина поздовжньо розділена на окремі смужки. Тому зовні трава менш витончена, зате жорсткість, якість утримання засипки та швидкість повернення форми вище.
Монофіламентна штучна трава
Відрізнити монофіламентну траву від фібрильованої можна тільки при детальному розгляді, хоча на практиці різниця дуже велика

Де використовується штучна трава?

Якщо узагальнити, то всі варіації описуваного синтетичного покриття діляться на дві групи, для різних по суті цілей:

 • Професійні задачі. Від навантажених паркових зон до спортивних арен – тут найважливіше міцність. До речі, для майданчиків міжнародного рівня не зайве звернути увагу на сертифікацію покриття, наприклад, від FIFA або IFA, так як стелити штучну траву без неї часом заборонено.
 • Декоративні задачі. Тут головна естетика – в покритті цінується природний вигляд та насичений колір (і не забудьте дізнатися про поєднання кольорів за цим посиланням). А ще добре, якщо трава м'яка – по ній приємно ходити босоніж, що робить її хорошим підлоговим покриттям у спальні і дитячій кімнаті. Доречно використовувати штучну траву в офісах і на балконах, як декор на стіні, у ванній кімнаті і навіть на стелі. За допомогою зеленого покриття можна оформити оригінальні фотозони, вітрини магазинів, інтер'єри кафе і зон ресепшн.
Професійний штучний газон
При монтажі газону на спортмайданчиках варто серйозно продумати, як кріпити штучну траву – щоб вона була завжди нерухомою

Вибір штучної трави

Коли ви визначилися, для чого вам потрібна штучна трава, можна перейти до оцінки основних характеристик. Втім, ми вже розповідали про них детально в цій статті. Тому зараз тільки коротко позначимо, як правильно вибрати штучну траву:

 • Матеріал. Як правило, відповідей на питання, з чого роблять штучну траву, три: поліпропілен (він дешевий), поліетилен (він міцний та яскравий), а також їх суміш. Але є моделі й з нейлону: він найміцніший та дорогий.
 • Лінійна щільність нитки. Такий параметр вимірюють у децитексі, Dtex, одиниця якого означає 1 г ваги у 10 км нитки. Чим вище щільність, тим міцніше нитки (у професійних моделей Dtex перевищує 9-10 тисяч).
 • Щільність ниток. Цей показник говорить про кількість пучків на 1 квадратний метр. Для декоративних цілей краще щільне «засадження», але на майданчику з засипкою потрібна зріджена трава із гарним зчепленням.
 • Додатковий ворс. У високого штучного газону нерідко може бути ще один шар більш коротких «травинок». Вони допомагають утримувати форму та урізноманітнити дизайн за рахунок забарвлення трохи в інший тон.
 • Спосіб монтажу. Завжди слід дізнаватися, як закріпити штучну траву того типу, що вас зацікавив. Це можна зробити простим склеюванням або більш надійним методом із додаванням зшивання (про це все – нижче).
 • Інше. Для більшості ситуацій описаних параметрів вистачить, але у специфічних випадках мають значення й інші моменти. Це можуть бути сила зчеплення пучка, водопроникність, розміри та вага рулонів тощо.
Маленький газон зі штучною травою
Навіть якщо ви плануєте застелити штучною травою зовсім невелику ділянку на задньому дворі, вибирати її потрібно вдумливо

Як постелити штучну траву?

Газон обраний та придбаний, а дизайн готовий? Залишилася справа за малим: зрозуміти, як укладати штучну траву. В принципі цей процес не складний, і при певній вправності його можна виконати своїми руками. Вся робота ділиться на три ключові етапи:

 1. Підготовка основи. Бетонна стяжка, дерев'яне покриття або ґрунт – де б ви не монтували газон, необхідно підготувати базу. Для цього її очищають від сміття, а землю ще прополюють, обробляють від бур'янів та вирівнюють. Також треба покрити поверхню геотекстилем або сумішшю піску та гравію, так як стелити штучну траву без підкладки не варто.
 2. Монтаж. Основна частина проста: розкочуєте листи внапуск на 10-15 см і залишаєте на добу, щоб зійшли усі складки. Потім перевіряєте, чи немає нерівностей, та обрізаєте надлишки (той самий внапуск), щоб листи лежали стик у стик. Чим різати штучну траву? Підійде канцелярський ніж, а працювати їм найзручніше із вивороту, де немає ворсу.
 3. Фіксація. Після підрізування проклейте листи. Для цього розмістіть у стики сполучну стрічку шириною 10-30 см та зафіксуйте її двокомпонентним клеєм. Місця склейки варто продавити катком. Для більшої надійності по краях газону його варто закріпити металевими скобами. Потім залишається тільки засипка (якщо вона передбачена проектом) та прочісування трави.
Укладка штучної трави
Після підрізування стиків рулонів штучної трави треба простежити, щоб ворсинки не були у стиках при склеюванні листів

Як доглядати за штучною травою?

Щоб гарантувати стійкість синтетичного газону, мало знати, як постелити штучну траву – потрібно ще й якісно обслуговувати її. Хоча догляд за нею простіше, ніж за живою, та включає по суті всього лише кілька правил:

 • Не ставте важкі предмети типу меблів та вазонів, не їздите по ній на транспорті (крім техніки для догляду) та видаляйте бур'яни, що з'являються.
 • Легкі забруднення очищайте водою, листя видаляйте щіткою трикутної форми або повітряною дуйкою, а велике сміття – пилососом (якщо немає засипки).
 • Раз на 1-2 місяці розширеними граблями розчісуйте ворс та рівняйте в ньому наповнювач – і ще раз у 1-2 роки замінюйте цю суміш новою.
 • Ремонт будь-яких виявлених пошкоджень необхідно проводити відразу ж – так ви уникнете швидкого розростання проблеми, що з'явилася.
 • Догляд за професійними покриттями краще довірити професіоналам: у них для цього є і необхідні знання, і спеціальний інструмент.
Доглянута ділянка штучної трави
Ресурс якісної синтетичної трави на ділянці при правильному своєчасному догляді може становити і 10, і 15 років

Яку штучну траву вибрати?

Штучна трава в садку

Щоб дізнатися, що таке штучна трава високої якості, ми рекомендуємо звернути увагу на продукцію двох компаній: CCGrass та EcoGrass. Відгуки на різні модифікації газонів цих брендів – чи не найкращі на ринку!

Довговічна штучна трава

12 товарів

Всі наведені вище товари можна купити в інтернет-магазині Keramis як в роздріб, так і гуртом. Важливо відзначити: в нашому шоу-румі в Харкові ви зможете особисто оцінити різні колекції штучної трави (а для покупців з інших міст наші менеджери з радістю підготують та надішлють фото- і відеозвіт за запитом по кожній з позицій). Впевнені: вас порадують ціна, швидка доставка замовлень в Київ та по Україні та сервіс наших консультантів. Вони дадуть відповідь на всі питання, розкажуть, як укладати штучну траву, і допоможуть вам з її вибором!

Штучна трава в шоу-румі Keramis
Зразки штучної трави в інтернет-магазині Keramis
Приходьте та особисто оцінюйте красу і витонченість штучної трави в шоу-румі Keraimis – або замовте фото та відео потрібних колекцій!
Колекції штучного газону в Keramis
Інші новини
Всі новини...

Ловіть подарунки до Різдвяних свят!

Різдвяний розіграш 2023 року спільно з Omnires

01 грудня 2023

Керамограніт Bien Ceramica. Огляд колекцій

Турецька фабрика керамічної плитки Bien Ceramica привертає увагу неперевершеними колекціями настінної плитки та керамограніту

22 листопада 2023

KERAMIS - офіційний партнер державної програми єВідновлення!

Магазин KERAMIS долучився до програми єВідновлення та додатково пропонує спеціальні умови, персональний сервіс та спеціальні ціни

15 вересня 2023

Keramis - партнер проекту X-Card

Всі власники «Картки харків’янина» мають змогу робити покупки в наших офлайн-магазинах та інтернет-магазині за спеціальною ціною

12 вересня 2023
Lavita

Lavita

Польський бренд із понад 30-річною традицією, який належить Domino Polska

25 серпня 2023

З Днем Незалежності України!

Слава Україні!

24 серпня 2023
Розіграш змішувача Grohe

Ловіть подарунок від Grohe!

Keramis спільно із відомим німецьким сантехнічним брендом Grohe розпочинає спекотний розіграш новинки 2023 року на нашій офіційній сторінці в інстаграмі

17 липня 2023

З Днем Конституції України!

Сьогодні, 28.06.2023, ми відзначаємо День Конституції, важливе свято, яке символізує основу нашої державності та правового ладу

28 червня 2023

Харківський салон по вул. Шевченка 327 працює!

Наші двері відчинені для клієнтів:
Понеділок – п'ятниця, з 09:00 до 18:00

01 червня 2023

Keramis 12 років!

Ми цінуємо кожного з вас і намагаємось задовольнити ваші очікування. Ми сподіваємося на подальше розширення наших горизонтів та зміцнення наших відносин

08 травня 2023

Український стиль в інтер'єрі

Особливості українського стилю – його видають кілька ключових особливостей

24 квітня 2023

OMNIRES

Всесвітньо відома польська марка високоякісної сантехніки

30 березня 2023
Вхід в особистий кабінет