Душові кабіни

Прийняти приємний душ — це одна з щоденних потреб кожної людини. Ми поєднуємо необхідну гігієну з приємними відчуттями, приймаючи душ. Ми отримуємо заряд бадьорості вранці завдяки контрастному душу, а після робочого дня можемо розслабитися під теплою водою. Саме цим цілям служать душові кабіни.

Душові кабіни Kolo
Душові кабіни Kolo
Душові кабіни Radaway
Душові кабіни Radaway
Душові кабіни Ravak
Душові кабіни Ravak
Душові кабіни HUPPE
Душові кабіни HUPPE
Душові кабіни Riho
Душові кабіни Riho
Душові кабіни Sanswiss
Душові кабіни Sanswiss

Що таке душові кабіни, в чому їх особливості та переваги перед традиційною ванною? По-перше, душові кабінки компактні й зручні для людей практично будь-якого віку. Достатній для одного-двох людей душовий простір обмежений прозорими або напівпрозорими стінками. Таке рішення дозволить раціонально використовувати корисну площу ванної кімнати. Встановлена душова система або змішувач з ручною душовою лійкою дозволяє комфортно приймати душ стоячи.

Монтаж душової кабіни

Традиційно душова кабіна складається з металевого каркасу зі скляними стінками, які примикають до стін ванної, та піддону із системою зливу води. У загальному вигляді це конструкція напівзакритого типу, тобто, не обмежена зверху, має фіксовані стінки і рухливі дверцята.

Монтаж душової кабіни проводиться, починаючи з установки душового піддону, системи водовідведення та установки бічних стінок. В окремих випадках система зливу води монтується безпосередньо в підлогу без установки піддону — вода стікає через душовою трап.

Найчастіше душова кабіна встановлюється в кутку або біля однієї стіни. Піддони кутових душових кабін мають прямокутну або напівкруглу форму. Душовий простір в такому випадку обмежений двома або однією напівкруглої прозорою стінкою з дверцятами та двома стінами кімнати. Така кабіна дозволяє ефективно використовувати площу ванної кімнати.

Моделі, що встановлюються біля однієї стіни, відповідно мають три прозорі стінки з дверцятами. Таке рішення використовується при наявності достатньої вільної площі у ванній кімнаті.

Піддон душової кабіни герметично примикає до однієї або двох стін в кутку. Незначні погрішності в геометрії стін легко компенсуються пластичними герметиками. Акрилові піддони вимагають зміцнення дна при установці. Для цього використовується базовий стелаж з пінопласту або металевий каркас на ніжках. Під отвором душового піддону встановлюється сифон, через який вода стікає в каналізацію.

Вертикальна конструкція каркаса за допомогою елементів прихованого монтажу кріпиться до стін ванної кімнати. Металевий каркас надійно фіксується і тримає прозорі стінки і дверці душової кабіни. Пристінні профілі також мають систему компенсації нерівних стін.

Конструктивні елементи душової кабіни

Основними елементами, що складають конструкцію душової кабіни, є піддон, металевий каркас і прозорі стінки з дверцятами. Таким чином на душові кабіни ціни формуються в залежності від розміру піддону, повноти комплектації, і матеріалів, з яких виконані елементи.

Більшість моделей комплектуються піддонами, виконаними з акрилу (також акрилові на основі більш міцного поліуретану), сталі, і з так званого рідкого мармуру.

Широко представлені бренди для більшості моделей душових кабін пропонують акрилові піддони. Цей матеріал дуже практичний в повсякденному використанні і не викликає складнощів при догляді. Завдяки позитивним тактильним властивостям поверхня акрилового піддону сприймається як приємна, гладка і тепла.

Плоскі акрилові піддони виконані з одного акрилового листа і встановлюються безпосередньо на підлогу. Глибокі душові піддони при стандартній установці комплектуються знімною панеллю. Середні по висоті дрібні піддони можуть бути виконані монолітно.

Каркас душових кабін виготовляється з алюмінієвих профілів, з якими можуть застосовуватися більш міцні латунні кріплення. Поверхня деталей зазвичай хромована або емальована. Елементи конструкції мають систему прихованого монтажу, що забезпечує цілісний зовнішній вигляд. У пристінних профілях застосовується система компенсації нерівностей стін.

Прозорі стінки виготовляються з розжареного ударостійкого скла товщиною зазвичай 5-6 мм. Таке скло, по-перше, абсолютно безпечне, стійке до ударів і вібрації. Поверхня скла може бути гладкою і прозорою, матовою або рельєфною. Доступні різні тони і відтінки скла, а також комбінації з різними видами поверхні. Тому кожен споживач може купити душову кабіну, що буде відповідати індивідуальним смакам. Перевагою є також простий догляд. На поверхні скла не залишається слідів води та розводів.

Конструкція дверей визначається напрямком їх руху при відкритті. Традиційно використовуються конструкції двостулкових чи розсувних дверей.

Двостулкові дверцята встановлюються на шарніри, які можуть в залежності від моделі кріпитися до кутового або пристінного вертикальному профілю. Нижні торцеві елементи дверей сприяють відведенню води всередину кабіни. Для фіксації таких дверцят в закритому положенні використовуються профільний шарнір з системою позиціонування і бічні ущільнювачі, що забезпечують герметичність душової кабіни.

Розсувні дверцята декілька ускладнюють конструкцію каркасу і кріплення, однак не задіють простору при відкритті за рахунок руху дверцят вздовж стінки душової кабіни. Розсувні дверцята можуть бути одинарні (лівосторонні або правосторонні) і парні (симетричні). На бічних торцях дверей, що примикають один до одного, встановлюються магнітні ущільнювачі, що забезпечують чітку фіксацію при закритті і герметичність кабіни. Тихий і плавний хід розсувних дверцят забезпечується підшипниковими роликами.

Додаткові елементи включають ручки різної форми. Ці деталі найчастіше мають хромовану поверхню і формують особливий стиль зовнішнього вигляду душової кабіни. Обираючи модель з різних колекцій, Ви можете купити душову кабіну, яка буде відмінним доповненням інтер'єру ванної кімнати.