Плитка та сантехніка Keramis
0 (800) 30-44-40Оберіть місто
Плитка и сантехника Keramis
UA
RU
Каталог товарів
Головна
Мiсто
Оберіть місто
Змінити місто
Каталог товарів
0 800 30 44 40

Ламінат з фаскою або без - який вибрати

Сучасному покупцю надається безліч варіантів покриття для підлоги, але тільки ламінат залишається незмінним лідером протягом багатьох десятиліть. Насправді це і не дивно, оскільки матеріал підкуповує простотою укладання, різноманітністю моделей, ціновою політикою, розрахованою на різні фінансові можливості покупця. Вартість ламінату багато в чому визначається його технічними характеристиками, головною з яких є наявність фаски. Що являє собою фаска та які їй притаманні переваги? Про це ви дізнаєтеся зі статті, в яку лягли рекомендації фахівців з ремонту.

Ламінат з фаскою має високі естетичні властивості

Ламінат з фаскою або без - який вибрати

Що таке фаска і якою вона буває?

Перед тим, як шукати відповіді на питання про доцільність використання покриття для підлоги, для початку варто розібратися в тому, що таке фаска в ламінаті. Вам буде цікаво дізнатися, що технологія створення матеріалів для настилу з фаскою насправді відома з давніх часів. Ремісники, щоб приховати різну товщину планок підлогових покриттів, зрізали краї дощок, використовуючи різні інструменти. Залежно від їхньої майстерності виходило до певної міри приховати нерівності основи, за рахунок чого підлога ставала більш монолітною, набувала естетичного зовнішнього вигляду. Технології вдосконалювалися, майстри вивчали нові прийоми, опановували різні матеріали. Після піку популярності штучного паркету, в якому не було необхідності використовувати фаску, адже окремі дощечки піддавалися додатковому вирівнюванню, обробці за допомогою шліфування та циклювання, настав час ламінату.

Матеріал набув високої популярності серед користувачів, склавши конкуренцію паркету

Матеріал набув високої популярності серед користувачів, склавши конкуренцію паркету

Отже, ми підійшли до головного питання, що таке фаска ламінату? Фаска являє собою скошений край ламелі, що утворюється шляхом зрізання за допомогою фрези під певним кутом. При подальшому з'єднанні між собою окремих дощок ламінату ми отримуємо характерну V-подібну виїмку краю. Також буває і U-подібна форма, яку ще називають округлою.

Фаска ламінату підвищує функціональність, естетичність покриття для підлоги

Фаска ламінату підвищує функціональність, естетичність покриття для підлоги

Як виходить фаска?

Найцікавіші покупці, звичайно ж, захочуть дізнатися, як саме виготовляється ламінат з фаскою. У виробництві сучасні компанії використовують лише два способи:

 • Зріз краю ламелі за допомогою фрези. Після місце зрізу обробляється для досягнення гладкої, безпечної поверхні. Найбільш бюджетний варіант такої обробки – mdash; покриття фарбою, яка збігається за кольором із дошкою. Такий ламінат знаходиться у доступнішій ціновій політиці. Найдорожче обходиться ламінування, яке водночас є більш надійним рішенням. Такий вид покриття розрахований на високі механічні навантаження, підвищену вологість, протидію негативному впливу агресивного навколишнього середовища в цілому.
Сьогодні ламінат виробляють із використанням сучасних технологій

Сьогодні ламінат виробляють із використанням сучасних технологій

 • Використання технології вальцювання. Цей спосіб є більш надійним, але й дорогим. Будь-який фахівець скаже вам, що в даному випадку гра коштує свічок, оскільки кінцевий результат буде відрізнятися високою довговічністю, естетичними якостями. Ущільнення країв дошки ламінату здійснюється за допомогою валиків. Використання цього способу передбачає захисне ламінування, внаслідок якого готовий матеріал знаходить високі характеристики міцності.
Серед усіх підлогових покриттів саме ламінат останніми роками став найпопулярнішим

Серед усіх підлогових покриттів саме ламінат останніми роками став найпопулярнішим

Плюси та мінуси ламінату з фаскою

Якщо ви належите до того числа покупців, яких бентежить наявність фаски, подальша інформація точно знадобиться, оскільки дозволить зіставити все за та проти майбутньої покупки, й дати собі відповідь на те, який краще ламінат з фаскою або без. Головний аргумент людей, які є противниками купівлі ламінату з фаскою — наявність стиків, в яких може накопичуватися бруд, ускладнюючи догляд.

Безумовно, в цьому є частка правди, але все ж таки, якщо ви звикли робити щоденне прибирання, то це питання легко закрити, адже не потрібно докладати особливих зусиль, щоб видалити з неглибокої канавки дрібне сміття, пісок чи шерсть. До речі, ламінат є оптимальним рішенням для власників домашніх вихованців, оскільки він найвитриваліший, йому не страшні ніякі витівки тварин, у тому числі дряпання. Крім цього, експерти виділяють ще цілу низку переваг ламінату з фаскою, серед яких особливе місце займає:

 • Візуальне збільшення кімнати. За наявності денного освітлення ламінат з фаскою здатний додати об'єму як невеликому приміщенню, так і широкому залу.
Навіть невелика кімната зі світлим ламінатом стає просторішою

Навіть невелика кімната зі світлим ламінатом стає просторішою

 • Естетичність. Завдяки сучасним технологіям моделі ламінату порадують вас своїм розкішним зовнішнім виглядом, бездоганною імітацією натурального паркету. Будь-яке приміщення з таким покриттям підлоги буде виглядати дорожче, що підкреслить хороший смак господарів будинку.
 • Простота монтажу. Укладання ламінату з фаскою не викликає жодних проблем навіть у дилетантів. Щоб виконати монтаж самостійно, не потрібно мати спеціальні навички, володіти дорогими інструментами.
 • Можливість приховати недоліки підлоги. Оброблені краї ламінату здатні замаскувати перепади підлоги, що не перевищують показник 5 мм. До речі, зі звичайним ламінатом це не вийде, оскільки вам потрібно буде виконати вирівнювання за допомогою стяжки та настила фанери.
 • Захист від розширення стиків. Під час експлуатації ламінату без фаски у будь-якому випадку відбуватиметься розширення стиків. Наявність фаски мінімізує цей недолік, роблячи візуально привабливішим покриття для підлоги. Безумовно, для досягнення подібного ефекту потрібний якісний монтаж з урахуванням особливості технології укладання.
Якісно виконаний монтаж дозволить уникнути безлічі проблем з покриттям для підлоги

Якісно виконаний монтаж дозволить уникнути безлічі проблем з покриттям для підлоги

 • Підвищена амортизація. Завдяки наявності скошеного або округленого краю ламелі не труться у місці з'єднання під високими навантаженнями. Це не тільки підвищує їхню зносостійкість, але й виключає появу неприємних скрипів, здатних порушувати ідилію тиші в будинку.
 • Захист від лінійних та сезонних розширень. У кімнатах, в яких встановлений ламінат з фаскою, немає необхідності використовувати спліт-системи, оскільки обробка по краях компенсує будь-які розширення покриття для підлоги. Своєю чергою це суттєво продовжує термін експлуатації, а отже ваше капіталовкладення окупатиме себе набагато більше.
Захищаючи ламінат від накопичення на ньому вологи ви продовжуєте його термін служби

Захищаючи ламінат від накопичення на ньому вологи ви продовжуєте його термін служби

Несправедливо було б, з'ясовуючи який ламінат краще з фаскою чи без, не згадати й про деякі недоліки, які притаманні подібному виду покриття для підлоги. В основному вони зводяться до можливого накопичення вологи в швах. Вам варто уникати появи протікання та утворення конденсату, а також постійно стежити за тим, щоб підлога була максимально сухою. Тому виробники не рекомендують використовувати такий ламінат у ванній кімнаті, кухні, санвузлі. Якщо в стики потрапить вода, то вона надалі проникне в структуру ламінату, внаслідок чого навіть найдорожчий матеріал може розбухнути, адже ДВП боїться підвищеної вологості. По суті, це головний мінус такого покриття для підлоги, з яким втім можна легко боротися шляхом вироблення в собі правила здійснювати сухе прибирання якомога частіше.

Сучасні виробники пропонують величезний асортимент стильної та якісної продукції

Сучасні виробники пропонують величезний асортимент стильної та якісної продукції

Також, якщо ви вирішили придбати ламінат з фаскою, то найкраще зупинити вибір на якісній продукції від перевірених виробників, наприклад, Classen, Alsafloor, Quick-Step тощо. У протилежному випадку можна зіткнутися з підвищеною крихкістю внаслідок скошеної кромки. Остання більш вразлива до механічних навантажень. Виробники, які дорожать своєю репутацією, суворо дотримуються технології виготовлення, а скоси виконуються виключно на товстих ламелях товщиною до 12 мм.

Завдяки наявності фаски підвищується зносостійкість ламінату

Завдяки наявності фаски підвищується зносостійкість ламінату

Як фаска впливає на міцність та вологостійкість?

Багато хто, після того, як прочитав інформацію вище, задумався, а чи варто купувати ламінат із фаскою. Сміємо вас запевнити, що над його вологостійкістю постійно працюють талановиті інженери провідних компаній. Якщо ви вирішили вибрати подібне покриття для приміщень, в яких відзначається висока вологість, наприклад, кухні або ванної кімнати, то можна уникнути негативних наслідків для підлоги шляхом вибору ламінату з водовідштовхувальним покриттям. Ця інформація є в описі кожного товару, тому не упускайте її з виду.

Завдяки властивостям ламінату він знайшов широке застосування

Завдяки властивостям ламінату він знайшов широке застосування

Де застосовується ламінат із фаскою?

Враховуючи велику кількість різноманітних видів покриття для підлоги, швидше за все, у вас виникне питання, а де ж доцільно його використовувати. Існує ціла низка випадків, коли без нього просто не обійтися. Насамперед це стосується тих моментів, коли ви хочете створити в будинку бездоганну імітацію паркету. Навіть попри те, що натуральний паркет не завжди має скошені краї, тільки ця деталь здатна зробити ламінат візуально подібним до натурального дерева. Справа в тому, що фаска створює візуально точну ілюзію справжньої набірної структури, тому в такому разі підійде виключно ламінат із обробленим краєм. А якщо ви поставили завдання дизайнеру інтер'єру створити в будинку класичний інтер'єр, то можемо з упевненістю говорити, що він скоріш за все порадить вам вибрати ламінат з фаскою. Така сама ситуація й з простором у середземноморському або колоніальному стилі, для яких характерною є наявність підлоги з натуральним покриттям.

Застосування ламінату для обробки приміщень додає їм затишку, теплоти

Застосування ламінату для обробки приміщень додає їм затишку, теплоти

Багатий асортимент подібного покриття для підлоги привів до того, що все частіше його можна зустріти в дорогих заміських будинках або дачах. Елегантність додає підкреслений малюнок укладання, особливо якщо монтаж виконувався професіоналом або власними силами, але з урахуванням усіх рекомендацій. Незамінний матеріал буде, коли потрібно приховати деякі недоліки кімнати, що стосуються порожнистої підлоги. Завдяки правильній геометрії ламелів на підлозі ви також можете надати приміщенню більш правильних обрисів, розширити або подовжити простір.

З монтажем ламінату з фаскою не виникне жодних труднощів навіть у новачків

З монтажем ламінату з фаскою не виникне жодних труднощів навіть у новачків

Особливості укладання ламінату з фаскою

Перед тем, как ложить ламинат с фаской, обязательно подготовьте поверхность бетонного пола. Перед тим, як покласти ламінат з фаскою, обов'язково підготуйте поверхню бетонної підлоги. Як правило, підготовка монтажу займає більше часу, ніж саме укладання ламінату з фаскою. Черговість робіт при укладанні буде виглядати так:

 1. Вирівнювання підлоги. Не полінуйтеся видалити всі нерівності бетонованої основи, оскільки вони можуть вплинути на кінцевий результат.
 2. Викладення підкладочного полотна. Воно необхідне для того, щоб запобігти проникненню вологи, поширенню шуму. Найчастіше для цього використовується поліетиленова плівка. Якщо ви візьмете цілісний шматок, то таким чином врятуєте підлогу від можливих протікань. Якщо ж цілісного шматка немає, можете використовувати шматки, склеєні скотчем. Стелити їх потрібно внахлест на 15-20 см.
 3. Встановлення клинів. На рівні підлоги, що укладається, в стіну вставте дерев'яні клини. Головне їх завдання — створити невеликий повітряний простір між покриттям та стіною, що не дозволяє ламінату деформуватися внаслідок зміни сезонів.
Для надійної фіксації ламелей використовують клей

Для надійної фіксації ламелей використовують клей

 1. Безпосередньо укладання. Зазвичай напрям укладання ламінату з фаскою лежить з далекого кута. Зауважте, що перша панель встановлюється виступом до стіни таким чином, щоб паз розташовувався до наступного ряду. Без цього ви не зможете замкнути наступний ряд. Обов'язково змащуйте стики панелі клеєм. Використовуйте помірну кількість клею для змащування нижньої частини замку, оскільки він може виступити у щілинах та зіпсувати естетичний зовнішній вигляд. Після стикування ламелей акуратно протріть фаску, використовуючи для цього пензлик або щітку.

На простоту монтажу впливає обраний тип замкових з'єднань ламелей. Найпоширеніший Lock. Ламелі з подібним замком вставляють один в одного горизонтально, а за допомогою гумового молотка або бруска підбиваються.

Более современный и надежный ламинат с замковой системой Clik it. Більш сучасний та надійний ламінат із замковою системою Clik it. Панелі вставляють один одного під кутом рівним 25-45° та легко защіпаються. Наявність такого замку фаски значно спрощує процес монтажу.

Ламінат дозволяє реалізувати практично будь-який стиль у приміщенні

Ламінат дозволяє реалізувати практично будь-який стиль у приміщенні

По суті, навіть якщо ви не маєте жодного відношення до професії будівельника, а ремонт у будинку ніколи не виконували самостійно, укладання ламінату з фаскою навряд чи викличе у вас якісь труднощі. Тим більше, що сьогодні ви дізналися, чим відрізняється ламінат з фаскою та без фаски. З вибором відповідного покриття для підлоги, враховуючи ваш бюджет, допоможуть консультанти інтернет-магазину «Keramis». Про якість продукції та її актуальну вартість ви можете не переживати, оскільки компанія офіційно співпрацює з відомими виробниками та цінує довіру кожного покупця.

Інші новини
Всі новини...

Geberit Bambani – серія сантехніки для дітей із веселим дизайном.

Метою створення яскравої лінійки стали ванні кімнати, пристосовані для дітей, які допомагають розвивати ігровий підхід до формування уявлень про здоров’я та особисту гігієну.

20 червня 2024

З Днем захисту дітей!

Віримо, що наші діти – це наше майбутнє, і вони зроблять світ кращим!

31 травня 2024
Відеоконсультація та демонстрація товарів!

Нова послуга – відеоконсультація та демонстрація товарів!

Любі клієнти, з турботою про вас інтернет-магазин KERAMIS.UA пропонуємо послугу, що відкриває нові можливості вибору та купівлі товарів – індивідуальна відеоконсультація!

21 травня 2024

З Великодніми Святами!

Команда KERAMIS.UA

04 травня 2024

Популярна серія змішувачів KLUDI BOZZ у новому золотому виконанні!

Улюблена колекція наших клієнтів KLUDI BOZZ відтепер доступна до замовлень в популярному кольорі BRUSHED GOLD!

20 березня 2024

Зі святом весни, любі жінки! З чарівним святом 8 Березня!

З чарівним святом 8 Березня!

07 березня 2024

Кухонні змішувачі OMNIRES SWITCH - вишуканий дизайн та джерело кристально чистої води а вашому домі.

Зустрічайте OMNIRES SWITCH. Це нова колекція змішувачів, що характеризується мінімалістичним дизайном.

14 лютого 2024

Ловіть подарунки до Різдвяних свят!

Різдвяний розіграш 2023 року спільно з Omnires

01 грудня 2023

Керамограніт Bien Ceramica. Огляд колекцій

Турецька фабрика керамічної плитки Bien Ceramica привертає увагу неперевершеними колекціями настінної плитки та керамограніту

22 листопада 2023

KERAMIS - офіційний партнер державної програми єВідновлення!

Магазин KERAMIS долучився до програми єВідновлення та додатково пропонує спеціальні умови, персональний сервіс та спеціальні ціни

15 вересня 2023

Keramis - партнер проекту X-Card

Всі власники «Картки харків’янина» мають змогу робити покупки в наших офлайн-магазинах та інтернет-магазині за спеціальною ціною

12 вересня 2023
Вхід в особистий кабінет